Hudební dua na Mírovém náměstí, swing v Tyršově parku

12.08.2014 16:21:08 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební dua na Mírovém náměstí, swing v Tyršově parku

Tentokrát bude středeční hodinka  po čtvrté odpolední na podiu Mírového náměstí v rámci Roku české hudby patřit houslím a klavíru, aby je o týden později vystřídalo kytarové duo. V Tyršově parku pak posluchače čeká hodina swingových melodií.

Ve středu 13. srpna vystoupí na podiu na Mírovém náměstí nadaní mladí muzikanti - houslista Jakub Junek a klavírista Miroslav Sekera. Junek v roce 2006 obdržel 2. cenu na mezinárodní Beethovenově soutěži v Hradci nad Moravicí, je finalistou mezinárodní soutěže Violine in Dresden 2008 a o rok později získal druhou cenu a titul laureáta prestižní mezinárodní soutěže A. I. Yampolského v Moskvě. Miroslav Sekera patří k výrazným osobnostem české mladé klavírní generace. Získal řadu cen, například v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii.

Neděle 17. srpna se Město plné tónů přestěhuje do Tyršova parku, kde v altánu začne v 15 hodin hrát Big Band Železný Brod. Ten se bude prezentovat programem plným krásných swingových melodií.

Kytarové Duo Siempre Nuevo se představí opět na podiu před radnicí, a to ve středu 20. srpna od 16 hodin. Duo v roce 2007 založili vynikající čeští kytaristé Matěj Freml a Patrick Vacik, když studovali na Hochschule Mathise Christopha. Nyní jako kytarové duo vstřebávají znalosti ve Weimaru při studiu komorní hudby u prof. Thomase Müller-Peringa. Duo Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytary, tak i různé transkripce vlastní či jiných autorů. V repertoáru mají starou i moderní hudbu, od baroka až po současné skladatele. Program ve středu před radnicí sestavili ze skladeb Maria Castelnuova, Jana Nováka, Joaquína Rodriga, Enrique Granadosa, Jiřího Lukeše a Milana Tesaře.

Program Města plného tónů však ještě stále nekončí. Pokračovat bude až do konce září a v nejbližší době se mohou diváci těšit na společný koncert jablonecké bluegrassové kapely Nudličky a pražské kapely Sto zvířat. Na přehradní molo se muzikanti i posluchači vrátí ještě jednou, a to s Jabloneckým komorním orchestrem ze ZUŠ. Bližší informace o aktuálním programu jsou na www.mestoplnetonu.cz. Vstupné na koncerty Roku české hudby v Jablonci nad Nisou - Městě plném tónů je zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Město plné tónů nyní sází na cimbálovku a klavírního virtuosa
O prázdninách si užijete koncerty v jabloneckých Tyršových sadech
Jablonečané přivítali svatojánskou noc hudbou znějící z mola
Město plné tónů - týden třetí je ve znamení koncertů ZUŠ
Koncertem sboru Janáček odstartovaly hudební středy před radnicí
Rok české hudby v Jablonci zahájili místní hudebníci
Rok české hudby naplní Jablonec tóny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn