Housle rozezní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

03.08.2014 09:35:03 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Housle rozezní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

V řadě již šestý koncert prázdninového cyklu Jablonecké kostely otevřeny se bude tentokrát konat v největším jabloneckém svatostánku. V kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova se v úterý 5. srpna od 17 hodin představí houslisté Eva Schäferová a Jan Zrostlík.

V rámci pěti předchozích koncertů zněly v jabloneckých kostelech klasické kytary, varhany s barytonem, komponovaný koncert, klarinety i moderní junk-punková hudba. Tentokrát se v rámci cyklu Jablonecké kostely otevřeny představí asi nejznámější smyčcový nástroj. V rámci Houslového koncertu vystoupí mladá, křehká a přitom neuvěřitelně energická virtuózka Eva Schäferová se svým rovněž mladým a nadaným hostem houslistou Janem Zrostlíkem.

Eva Schäferová pochází z Liberce a hře na housle se věnuje již od pěti let. Od osmi let pravidelně konzultuje s prof. Ivanem Štrausem. Účastnila se mnoha soutěží, dvakrát se stala absolutní vítězkou houslové soutěže Josefa Muziky v Nové Pace (2009, 2011). V roce 2010 byla přijata na pražskou konzervatoř, kde nyní studuje ve 3. ročníku u prof. Pavla Kudeláska. Kromě sólové hry se také věnuje činnosti v triu, s nímž získala roku 2011 titul absolutního vítěze národního kola rozhlasové soutěže Concertino Praga.

Jan Zrostlík pochází z Krupky a hře na housle se věnuje od 10 let. Absolvoval konzervatoř v Teplicích, nyní studuje na HAMU v Praze hru na housle pod vedením L. Čepického. Zúčastnil se mnoha houslových soutěží, na kterých se umístil na předních místech. V letech 2008 - 2013 vystupoval na několika houslových recitálech, s komorními uskupeními, ale i jako sólista se Severočeskou filharmonií Teplice. Od r. 2012 nabývá pravidelné orchestrální zkušenosti s různými tělesy v ČR (Severočeská filharmonie Teplice, PKF, AKS - Hamu).

V rámci této akce lze také navštívit každé prázdninové úterý od 9 do 17 hodin čtyři kostely v centru Jablonce: Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, Dr. Farského a Povýšení sv. Kříže. Kostel sv. Anny bude otevřen od července do srpna denně od 10-12 a 13-17 hodin, a to z důvodu výstavy Skleněná republika, která se koná v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie. Vstup je zpoplatněn pouze do kostela sv. Anny pořadatelem výstavy Muzeem skla a bižuterie.

Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou. Vstupné dobrovolné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Klarinety a varhany přilákaly do jabloneckého kostela přes 140 posluchačů
Smyčcový kvartet a křehké soprány dojaly posluchače v kostele sv. Anny
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny opět otevřou veřejnosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj "O pojizerský štít" úspěšně skončil.
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn