Horská služba dostala od dětí Anděla pro lepší svět

22.08.2019 20:05:57 | Autor: Radek Zeman | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj

Horská služba dostala od dětí Anděla pro lepší svět

Horská služba ČR o.p.s. obdržela ve středu 21. srpna v sídle Horské služby Jeseníky od dětí ze Školičky základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky Dětskou Mírovou cenu - Anděla pro lepší svět.

Cena v podobě malované dřevořezby bude posléze umístěna ve Špindlerově Mlýně v budově HS ČR. „Vzhledem k tomu, co anděl představuje a kdo jej už dostal, je to pro nás obrovská čest. Považujeme cenu za ocenění všech našich záchranářů za celou dlouholetou historii Horské služby. Je to pro nás zároveň závazek, abychom neslevovali z našich náročných standardů a dál a ještě lépe sloužili všem návštěvníkům hor i místním obyvatelům," komentoval předání ceny Pavel Antl, ústřední náčelník Horské služby ČR o.p.s.

Snímky anděla a předání horské službě<br />Autor: Horská služba Krkonoše Projekt Anděl pro lepší svět - Dětská Mírová cena založil v roce 2010 ve Školičce základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky při Galerii U Šťastných Bobtailů malý, tehdy jen šestiletý student starých uměleckých řemesel Ondřej Pánek. Dnes předaný Anděl vznikl spoluprací žáků Školičky a účastníků Letní Dětské Řezbářské Školičky v Malé Morávce podle návrhu slečny Akayenny Alvarado z Mexika.

„Andělé jsou určeni osobám vysokého morálního kreditu, institucím spravujícím paměť lidstva, organizacím pomocným a chránícím, jednotlivcům se specifickým osobním přínosem pro člověka a lidstvo a vojákům, čestným lidem nebo osobám, jejichž smrt byla symbolem cti a statečnosti," uvedla při předání výtvarnice a mistra lidových uměleckých řemesel Helena Vaculíková.

Andělů je již 131. Obdrželi je někteří státníci a duchovní vůdci. Například Alžběta ll., Harald V., oba žijící papežové a Dalajláma, in memoriam občan Havel, vynikající sportovci (Dana Zátopková, Josef Masopust, Věra Čáslavská, Zdeněk Zerzáň...), z organizací například Armáda ČR, vojáci padlí v Afghánistánu, hrdinové Heydrichiády nebo sedm statečných československých parašutistů z krypty kostela sv. Cyrilla a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Držitelem ceny je i sir Nicholas Winton, prof. MUDr Jan Pirk či in memoriam Egon Redlich a Antonín Kalina - Spravedlivý mezi národy (zachránci židovských dětí).

Anděl č. 131 se jmenuje Anděl se srdcem hor. Předcházel ho v březnu 2017 anděl pro emeritního náčelníka HS Jeseníky Zdeňka Zerzáně a následovat ho bude příští rok Anděl pro leteckou záchrannou službu. Nejmladší účastnicí práce na ceně jsou čtyři roky. Nejstarší je pak svolavatelka Letní Školičky a babička dvou externích žáků Školičky základů umělecké práce pro děti z Malé Morávky, Mgr. Eva Pandora Ráčková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Horská služba zachraňovala zraněného turistu nad Obřím dolem
Pod vrcholem Sněžky pomocí defibrilátoru zachránili staršího muže
Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn