Hokejovou přestřelku řídil pěti góly Kamil Bříška

30.01.2019 14:02:46 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí Vlci další domácí střetnutí, které nepřineslo rozluštění po základním čase, ale muselo rozhodnout prodloužení. Na zimním stadionu se střetli druhým celkem skupiny Sever HC Klatovy, který v Jablonci již dvacet let nevyhrál - naposledy v září 2007. Klatovy patří vždy k velmi kvalitním soupeřům a nebylo tomu jinak, ani v sobotu.

Nevídané drama, hodně branek a rozhodnutí až v prodloužení viděli jablonečtí diváci na zimním stadionu. Vlci sehráli v řadě už třetí utkání, které došlo až do prodloužení.

HC Vlci Jablonec - HC Klatovy 7:6 po prodl. (2:3, 2:3, 2:0 - 1:0)

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který lépe bruslil a rychle přecházel do útočné činnosti. A už ve druhé minutě se ujal vedení, když Jelínka překonal Matiášek. Domácí sice o dvě minuty později Bříškou vyrovnali, který propálil Berana mezi betony, iniciativa však zůstala na hokejkách Klatov a další branky v domácí síti na sebe nedaly dlouho čekat. V 8. minutě tak svítil na ukazateli stav 1:3. Na konci třetiny zavěsil pod víko Jakub Mulač. Na konci prvního dějství svítil na tabuli stav 3:2 ve prospěch Klatov.

I ve druhé třetině bylo k vidění pět branek. A znovu lépe pro hosty. Hrál se svižný hokej, k vidění byla spousta šancí na obou stranách, ale lepším mužstvem byli stále hosté. A tak přibyly další góly v domácí síti. Stav 2:5 ve 27. minutě nevypadal příliš nadějně. Jenže s přibývajícím časem se hra začala vyrovnávat a na konci druhé části byla iniciativa na straně domácích. Tento večer patřil hlavně nechybujícímu střelci Bříškovi. Když na konci druhé třetiny byl stav zápasu 4:6, měl Kamil na svém kontě již tři zásahy. A to ještě nebyl konec!

<br />Autor: Václav Novotný V poslední části hry překvapivě Klatovy trochu odpadly, a hned v první minutě Vlci střelou Bříšky snížili na rozdíl jediného gólu. Iniciativa pak již definitivně přešla na hokejky Vlků. Soupeř pomalu ztrácel a přidal na tvrdosti, často na hranici povolených zákroků.

V 55. minutě pak na tento způsob hry Klatovy doplatily, když na trestnou lavici putovali hned dva jejich hráči. Nejdříve byl vyloučen na dvě minuty Uhlík a po osmi vteřinách Leština a Jablonci se naskytla obrovská šance skóre zápasu alespoň vyrovnat.

A přesilovka pět na tři netrvala dlouho. Po čtrnácti vteřinách se po pěkné kombinaci dostal ke kotouči z opět Bříška a srovnal stav zápasu na 6:6. Byl to v zápase již pátý gól nejlepšího střelce všech skupin II. ligy současně i nejlepšího hráče v kanadském bodování (32 + 31). Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo necelé tři minuty.

V prodloužení se nechal klatovský Roubal zbytečně vyloučit, a Jablonec tak mohl hrál ve čtyřech proti třem. Začala přesilovka a na led naskočila čtveřice Frk, Maďar, Brokeš a Abraham. Tomáš Brokeš přenesl hru na pravou stranu, našel rychlou přihrávkou Patrika Maďara a ten okamžitě přesnou střelou do prázdné branky rozhodl zápas.

Karel Hornický (sekretář Vlků) to viděl následovně: „Klatovy mají mladý tým, jejich hráči lépe bruslili a roztahovali hru do šíře. Poměrně snadno pak po stranách pronikali do našeho obranného pásma. My jsme tomu pak ještě napomáhali komplikovanou rozehrávkou a soupeř dokázal využít chyby, které při tom vznikaly a šel poměrně snadno do vedení."

Branky: 4. Bříška (Pavlů), 20. Mulač (Tondr, Bříška), 27. Bříška (Mulač), 35. Bříška (Tondr, Havelka), 41. Bříška (Havelka, Tondr), 55. Bříška (Pavlů, Tondr), 63. Maďar (Brokeš, Abraham) - 2. Matiášek (Houfek, Staněk), 7. Roubal (Rubner, Michel), 8. Houfek (Uhlík), 25. Tulačka, 27. Roubal (Houfek, Rubner), 34. Tulačka (Uhlík). Vyloučení: 4:9, navíc Čechura 10minut OT Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Sestava HC Vlci Jablonec: Jelínek (Hrstka) - Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Pilař, Melovič - Mulač, Bříška, Tondr - Frk, Brokeš, Maďar - Babec, Nezbeda, Homolka - Šuráň, Šilhán, Kotyza.