Hokejovou přestřelku řídil pěti góly Kamil Bříška

30.01.2019 14:02:46 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Hokejovou přestřelku řídil pěti góly Kamil Bříška

Jablonečtí Vlci další domácí střetnutí, které nepřineslo rozluštění po základním čase, ale muselo rozhodnout prodloužení. Na zimním stadionu se střetli druhým celkem skupiny Sever HC Klatovy, který v Jablonci již dvacet let nevyhrál - naposledy v září 2007. Klatovy patří vždy k velmi kvalitním soupeřům a nebylo tomu jinak, ani v sobotu.

Nevídané drama, hodně branek a rozhodnutí až v prodloužení viděli jablonečtí diváci na zimním stadionu. Vlci sehráli v řadě už třetí utkání, které došlo až do prodloužení.

HC Vlci Jablonec - HC Klatovy 7:6 po prodl. (2:3, 2:3, 2:0 - 1:0)

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který lépe bruslil a rychle přecházel do útočné činnosti. A už ve druhé minutě se ujal vedení, když Jelínka překonal Matiášek. Domácí sice o dvě minuty později Bříškou vyrovnali, který propálil Berana mezi betony, iniciativa však zůstala na hokejkách Klatov a další branky v domácí síti na sebe nedaly dlouho čekat. V 8. minutě tak svítil na ukazateli stav 1:3. Na konci třetiny zavěsil pod víko Jakub Mulač. Na konci prvního dějství svítil na tabuli stav 3:2 ve prospěch Klatov.

I ve druhé třetině bylo k vidění pět branek. A znovu lépe pro hosty. Hrál se svižný hokej, k vidění byla spousta šancí na obou stranách, ale lepším mužstvem byli stále hosté. A tak přibyly další góly v domácí síti. Stav 2:5 ve 27. minutě nevypadal příliš nadějně. Jenže s přibývajícím časem se hra začala vyrovnávat a na konci druhé části byla iniciativa na straně domácích. Tento večer patřil hlavně nechybujícímu střelci Bříškovi. Když na konci druhé třetiny byl stav zápasu 4:6, měl Kamil na svém kontě již tři zásahy. A to ještě nebyl konec!

<br />Autor: Václav Novotný V poslední části hry překvapivě Klatovy trochu odpadly, a hned v první minutě Vlci střelou Bříšky snížili na rozdíl jediného gólu. Iniciativa pak již definitivně přešla na hokejky Vlků. Soupeř pomalu ztrácel a přidal na tvrdosti, často na hranici povolených zákroků.

V 55. minutě pak na tento způsob hry Klatovy doplatily, když na trestnou lavici putovali hned dva jejich hráči. Nejdříve byl vyloučen na dvě minuty Uhlík a po osmi vteřinách Leština a Jablonci se naskytla obrovská šance skóre zápasu alespoň vyrovnat.

A přesilovka pět na tři netrvala dlouho. Po čtrnácti vteřinách se po pěkné kombinaci dostal ke kotouči z opět Bříška a srovnal stav zápasu na 6:6. Byl to v zápase již pátý gól nejlepšího střelce všech skupin II. ligy současně i nejlepšího hráče v kanadském bodování (32 + 31). Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo necelé tři minuty.

V prodloužení se nechal klatovský Roubal zbytečně vyloučit, a Jablonec tak mohl hrál ve čtyřech proti třem. Začala přesilovka a na led naskočila čtveřice Frk, Maďar, Brokeš a Abraham. Tomáš Brokeš přenesl hru na pravou stranu, našel rychlou přihrávkou Patrika Maďara a ten okamžitě přesnou střelou do prázdné branky rozhodl zápas.

Karel Hornický (sekretář Vlků) to viděl následovně: „Klatovy mají mladý tým, jejich hráči lépe bruslili a roztahovali hru do šíře. Poměrně snadno pak po stranách pronikali do našeho obranného pásma. My jsme tomu pak ještě napomáhali komplikovanou rozehrávkou a soupeř dokázal využít chyby, které při tom vznikaly a šel poměrně snadno do vedení."

Branky: 4. Bříška (Pavlů), 20. Mulač (Tondr, Bříška), 27. Bříška (Mulač), 35. Bříška (Tondr, Havelka), 41. Bříška (Havelka, Tondr), 55. Bříška (Pavlů, Tondr), 63. Maďar (Brokeš, Abraham) - 2. Matiášek (Houfek, Staněk), 7. Roubal (Rubner, Michel), 8. Houfek (Uhlík), 25. Tulačka, 27. Roubal (Houfek, Rubner), 34. Tulačka (Uhlík). Vyloučení: 4:9, navíc Čechura 10minut OT Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Sestava HC Vlci Jablonec: Jelínek (Hrstka) - Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Pilař, Melovič - Mulač, Bříška, Tondr - Frk, Brokeš, Maďar - Babec, Nezbeda, Homolka - Šuráň, Šilhán, Kotyza.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vlci ztratili nejen dva body, ale i vedení v tabulce
Vlci ztratili doma další body
Vysoká výhra Jablonce nad Mosteckými Lvy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU
V centru Liberce hořel autobus

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT