Hledá se Památka roku 2016 Libereckého kraje

10.02.2017 08:38:41 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Hledá se Památka roku 2016 Libereckého kraje

Liberecký kraj vyhlašuje již druhý ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje za rok 2016. Smyslem klání je ocenit podařené stavební obnovy či restaurování nemovitých kulturních památek a zároveň tímto způsobem upozornit na zajímavosti našeho regionu. Vyhlášení soutěže schválila na svém úterním zasedání Rada Libereckého kraje.

„Záměrem udílení ceny Památka roku Libereckého kraje je ocenit úspěšné obnovy nemovitých kulturních památek a současně upozornit na ojedinělé objekty, které si zaslouží pozornost a mohou být nejen zajímavým turistickým cílem, ale i místem, které najde nové využití. Na území Libereckého kraje je více než 2200 nemovitých kulturních památek a každý rok je část z nich obnovována. Mezi projekty obnov se každoročně objevují zajímavé realizace, které si zaslouží být oceněny a zviditelněny," řekla Květa Vinklátová, radní pověřená řízením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Přihlásit do soutěže mohou uchazeči nemovitosti, jejichž obnova nebo etapa obnovy byla ukončena v kalendářním roce, za nějž je cena udělována (tj. 2016). Zároveň musí být dodržen minimální podíl vlastníka na realizované obnově či etapě obnovy ve výši 50.000 Kč. Příjem elektronických přihlášek bude zahájen 10. 3. 2017 a zájemci je budou moci podávat do 30. 4. 2017. Zaslané přihlášky následně zhodnotí šestičlenná odborná komise, v níž zasednou zástupci odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, Národního památkového ústavu ČR a zástupce výboru cestovního ruchu, památkové péče a kultury Zastupitelstva Libereckého kraje. Výsledky soutěže a nositel titulu Památka roku Libereckého kraje za rok 2016 bude vyhlášen v létě 2017.

Soutěž Památka roku Libereckého kraje byla poprvé vyhlášena v roce 2016 a porota hodnotila projekty realizované v roce 2015. Celkem se do soutěže přihlásilo 13 projektů obnovy kulturních památek. Vítězem soutěže se stala společnost FKP Frýdlant, s.r.o., za obnovu sýpek hospodářského dvora bývalého zámku v Černousích. Sýpky byly zachráněny z havarijního stavu, který nebyl způsoben současnými majiteli, a byla jim dána nová náplň využití v podobě krytých jízdáren. Vlastník získal za výhru v soutěži finanční odměnu ve výši 50 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dny lidové architektury přiblíží lidové stavby Libereckého kraje
Památkou roku 2013 v Libereckém kraji je usedlost v Pertolticích

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn