Historicky první turnaj v rugby na Jablonecku

01.11.2016 11:00:21 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Historicky první turnaj v rugby na Jablonecku

V sobotu 29. října 2016 se v Lučanech nad Nisou ve fotbalovém areálu uskutečnil 1. ročník turnaje „Jizerské sedmičky" v Rugby Sevens. Pořádající sportovní oddíly Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou připravily pro účastníky turnaje a diváky v našem regionu dosud nevídanou sportovní akci v podobě mnoha úžasných zápasů moderního rugby. Hostitelský tým Griffins Jablonec, který se na hru 7 proti 7 hráčům specializuje, měl tak možnost blýsknout se před diváky v nových dresech na domácí půdě.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, a to do skupiny A: Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou, Rugby Club Lions Rumburk a Rugby Klub Petrovice a do skupiny B: Ragby Poděbrady, Rugby Club Sedlčany a Rugby Club Liberec. Celky se utkaly ve skupinách systémem každý s každým a první týmy ze skupin postupovaly přímo do finále. Družstva, která ve svých skupinách obsadila druhé příčky, následně zabojovala o třetí místo, a ani poslední dva týmy se nenechaly zahanbit a pustily se do urputného boje o 5. místo.

Vítězem celého turnaje se stal Rugby Klub Petrovice, který ve finále porazil Rugby Club Sedlčany, a mimo věcných cen od partnerů si z turnaje odvezl ručně vyrobený pohár od anglické firmy Swatkins. Zápas o třetí místo byl v režii Rugby Clubu Lions Rumburk, který porazil celek Ragby Poděbrady. Nesnadné utkání o 5. místo spolu nakonec svedly pořadatelské kluby Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou. Fakt, že spolu oba týmy trénují každé úterý od 19 hodin na hřišti s umělou trávou v jabloneckých Břízkách, se podepsal i na vývoji utkání. Zápas byl velice dramatický od začátku až do samého konce, kdy se schylovalo k možnému prodloužení. Nakonec však závěr zápasu vyšel lépe hráčům z Jablonce nad Nisou, a v malém „Podještědském derby" tak zvítězili nad ragbisty z Liberce skórem 17:10 po třech položených pětkách a jednom potvrzovacím kopu.

Příští rok by chtěli pořadatelé navázat na letošní ročník a rozšířit počet účastníků. Velké poděkovaní patří nejen zúčastněným sportovním oddílům a lidem, jenž se podíleli na organizaci turnaje, ale také divákům, kteří se nenechali odradit nevlídným podzimním počasím a přišli se podívat na tento tvrdý, ale férový sport!

Sportovní oddíly z Liberce a Jablonce nad Nisou sehrají do konce roku ještě dva přátelské turnaje v rugby, a to 12. listopadu 2016 v Sedlčanech a 17. listopadu 2016 na stadionu v Praze na Markétě, kterých se budou účastnit ve společné sestavě jako jeden tým!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerské sedmičky – turnaj v Rugby Sevens
Jablonečtí ragbisté zvou na otevřený trénink

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 61 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Baráž o první ligu se Liazu Jablonec vydařila na jedničku
Pavlína Filipovská vyrazila medaili svého otce, českého krále dabingu
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn