Historicky první turnaj v rugby na Jablonecku

01.11.2016 11:00:21 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Historicky první turnaj v rugby na Jablonecku

V sobotu 29. října 2016 se v Lučanech nad Nisou ve fotbalovém areálu uskutečnil 1. ročník turnaje „Jizerské sedmičky" v Rugby Sevens. Pořádající sportovní oddíly Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou připravily pro účastníky turnaje a diváky v našem regionu dosud nevídanou sportovní akci v podobě mnoha úžasných zápasů moderního rugby. Hostitelský tým Griffins Jablonec, který se na hru 7 proti 7 hráčům specializuje, měl tak možnost blýsknout se před diváky v nových dresech na domácí půdě.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, a to do skupiny A: Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou, Rugby Club Lions Rumburk a Rugby Klub Petrovice a do skupiny B: Ragby Poděbrady, Rugby Club Sedlčany a Rugby Club Liberec. Celky se utkaly ve skupinách systémem každý s každým a první týmy ze skupin postupovaly přímo do finále. Družstva, která ve svých skupinách obsadila druhé příčky, následně zabojovala o třetí místo, a ani poslední dva týmy se nenechaly zahanbit a pustily se do urputného boje o 5. místo.

Vítězem celého turnaje se stal Rugby Klub Petrovice, který ve finále porazil Rugby Club Sedlčany, a mimo věcných cen od partnerů si z turnaje odvezl ručně vyrobený pohár od anglické firmy Swatkins. Zápas o třetí místo byl v režii Rugby Clubu Lions Rumburk, který porazil celek Ragby Poděbrady. Nesnadné utkání o 5. místo spolu nakonec svedly pořadatelské kluby Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou. Fakt, že spolu oba týmy trénují každé úterý od 19 hodin na hřišti s umělou trávou v jabloneckých Břízkách, se podepsal i na vývoji utkání. Zápas byl velice dramatický od začátku až do samého konce, kdy se schylovalo k možnému prodloužení. Nakonec však závěr zápasu vyšel lépe hráčům z Jablonce nad Nisou, a v malém „Podještědském derby" tak zvítězili nad ragbisty z Liberce skórem 17:10 po třech položených pětkách a jednom potvrzovacím kopu.

Příští rok by chtěli pořadatelé navázat na letošní ročník a rozšířit počet účastníků. Velké poděkovaní patří nejen zúčastněným sportovním oddílům a lidem, jenž se podíleli na organizaci turnaje, ale také divákům, kteří se nenechali odradit nevlídným podzimním počasím a přišli se podívat na tento tvrdý, ale férový sport!

Sportovní oddíly z Liberce a Jablonce nad Nisou sehrají do konce roku ještě dva přátelské turnaje v rugby, a to 12. listopadu 2016 v Sedlčanech a 17. listopadu 2016 na stadionu v Praze na Markétě, kterých se budou účastnit ve společné sestavě jako jeden tým!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerské sedmičky – turnaj v Rugby Sevens
Jablonečtí ragbisté zvou na otevřený trénink

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 61 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn