Hezké počasí umožnilo otevřít fotbalové jaro

26.03.2015 08:45:22 | Autor: Ladislav Janata,Jaroslav Kletečka, David Průcha | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

První jarní kolo krajského přeboru Liberecka bylo pro týmy jabloneckého regionu poměrně úspěšné. Velké Hamry i Mšeno si přivezly po jednom bodu za remizy na hřištích soupeřů a mladý tým Železného Brodu sice v derby v Semilech těsně prohrál, ale výkon je určitě příslibem.

Višňová - Velké Hamry 2:2 (0:0)

Hosté z Velkých Hamrů předvedli zejména ve druhém poločase kvalitní výkon, jenomže ani dvoubrankové vedení nedokázali udržet. Nakonec mohli i celý zápas totálně ztratit. Po první půlce, která fotbalovému divákovi nemohla moc chutnat, protože jedinou vážnější šanci měl domácí Studnička, leč Blahna mu ji vychytal, přišla mnohem kaloričtější půle druhá.

Hned zkraje mohl otevřít skóre Miček, ale přestřelil. V 53. minutě byl již Vykoukal v bráně bezmocný, jelikož Paldusův pokus jemně tečoval Melka mimo jeho dosah. Hamry svého soupeře přehrávaly a v 71. minutě to gólově vyjádřil Hlubuček po perfektní práci Vodrážky. Všechno spělo k přesvědčivé výhře Hamrů. jenomže pak se na hřišti začaly dít věci. Nenápadná standardka mladého Josefa Kepra ze 40 metrů doplachtila až pod břevno podběhnuvšího Blahny. To se psala 81. minuta. Hned za chvilku šel na Blahnu Studnička zcela sám, hamrovský brankář ho ale vychytal. Stoprocentní šanci zazdil pak na druhé straně střídající Vladimír Prousek a přišel trest. V minutě 87. už Blahna neměl nárok, když se Studničkovi podařilo trefit nádherný volej. Rázem bylo vyrovnáno. Psychicky na dně se pohybující Hamry měly obrovské štěstí při střele Dobrovodského, který netrefil poloprázdnou branku. Oba soupeři se tedy rozešli.

Branky: 81. Kepr ml., 87. Studnička. - 53. Paldus, 71. Hlubuček.

Sestava Hamrů: Blahna - Matocha, Průcha, Jiříkovský, Prousek L. - Moroš (75. Prousek Vl.), Paldus, Bistiak, Vodrážka - Hlubuček, Miček. ŽK: 0:3. Diváci: 100.

SK Semily - FK ŽBS Železný Brod 2:1 (1:0)

Pojizerské derby Semil s Železným Brodem v krajském přeboru přilákalo na Městský stadion v Podmoklicích slušný počet, více než 200 fanoušků. Domácí byli jasným favoritem, od začátku byli lepší než soupeř. Hrál se trochu neurovnaný fotbal, kterému moc neprospívalo hřiště. To po zimě zdaleka ještě nebylo v dobré kondici. Začátek zápasu poznamenala srážka tří hráčů, kterou nejhůře odnesl železnobrodský Kovář, jehož po dlouhém čekání za lajnou nakonec odvezla záchranka. První branka padla v 19.minutě po rohovém kopu, kdy přetažený centr dorazil do branky navrátilec do semilské sestavy Vlach. Brodské akce většinou končily na domácím Nesvadbovi, který byl jasně nejlepším hráčem zápasu. Do poločasu už ale moc dalších šancí k vidění nebylo. Domácí měli jednu, která skončila na boční síti. Brod se dostal k ohrožení pouze jednou, ale Šimek propadlý míč po standardní situaci trefit nedokázal.

Druhý poločas byl pro diváky atraktivnější, protože se začalo před brankami něco dít. Domácí přidali a brodský tým dvakrát podržel Kopal. A jednou ho zachránilo břevno po střele Hurta. Domácí vedení dokázal navýšit až Liška, který po předchozí kombinaci utaženou placírkou trefil v 65.minutě přesně šibenici a změnil tak skóre na 2:0. Brod se ale nevzdal a snažil se s výsledkem něco udělat. Šanci měl Kysela, ale Koudelka jeho slabou střelu v pohodě zneškodnil. Brod byl za svoji aktivitu odměněný v 85.minutě, kdy snížil Holeček. Hosté ožili a byli blízko vyrovnání, ale střela střídajícího Kysely šla vedle a navíc stejně sudí odpískal ofsajd. Brod tak odjel ze Semil s jednogólovou prohrou.

„Na to, jak máme mladé mužstvo, jsme podali dobrý výkon. Co jsme chtěli na hřišti lídra hrát, tak jsme hráli. Větší prestiž, vzhledem k tomu, že jsem v Semilech před nedávnem působil já a i někteří hráči, jsme utkání nepřikládali. Domácí vyhráli zaslouženě. Byli celkově lepší kromě závěrečných minut, kdy jsme nakonec byli blízko bodu," řekl po zápase trenér FK ŽBS Železný Brod David Grebeníček.

Branky: 19. Vlach, 65. Liška - 85. Holeček.

Sestava Brodu: Kopal - Aubrecht, Kotlár T., Berka, Kovář (11. Kotlár M.) - Grebeníček, (80. Šefr M.), Havrda, Maryško, Picek, (52.Kysela) - Holeček, Šimek. Rozsáhlá fotogalerie z utkání na Našem Pojizeří

Hrádek n.N.- Mšeno 2:2 (1:1)

Do utkání krajského přeboru vstoupili domácí svižněji. Ale i přesto se vedení ujali hosté, když rohový kop Doudy v 15. minutě zužitkoval Filip. O pět minut později mohl ještě trestat Mrklas, ale jeho sólový nájezd domácí gólman vychytal. Hrádek zaútočil a předvedl hned tři gólové šance. Z nich ale využili až tu třetí v 31. minutě. Do šaten odcházely týmy za nerozhodného stavu. Druhý poločas se odehrál ve stejném duchu. Hosté mohli určitě ještě výsledek vylepšit ve svůj prospěch, hlavně po úniku Mrklase v 58. minutě. O pět minut později se ale Mšeno ještě zaradovalo. Filip byl opět na svém místě a jeho střelu gólman Hrádku nezvládl. Škoda, že ale vedení na své straně hosté neudrželi. Po odraženém míči z trestného kopu Rop upravil výsledek zápasu na konečných 2:2.

Vladimír Mrklas, trenér A mšenského áčka k utkání řekl: „Ztráta bodů nás mrzí. Dvakrát jsme vedli. Ale remíza v tomto případě utkání sluší."

Branky: Rob 2 - Filip 2. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 2:3.

Sestava Mšena: Kobachidze - Moravec, Heinrich, Filip, (86. Balatka), Pešat - Kulhánek, Douda, Macháček, Janovský -Mrklas, Zikmund.