Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

11.05.2017 07:50:20 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

Celkem 35 dvoučlenných hlídek z Jablonce, Tanvaldu a Pěnčína soutěžilo v krajském kole zdravotně-výchovného závodu o Helpíkův pohár v Jablonci nad Nisou. Zvítězily tanvaldské děti, jablonečtí soutěžící vybojovali 2. a 3. místo.

Pořadatelé pro děti z pátých tříd základních škol připravili celkem pět stanovišť, na nichž mohly prokázat své znalosti a dovednosti a vypořádat se například s ošetřením zraněného cyklisty nebo se záchrannou člověka, kterého nečekaně přemohla srdeční slabost. „Děti kromě reakcí na nenadálé situace a postupu při ošetřování hodnotíme i za věcnou a srozumitelnou komunikaci se záchranáři, která je ve vypjatých situacích hodně důležitá," vysvětlil záchranář Miroslav Gorčík, který právě malé Helpíky na Jablonecku školí a připravuje na řešení nečekaných událostí

Školení dětí i konání závodu má již tradičně podporu města Jablonec nad Nisou. Celý závod pak odstartoval primátor Petr Beitl. „Člověk nikdy neví, co se může stát. K úrazům nebo nenadálým zdravotním komplikacím může dojít v běžném životě kdykoli a je dobře být na takovou situaci připravený, proto zdravovědu v Jablonci podporujeme systémově, ať už jde o Helpíka nebo Červený kříž, " řekl primátor a dříve než odstartoval první hlídku, popřál dětem do závodu hodně štěstí.

Letos podruhé se soutěž konala v areálu rýnovické školy v ulici Pod Vodárnou. Děti z rýnovické základní školy patří k již tradičním a úspěšným účastníkům soutěže a ředitelka školy Jana Mašindová v úvodu poděkovala jabloneckému primátorovi za finanční podporu zdravovědných školení. „Zatímco jinde v republice se musí školy na proškolování dětí finančně podílet, v Jablonci školení i samotnou soutěž finančně dotuje město," potvrdil slova paní ředitelky předseda sdružení Helpík Tomáš Stronček.

Zatímco vloni zůstal pohár v Jablonci a radovaly se z něj děti ze školy Na Šumavě, letos si jej odvezli soutěžící z Tanvaldu. Prvních pět vítězných družstev postoupilo na celostátní kolo, které se koná na konci května ve Velkých Losinách.

Konečné pořadí:
1. ZŠ Tanvald - 532 bodů
2. ZŠ Svobodná, Jablonec n. N. - 479 bodů
3. ZŠ Rýnovice - 459 bodů
4. ZŠ Tanvald - 452 bodů
5. ZŠ Pěnčín - 449 bodů

Preventisté Městské policie Jablonec nad Nisou připravili pro děti v doprovodném programu nesoutěžní dopravní kvíz zaměřený na povinnosti chodců, cyklistů a dopravní značení. Znalosti dětí byly na dobré úrovni a jednotlivé posádky odcházely ze stanoviště městských strážníků většinou s plným počtem bodů a malým dárkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn