Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

11.05.2017 07:50:20 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu

Celkem 35 dvoučlenných hlídek z Jablonce, Tanvaldu a Pěnčína soutěžilo v krajském kole zdravotně-výchovného závodu o Helpíkův pohár v Jablonci nad Nisou. Zvítězily tanvaldské děti, jablonečtí soutěžící vybojovali 2. a 3. místo.

Pořadatelé pro děti z pátých tříd základních škol připravili celkem pět stanovišť, na nichž mohly prokázat své znalosti a dovednosti a vypořádat se například s ošetřením zraněného cyklisty nebo se záchrannou člověka, kterého nečekaně přemohla srdeční slabost. „Děti kromě reakcí na nenadálé situace a postupu při ošetřování hodnotíme i za věcnou a srozumitelnou komunikaci se záchranáři, která je ve vypjatých situacích hodně důležitá," vysvětlil záchranář Miroslav Gorčík, který právě malé Helpíky na Jablonecku školí a připravuje na řešení nečekaných událostí

Školení dětí i konání závodu má již tradičně podporu města Jablonec nad Nisou. Celý závod pak odstartoval primátor Petr Beitl. „Člověk nikdy neví, co se může stát. K úrazům nebo nenadálým zdravotním komplikacím může dojít v běžném životě kdykoli a je dobře být na takovou situaci připravený, proto zdravovědu v Jablonci podporujeme systémově, ať už jde o Helpíka nebo Červený kříž, " řekl primátor a dříve než odstartoval první hlídku, popřál dětem do závodu hodně štěstí.

Letos podruhé se soutěž konala v areálu rýnovické školy v ulici Pod Vodárnou. Děti z rýnovické základní školy patří k již tradičním a úspěšným účastníkům soutěže a ředitelka školy Jana Mašindová v úvodu poděkovala jabloneckému primátorovi za finanční podporu zdravovědných školení. „Zatímco jinde v republice se musí školy na proškolování dětí finančně podílet, v Jablonci školení i samotnou soutěž finančně dotuje město," potvrdil slova paní ředitelky předseda sdružení Helpík Tomáš Stronček.

Zatímco vloni zůstal pohár v Jablonci a radovaly se z něj děti ze školy Na Šumavě, letos si jej odvezli soutěžící z Tanvaldu. Prvních pět vítězných družstev postoupilo na celostátní kolo, které se koná na konci května ve Velkých Losinách.

Konečné pořadí:
1. ZŠ Tanvald - 532 bodů
2. ZŠ Svobodná, Jablonec n. N. - 479 bodů
3. ZŠ Rýnovice - 459 bodů
4. ZŠ Tanvald - 452 bodů
5. ZŠ Pěnčín - 449 bodů

Preventisté Městské policie Jablonec nad Nisou připravili pro děti v doprovodném programu nesoutěžní dopravní kvíz zaměřený na povinnosti chodců, cyklistů a dopravní značení. Znalosti dětí byly na dobré úrovni a jednotlivé posádky odcházely ze stanoviště městských strážníků většinou s plným počtem bodů a malým dárkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn