Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

27.05.2020 13:27:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Krajský soud v Liberci v úterý 26. května Martina Půtu, který je zároveň současným hejtmanem Libereckého kraje, zprostil obžaloby. Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoci veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval dokonce pět let vězení. Půta ovšem od začátku tvrdil, že je nevinný.

Státní zástupce se domníval, že úplatek hejtman dostal za to, že jako předseda Regionální rady ROP Severovýchod zajistí zachování rekonstrukce kostela v programu a změnu financování na průběžné, neboť evropské peníze měly být vyplaceny až po dokončení oprav.

Soud osvobodil všech 12 obžalovaných lidí a čtyři firmy, které byly v kauze zapojeny. Soud se táhl celkem 5,5 roku, přičemž obvinění se objevilo na veřejnosti a v některých médiích o několik měsíců dříve, než začali být vůbec vyslýcháni klíčoví svědci, včetně samotného Martina Půty.

„Samozřejmě stejně jako další účastníci řízení čekám na jeho písemnou podobu, nicméně z toho, co v úterý zaznělo od předsedy senátu Mgr. Neumanna, považuji za podstatné to, že soud dal zapravdu mému obhájci JUDr. Gřivnovi, když konstatoval, že činy, které obžaloba připisovala mně, se nestaly, soudce Neumann potvrdil, co jsem na svou obhajobu uváděl a co podpořila i řada svědků: že jsem nemohl z pozice předsedy regionální rady ovlivnit rozhodování 24-členného orgánu, tedy výboru ROP, dále soudce konstatoval, že neexistuje důkaz o tom, že bych dostal úplatek.

Hejtman se vyjádřil i k diskutovaným odposlechům, které soud nakonec odmítl přijmout jako důkazy: „Já ani moji obhájci jsme legálnost odposlechů nikdy nezpochybnili. Jsem přesvědčený o tom, že i kdyby soud k odposlechům přihlížel, jeho rozhodnutí ve vztahu ke mně by to nezměnilo - žádné důkazy o mém nezákonném jednání v odposleších nebyly a nemohly být. Děkuju vám všem za vytrvalou podporu!," dodal Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman Martin Půta byl nečekaně obviněn z korupce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn