Hejnické slavnosti nabídly pestrý program

05.07.2016 09:10:53 | Autor: Ota Schnepp a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Hejnické slavnosti nabídly pestrý program

Hudební taháky pro všechny generace nabídly letošní Hejnické slavnosti, které se konaly první červencový víkend v Hejnicích na Liberecku. Jejich pestrý program tradičně oslovil jak dospělé, tak i nejmenší návštěvníky.

Nejvýznamnější akci roku v Hejnicích podpořila i nadece ČEZ. „Jsme rádi, že k nám i letos byla Nadace ČEZ vstřícná. Celou částku jsme bezezbytku použili na zaplacení dvou živých vystoupení Jů a Hele a pódiovou show pro děti Václava Upíra Krejčího. Chlupáče jsme zařadili do sobotního a Upíra do nedělního programu, takže ani v jeden den nepřijde naše i přespolní drobotina zkrátka," poznamenal starosta Jaroslav Demčák během přebírání symbolického šeku na 40 000 korun od zástupce Nadace ČEZ. Ta konání Hejnických slavnostní podpořila prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Tradiční hejnická akce svým zábavným programem každoročně láká návštěvníky z celého regionu a zároveň představuje a udržuje tradice i kulturní bohatství města a jeho okolí. Jsme rádi, že jsme i letos mohli být u toho a pomohli jsme tak lidem zpříjemnit začátek prázdnin," poznamenala k tomu Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Do malebného města v podhůří Jizerských hor tentokráte přivezli neopakovatelnou atmosféru mladá zpívající youtuberka LooksbySisters, taneční soubor Devleskere Jakha, úspěšný český rapper Johny Machette či stále více fanynkami obletovaný Pavel Callta. Vystoupila i švédská legenda v podání dokonale hrající a zpívající skupiny ABBA world revival a také „nafrněná" Bára Poláková, jíž zdárně sekundovaly Káťa Sedláková a Markéta Stehlíková. Nechyběla ani tradiční úvalská kapela Medvěd 009, po níž přišla na řadu slovenská kapela No Name. Závěrečnou sobotní tečku pak udělala místní mladá kapela ForFun. Neděle začala Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára, která přešla v moderní podobu reggae a dancehall music v podání Cocoman a Solid Vibes. Takže bylo logické, že poté přišel na řadu YO YO band a vše uzavřela další stoupající hvězda na české hudební scéně, skupina Hodiny s hitem Stmívání.

„Původně jsme začínali klasikou - Hejnickou poutí. Letos jsou to ovšem již po deváté velké městské slavnosti spojené s hudebním festivalem, na němž vždy vystupují interpreti různých hudebních žánrů a zvučných jmen. Slavnosti se přitom těší veliké oblibě nejen mezi našimi obyvateli, ale hlavně u přespolních návštěvníků města. Každoročně jich k nám zavítá kolem deseti tisíc," dodal Jaroslav Demčák s tím, že z původní pouti byl pochopitelně zachován tradiční lunapark a rozsáhlý stánkový prodej se vším možným. „Ovšem i v tomto směru se snažíme, aby prodávající nenabízeli kýčovitou kvantitu, nýbrž zajímavou kvalitu. Vyloženě řemeslný jarmark vždy návštěvníci najdou před bazilikou Navštívení Panny Marie."

Podle dalších slov starosty jsou Hejnice místem nejen skvostné barokní architektury, přírodních krás, ale i zajímavých lidských příběhů. Ještě dříve než slavnosti přitom město proslavil slavný trampský festival Jizerská nota a mnohé koncerty v místní bazilice. „Teď je ovšem před námi veliká výzva. V roce 2017 se bude konat nejen desátý ročník slavností, ale zároveň si budeme připomínat i sto let od povýšení Hejnic na město. Tak uvidíme kdo, co, s kým či s čím se u nás za rok objeví," uzavřel s úsměvem Jaroslav Demčák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů na Jablonecku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče Krátce po 19. hodině v sobotu 14. prosince byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár přístřešku rodinného domu v Turnově. Krajské operační a informační středisko na místo vyslalo sedm jednotek hasičů. Zděný objekt zasažený požárem o velikosti 5x5m sloužil jako dílna, kotelna a sklad uhlí. Hasiči pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy a zasahovali v dýchací technice. Na místě nebylo možné ustavit výškovou techniku, proto byly použity k přístupu na střechu nastavovací žebříky. Více podrobností na Našem Pojizeří

Advent na Valdštejně byl důstojně zahájen

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se na Valdštejně navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu. Liberecký pěvecký soubor A my taky v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Balkon zasedacího sálu na jablonecké radnici má nový kabát
Trojice nových obecně závazných vyhlášek v Jablonci
Muzeum v Poniklé zve na místnost faráře i módu první republiky
Co se mění v jízdním řádu od 15. prosince 2019?
Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
13.12.: Obrazem: V Tanvaldě to o Adventu žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn