Hejnické slavnosti nabídly pestrý program

05.07.2016 09:10:53 | Autor: Ota Schnepp a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Hejnické slavnosti nabídly pestrý program

Hudební taháky pro všechny generace nabídly letošní Hejnické slavnosti, které se konaly první červencový víkend v Hejnicích na Liberecku. Jejich pestrý program tradičně oslovil jak dospělé, tak i nejmenší návštěvníky.

Nejvýznamnější akci roku v Hejnicích podpořila i nadece ČEZ. „Jsme rádi, že k nám i letos byla Nadace ČEZ vstřícná. Celou částku jsme bezezbytku použili na zaplacení dvou živých vystoupení Jů a Hele a pódiovou show pro děti Václava Upíra Krejčího. Chlupáče jsme zařadili do sobotního a Upíra do nedělního programu, takže ani v jeden den nepřijde naše i přespolní drobotina zkrátka," poznamenal starosta Jaroslav Demčák během přebírání symbolického šeku na 40 000 korun od zástupce Nadace ČEZ. Ta konání Hejnických slavnostní podpořila prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Tradiční hejnická akce svým zábavným programem každoročně láká návštěvníky z celého regionu a zároveň představuje a udržuje tradice i kulturní bohatství města a jeho okolí. Jsme rádi, že jsme i letos mohli být u toho a pomohli jsme tak lidem zpříjemnit začátek prázdnin," poznamenala k tomu Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Do malebného města v podhůří Jizerských hor tentokráte přivezli neopakovatelnou atmosféru mladá zpívající youtuberka LooksbySisters, taneční soubor Devleskere Jakha, úspěšný český rapper Johny Machette či stále více fanynkami obletovaný Pavel Callta. Vystoupila i švédská legenda v podání dokonale hrající a zpívající skupiny ABBA world revival a také „nafrněná" Bára Poláková, jíž zdárně sekundovaly Káťa Sedláková a Markéta Stehlíková. Nechyběla ani tradiční úvalská kapela Medvěd 009, po níž přišla na řadu slovenská kapela No Name. Závěrečnou sobotní tečku pak udělala místní mladá kapela ForFun. Neděle začala Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára, která přešla v moderní podobu reggae a dancehall music v podání Cocoman a Solid Vibes. Takže bylo logické, že poté přišel na řadu YO YO band a vše uzavřela další stoupající hvězda na české hudební scéně, skupina Hodiny s hitem Stmívání.

„Původně jsme začínali klasikou - Hejnickou poutí. Letos jsou to ovšem již po deváté velké městské slavnosti spojené s hudebním festivalem, na němž vždy vystupují interpreti různých hudebních žánrů a zvučných jmen. Slavnosti se přitom těší veliké oblibě nejen mezi našimi obyvateli, ale hlavně u přespolních návštěvníků města. Každoročně jich k nám zavítá kolem deseti tisíc," dodal Jaroslav Demčák s tím, že z původní pouti byl pochopitelně zachován tradiční lunapark a rozsáhlý stánkový prodej se vším možným. „Ovšem i v tomto směru se snažíme, aby prodávající nenabízeli kýčovitou kvantitu, nýbrž zajímavou kvalitu. Vyloženě řemeslný jarmark vždy návštěvníci najdou před bazilikou Navštívení Panny Marie."

Podle dalších slov starosty jsou Hejnice místem nejen skvostné barokní architektury, přírodních krás, ale i zajímavých lidských příběhů. Ještě dříve než slavnosti přitom město proslavil slavný trampský festival Jizerská nota a mnohé koncerty v místní bazilice. „Teď je ovšem před námi veliká výzva. V roce 2017 se bude konat nejen desátý ročník slavností, ale zároveň si budeme připomínat i sto let od povýšení Hejnic na město. Tak uvidíme kdo, co, s kým či s čím se u nás za rok objeví," uzavřel s úsměvem Jaroslav Demčák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů na Jablonecku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn