Házenkáři bodovali venku zase napůl

06.12.2018 12:52:52 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Házenkáři jablonecké Elektropragy bojují se střídavými úspěchy, ale do lepší poloviny jim cosi chybí. Zatímco muži lapou po dechu a posledních pět zápasů prohráli, tak naopak mladíci se zlepšují a vyhráli poslední dva zápasy.

Všichni ale zvou příznivce tohoto mužného sportu na tuto sobotu, kdy je na pořadu derby mužů Jablonec - Liberec od 17 hodin a předzápas dorostenců Jablonec - Třeboň.

Mladší dorostenci:

Lokomotiva Vršovice - ELP Jablonec n. N.  31 : 35 (12:16)

V téměř plné sestavě se jablonečtí mladí házenkáři v neděli 2. prosince vydali do nafukovací haly blízko fotbalového "Ďolíčku" k dalšímu vítězství ve II. dorostenecké lize. „Dobrý výkon celého týmu dopomohl k další výhře," řekl NJ trenér Petr Preisler

Jablonec, namotivován výhrou z minulého týdne nad týmem Sokol Vršovice, se chtěl předvést i na hřišti Lokomotivy Vršovice a již v prvních šesti minutách se dostal do vedení 4:1. Poté však zřejmě pod euforií z náskoku začali Jablonečtí v útoku kupit technické chyby. Přicházeli tak o své vedení a soupeř díky tomu vyrovnal a následně vedl ve 14. minutě 8:5. Hosté v tuto chvíli uklidnili svoji hru a znovu začali vycházet z naučených kombinací, které dokázali přesně proměňovat. Zocelila se i jablonecká obrana podpořena brankářem Novákem, která soupeři dovolila od 14. minuty do konce prvního poločasu vsítit pouze čtyři branky. Z dobré obrany Jablonce vycházeli i rychlé protiútoky a z nich jednoduché góly. Stav v poločase 12:16.

V nastolené hře pokračovali hosté i v druhém poločase. Z tohoto důvodu vršovičtí použili osobní obranu proti jabloneckému střelci z dálky Střižíkovi. Ovšem Jablonec to ve střelbě nikterak neomezovalo, jelikož se na hřiště dostal Kubík a na pozici křídla/spojky výborně spolupracoval s dvojicí Kudrhalt, Žáček. Ze spolupráce těchto tří hráčů těžila i pravá strana útoku a to zejména Janata na pravé spojce, který za druhý poločas vsítil celkem 8 branek.

Díky těmto zásahům svítilo na tabuli v 16. minutě skóre 21:29. Domácím nezbylo nic jiného, než zrušit svoji osobní obranu. Hra se následně ustálila a Jablonec tak vedl ve 24. minutě 33:27. Poté však začala Jablonecké trápit koncovka a neproměňovali vyložené šance. Soupeř těchto zaváhání využíval a stáhl skóre až na rozdíl dvou branek na začátku 30. minuty. Jablonečtí ale na konci zápasu zabrali a vstřelili dvě rychlé branky, a tak se již nemuseli strachovat o výsledek. Konečný stav 31:35.

Jablonecký tým zaslouží uznání za předvedený výkon a to zejména z důvodu zrušených tréninků v uplynulém týdnu, zapřičiněných rekonstrukcí části budovy sportovní haly v ulici Podhorská. Na formě týmu to nebylo příliš znát. Pochvalu si zaslouží opravdu každý z hráčů, ať už na hřišti strávil delší nebo kratší minutáž. Kompaktně působila jak celá obrana řízena Střižíkem, tak i tvorba útočných akcí pod taktovkou navrátilce po operaci Kudrhalta.

Sestava a branky: Novák - Janata (10), Střižík (9), Kudrhalt (6), Kubík (2), Blažek (2), Šimek (2), Žáček (1), Svoboda (1), Císař (1), Najman (1), Stamidis, Hassa.

Sestřih několika útočných akcí Jablonce:

Muži:

Sokol Libčice nad Vltavou - ELP Jablonec 33:21(16:12)

Pátá porážka v řadě je hlavně důsledkem toho, že na utkání nastupují svěřenci trenéra Dědečka pravidelně v nekompletní sestavě a to zejména venku, což bylo i tentokrát. Výsledkem je postavení v konci tabulky II.ligy po deseti zápasech.

Nechme se překvapit, jak se chlapci sejdou na sobotní derby s Libercem. Hraje se od 17 hodin v městské sportovní hale.

Sestava: Hlinka - P. Trejbal (5), T. Svoboda (4), Tomáš (3), Šatava (3), Krčka (3), Mony (2), Žák (1), Jandera, Smrček.