Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

12.12.2018 21:46:05 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov.

V rámci záměru vytvoření Center odborného vzdělávání (COV) procházela budova, ve které sídlí odborné dílny Střední školy řemesel a služeb, přestavbou. Během rekonstrukce se zhroutila část cihelné zdi v 1. a 2. patře budovy. Na situaci reagovali odborníci, kteří zajištují zabezpečovací práce. Krajský úřad Libereckého kraje, odbor dopravy, vydal na základě doporučení statika rozhodnutí o povolení úplné uzavírky silnice I/14 v Jablonci nad Nisou a nařídil objízdné trasy. Uzavírka začne ve čtvrtek mezi 7. a 8. hodinou ranní.

„V této chvíli je to nejlepší a bohužel jediné možné řešení. Chápu, že to znesnadní průjezd Jabloncem, ale bezpečnost provozu je nyní přednější. Do pondělí budu od odpovědných osob chtít znát všechny možné varianty, jak pokračovat v projektu a omezení dopravy zkrátit na čas nutný k nezbytným zabezpečovacím pracím," uvedl hejtman Martin Půta.

Zhotovitelem stavby je stavební společnost BAK. Na vybudování Centra odborného vzdělávání v této lokalitě mělo být vynaloženo více jak 78 milionů korun. Projekt měl za cíl zkvalitnit výuku a splnit současné požadavky kladené na odborné vzdělávání. Součástí záměru bylo vybudování moderních dílen pro řemeslné obory zlatníků, pasířů a sklářů. Vstup do objektu byl plánován jako zcela bezbariérový.

Aktuální stav v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Markéta Hozová „Byli jsme si vědomi, že rekonstrukce může být složitá a s určitou prozíravostí jsme k tomuto faktu přistoupili už tím, že od začátku stavby v budově neprobíhala výuka a působili zde pouze stavitelé a odborníci. Mrzí mě, že je ohrožen celý projekt výstavby Centra odborného vzdělávání v Jablonci nad Nisou. Dojde zcela jednoznačně k protahování termínů," dodal Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Havárii zjistila stavební kontrola 26. listopadu 2018. V době zřícení části cihelné zdi v budově nikdo nebyl. Záhy po propadu zdiva statik vydal plán na zahájení zabezpečovacích prací, jejichž cílem je předejít ztrátě stability celého objektu a zejména preventivně ochránit zdraví a bezpečnost osob pohybujících se v okolí budovy.

Na základě doporučení statika vydal odbor dopravy krajského úřadu rozhodnutí o povolení úplné uzavírky silnice I/14 v Jablonci nad Nisou a nařídil objízdné trasy po silnici III/28717 v ulici SNP a místní komunikaci v ulici 5. května. Uzavírka začne ve čtvrtek mezi 7. a 8. hodinou ranní a bude pokračovat až do odvolání. Průběh uzavírky bude kontrolovat Policie České republiky.

„O situaci je informován i poskytovatel zimní údržby na silnici I/14. K uzavírce ve stejném rozsahu a se stejnými objízdnými trasami došlo v minulosti již několikrát a nevyskytly se žádné výraznější komplikace. V případě, že by se i z důvodu zimního období přece jen dopravní problémy objevily, je Krajský úřad Libereckého kraje ve spolupráci s Policií České republiky, Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a provozovatelem zimní údržby připraven danou situaci samozřejmě ihned řešit," uzavřel Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Ve fotogalerii najdete i plán objízdných tras!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Těžký sníh láme stromy, hasiči pomáhají s jejich odklízením
Na namrzlé vozovce v Jablonci nezvládl řidič zastavit
V Jablonci došlo ke srážce osobáku s tramvají
Hasiči odstraňovali po nedělním větru popadané stromy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn