Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

07.05.2019 13:32:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

Ve dnech od 24. až 26. 4. 2019 pořádal HZS Libereckého kraje třídenní workshop Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Akce byla organizována v rámci projektu Bezpečné pohraničí spolufinancovaného z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Programu Interreg V-A Česko - Polsko.

„První den workshopu byli účastníci seznámeni s problematikou traumatu z visu, zajišťování „tepelného komfortu" s prostředky využívanými u HZS Libereckého kraje, správného používání nosítek SKED a slaňovací brzdy RIG," přiblížil detaily kpt. Bc. Jiří Košek, garant workshopu.

Na druhý den připravili pořadatelé celodenní soutěžní klání, kde jednotlivá lezecká družstva plnila úkoly na šesti různých stanovištích v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. „Úkoly byly zaměřeny na záchranu v reálných podmínkách a měly za cíl připravit lezce na řešení podobných situací při reálných zásazích. Soutěže samotné se zúčastnila čtyři lezecká družstva z HZS Libereckého kraje (16 lezců), jedno družstvo kolegů z Polska (4 lezci) a jako hosté lezecké družstvo z HZS Středočeského kraje (4 lezci)," popsal kpt. Bc. Jiří Košek.

Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou Na bezpečnost a správnost postupů v rámci plnění jednotlivých úkolů dohlíželi lezečtí instruktoři z řad HZS Libereckého kraje a HZS hlavního města Prahy.

Třetí den probíhala věcná diskuse nad postupy, které jednotlivá družstva volila při plnění soutěžních úkolů. Na závěr workshopu proběhlo samotné vyhodnocení celé soutěže. Odměnou pro všechny byly hlavně nově nabyté zkušenosti a zážitky. K tomu všemu se díky podpoře od Sportovního klubu HZS Libereckého kraje, firem Singing Rock s.r.o., Vertical Trade s.r.o. a CZC elektro s.r.o. podařilo zajistit i hodnotné věcné ceny, za což všem patří velké poděkování.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kynologové libereckých hasičů se zúčastnili mezinárodního cvičení USAR
Dobrovolní hasiči cvičili v Turnově nasazení nouzového kontejneru
Hasiči z Tanvaldu cvičili na laně v rámci odborné přípravy
Hasiči se seznamovali s řízením zásahů jednotek v Polsku
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci
Oldřichovský Špičák láká na pomníček dřevorubce i skalní vyhlídky
Do divadla A do pyžam

Nejčtenější články

12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn