Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

07.05.2019 13:32:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou

Ve dnech od 24. až 26. 4. 2019 pořádal HZS Libereckého kraje třídenní workshop Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Akce byla organizována v rámci projektu Bezpečné pohraničí spolufinancovaného z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Programu Interreg V-A Česko - Polsko.

„První den workshopu byli účastníci seznámeni s problematikou traumatu z visu, zajišťování „tepelného komfortu" s prostředky využívanými u HZS Libereckého kraje, správného používání nosítek SKED a slaňovací brzdy RIG," přiblížil detaily kpt. Bc. Jiří Košek, garant workshopu.

Na druhý den připravili pořadatelé celodenní soutěžní klání, kde jednotlivá lezecká družstva plnila úkoly na šesti různých stanovištích v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. „Úkoly byly zaměřeny na záchranu v reálných podmínkách a měly za cíl připravit lezce na řešení podobných situací při reálných zásazích. Soutěže samotné se zúčastnila čtyři lezecká družstva z HZS Libereckého kraje (16 lezců), jedno družstvo kolegů z Polska (4 lezci) a jako hosté lezecké družstvo z HZS Středočeského kraje (4 lezci)," popsal kpt. Bc. Jiří Košek.

Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou Na bezpečnost a správnost postupů v rámci plnění jednotlivých úkolů dohlíželi lezečtí instruktoři z řad HZS Libereckého kraje a HZS hlavního města Prahy.

Třetí den probíhala věcná diskuse nad postupy, které jednotlivá družstva volila při plnění soutěžních úkolů. Na závěr workshopu proběhlo samotné vyhodnocení celé soutěže. Odměnou pro všechny byly hlavně nově nabyté zkušenosti a zážitky. K tomu všemu se díky podpoře od Sportovního klubu HZS Libereckého kraje, firem Singing Rock s.r.o., Vertical Trade s.r.o. a CZC elektro s.r.o. podařilo zajistit i hodnotné věcné ceny, za což všem patří velké poděkování.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kynologové libereckých hasičů se zúčastnili mezinárodního cvičení USAR
Dobrovolní hasiči cvičili v Turnově nasazení nouzového kontejneru
Hasiči z Tanvaldu cvičili na laně v rámci odborné přípravy
Hasiči se seznamovali s řízením zásahů jednotek v Polsku
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn