Hasičští kynologové cvičili i se psy na Všeni přesuny vrtulníkem

03.06.2016 15:14:50 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hasičští kynologové cvičili i se psy na Všeni přesuny vrtulníkem

V úterý odpoledne se uskutečnila na letišti ve Všeni u Turnova druhá etapa taktického cvičení složek IZS, jejímž námětem byl nácvik přepravy kynologů s využitím vrtulníku Letecké služby Policie ČR. Na místě cvičily kynologické skupiny HZS Libereckého kraje a Policie ČR.

Za HZS Libereckého kraje se akce zúčastnil stržm. Pavel Málek se psem jménem Charlie, svou fenku Bellu nasadil nový kynolog HZS LK nstržm. Václav Vančura a jako třetí cvičil mjr. Ing. Pavel Viták se psem jménem Harry, který prochází přípravou na získání kategorie praktického použití služebního psa pro sutinové a plošné vyhledávání.

Taktické cvičení složek IZS, jejímž námětem byl nácvik přepravy kynologů s využitím vrtulníku<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Zdenka Štrauchová Kynologické týmy měly možnost si vyzkoušet postupy pro bezpečné nastupování a vystupování kynologů se psy s přistáním a bez přistání vrtulníku. Cílem cvičení bylo prohloubení schopností kynologů a jejich psů pro záchranářskou kynologii. „Zejména šlo o získání informací o reakcích konkrétních psů v takovéto situaci a navození simulací pro vtisknutí požadovaného vzoru chování do podvědomí psů," přiblížil Pavel Viták, vedoucí pracoviště IZS a služeb ÚO Semily HZS Libereckého kraje.

Cvičení podle Vitáka absolvovali v doprovodu již zkušených psů i mladí psi, kteří ostřílené čtyřnohé borce následovali do vrtulníku bez známek stresu. Psi úspěšně zvládli všechny etapy výcviku od nasednutí do klidného vrtulníku, samotného letu, až po výstup do volného prostoru pod vrtulníkem při vysazení pomocí palubního jeřábu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí hasiči připravili pro svého kolegu poslední výjezd
Hasiči názorně ukázali, jak si poradit s malými požáry
Hasiči chtějí varovat před požáry v nové kampani

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn