Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

06.04.2020 21:07:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

Doplněny fotografie i nové video! Na začátku týdne se hasiči v Libereckém kraji rozhodně nenudí. Během pondělí řešili celkem 18 požárů. Jednalo se zejména o požáry lesních a travnatých porostů. Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 v obci Horská Kamenice u Železného Brodu, kde zásah stále probíhá.

Požáry sužovaly všechny územní odbory v Libereckém kraji. U většiny z nich hasičům komplikoval hasební práce silný nárazový vítr, který v kombinaci se suchou půdou tvořil požáry téměř nezastavitelné.

Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 mezi obcemi Horská Kamenice a Podspálov u Železného Brodu. Jednalo se o požár klestí, který se následně rozšířil na plochu 500x 300 metrů. Vyhlášen byl 4. zvláštní stupeň požárního poplachu a na místo se postupně sjelo 32 jednotek.


„Velitel zásahu si vzhledem k rozsahu požáru povolal velkoobjemové cisterny, chemický automobil pro plnění tlakových lahví, pro letecké hašení byl povolán vrtulník s bambivakem z Prahy a letadlo Letecké hasičské služby z Mnichova Hradiště, jehož činnost byla k 20. hodině ukončena. Hasební látku hasiči čerpali z nedaleké řeky Jizery pomocí tří čerpadel. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Po 20. hodině zásah stále probíhá," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Požár lesa Horská Kamenice<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na Jablonecku to však nebyl ojedinělý požár. Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl ohlášen ve 14.41 požár lesního porostu, a to v Proseči nad Nisou. Jednalo se o plochu o rozloze 50x 50 metrů. Požár se vlivem silného větru šířil třemi směry. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. „Na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů. Na likvidaci požáru nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizaci požáru z místa ohlásili v 15:35 a likvidaci pak o hodinu později v 16:39," dodala Hložková.

O požáry neměli nouzi ani hasiči na Českolipsku. Celkem jich za pondělí řešili osm. V obci Dubá - Lhota vyjelo ve 13.11 k požáru trávy a pařezů celkem 7 jednotek hasičů. Jednalo se o zasaženou plochu zhruba 50x 50 metrů, která se vlivem větru stále rozšiřovala na konečný jeden hektar. „V tomto případě hasiči na požár nasadili osm vodních proudů. I zde byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Pro dodávku hasební látky na požářiště bylo zřízeno čerpací stanoviště v nedalekém Nedamově. Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo ve 14.20 a zlikvidovat pak ve 14.45," doplnila mluvčí hasičů.

V Horní Světlé hasiče zaměstnal požár hrabanky o rozloze 100x 30 metrů, který byl ohlášen krátce po 14. hodině. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů. V tomto případě se hasičům podařilo požár lokalizovat přibližně hodinu od nahlášení, tedy v 15.27. Likvidaci pak velitel zásahu ohlásil krátce před 17. hodinou. Tento požár zůstal v 1. stupni požárního poplachu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během víkendu řešili hasiči v Libereckém kraji dvanáct požárů
Hasiči zachránili z hořícího bytu v Jablonci dvě osoby
Hasiči zasahovali u požáru nákladního auta v Horské Kamenici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn