Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

30.03.2015 15:29:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Jenišovice,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

V noci z neděle na pondělí dorazil do České republiky silný nárazový vítr s deštěm a nevyhnul se ani Libereckému kraji. Po druhé hodině ranní začali hasiči vyjíždět k technickým zásahům a do sedmé hodiny ráno měli za sebou již 18 událostí včetně některých na Jablonecku.

„Jako první byli voláni ve 2.20 profesionálové z Liberce do Dlouhého Mostu, kde majiteli ulítla plechová garáž a obával se, aby nebyla na rychlostní komunikaci. Hasiči společně s Policií ČR garáž našli zhruba 200 metrů od této silnice, odtáhli kusy plechů a provedli zabezpečení," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Mnoho dalších zásahů v Libereckém kraji se týkalo popadaných stromů, hasiči je odstraňovali například ve Vratislavicích nad Nisou, v Roztokách u Semil, Jesenném, Poniklé, na Jablonecku v části obce Haratice nebo obci Pulečný. Stromy bránily provozu také na komunikacích na Českolipsku, hasiči museli do části obce Šidlov, Srní Potok, Zákup či Doks.

„Ve 2.29 byly přivolány dvě jednotky hasičů do domova důchodců ve Sloupu v Čechách, kde silný vítr utrhl plechovou střechu. Hasiči zajistili utrženou část střechy a odstranili volné kusy, které by mohly někoho ohrozit. Personál společně s hasiči provedl evakuaci dvaceti lidí do vedlejšího objektu," dodala Štrauchová.  

Velký vítr pokračuje v řádění i v pondělí odpoledne 

Vzrostlý strom v Turnově mezi školami a domovem pro seniory<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Turnov Dnešní větrný den se hasiči v Libereckém kraji ještě nezastavili. Od 2.20 jsou na nohou a do 14. hodiny mají za sebou již 43 technických událostí. Popadané stromy během dopoledne už zaměstnaly hasiče na Liberecku ve Vesci, Českém Dubu, na Jablonecku pak zasahovali hasiči v Lučanech nad Nisou či Jenišovicích.

Odpoledne mají plné ruce práce hlavně hasiči na Semilsku, stromy ležely v části obce Dolní Sytová, v Poniklé, Benešově u Semil, Tatobitech, Stružinci, Košťálově. Přímo na přechod pro chodce spadl vzrostlý strom v Turnově mezi školami a domovem pro seniory (viz fotografie). Naštěstí se nikomu nic nestalo.

„Ve 13.24 byly volány dvě jednotky hasičů do Harrachova (části obce Nový Svět), kde narazil vlak do stromu. Hasiči již v oznámení byli informováni o tom, že se událost obešla bez zranění," doplnila aktuální informaci tisková mluvčí hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po vážné nehodě dvou aut v Lučanech je deset zraněných
Při jarním úklidu zahrad buďte opatrní, ať nepřiděláte práci hasičům
Převrácený kamion v Dolánkách zablokoval provoz na silnici u Turnova
Po střetu autobusu s osobním vozem dva těžce zranění

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Celkem 2,4 kilometry dlouhý úsek ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou má v plánu rekonstruovat Liberecký kraj. O podporu tohoto projektu za necelých 70 milionů korun požádá z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozhodla o tom na své schůzi Rada Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě nehody ve stejný den za Hodkovicemi u odbočky na Jablonec
Kanibalky vyhnaly část obecenstva, většina se královsky bavila
U Vysokého nad Jizerou se srazila tři auta, na místě několik zraněných
Ladný pohyb zaplnil Jabloneckou sportovní halu
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

21.11.: Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově
20.11.: U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
22.11.: Jarda Dočkal – 80!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn