Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

30.03.2015 15:29:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Jenišovice,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Hasiči zasahovali v kraji i na Jablonecku u popadaných stromů

V noci z neděle na pondělí dorazil do České republiky silný nárazový vítr s deštěm a nevyhnul se ani Libereckému kraji. Po druhé hodině ranní začali hasiči vyjíždět k technickým zásahům a do sedmé hodiny ráno měli za sebou již 18 událostí včetně některých na Jablonecku.

„Jako první byli voláni ve 2.20 profesionálové z Liberce do Dlouhého Mostu, kde majiteli ulítla plechová garáž a obával se, aby nebyla na rychlostní komunikaci. Hasiči společně s Policií ČR garáž našli zhruba 200 metrů od této silnice, odtáhli kusy plechů a provedli zabezpečení," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Mnoho dalších zásahů v Libereckém kraji se týkalo popadaných stromů, hasiči je odstraňovali například ve Vratislavicích nad Nisou, v Roztokách u Semil, Jesenném, Poniklé, na Jablonecku v části obce Haratice nebo obci Pulečný. Stromy bránily provozu také na komunikacích na Českolipsku, hasiči museli do části obce Šidlov, Srní Potok, Zákup či Doks.

„Ve 2.29 byly přivolány dvě jednotky hasičů do domova důchodců ve Sloupu v Čechách, kde silný vítr utrhl plechovou střechu. Hasiči zajistili utrženou část střechy a odstranili volné kusy, které by mohly někoho ohrozit. Personál společně s hasiči provedl evakuaci dvaceti lidí do vedlejšího objektu," dodala Štrauchová.  

Velký vítr pokračuje v řádění i v pondělí odpoledne 

Vzrostlý strom v Turnově mezi školami a domovem pro seniory<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Turnov Dnešní větrný den se hasiči v Libereckém kraji ještě nezastavili. Od 2.20 jsou na nohou a do 14. hodiny mají za sebou již 43 technických událostí. Popadané stromy během dopoledne už zaměstnaly hasiče na Liberecku ve Vesci, Českém Dubu, na Jablonecku pak zasahovali hasiči v Lučanech nad Nisou či Jenišovicích.

Odpoledne mají plné ruce práce hlavně hasiči na Semilsku, stromy ležely v části obce Dolní Sytová, v Poniklé, Benešově u Semil, Tatobitech, Stružinci, Košťálově. Přímo na přechod pro chodce spadl vzrostlý strom v Turnově mezi školami a domovem pro seniory (viz fotografie). Naštěstí se nikomu nic nestalo.

„Ve 13.24 byly volány dvě jednotky hasičů do Harrachova (části obce Nový Svět), kde narazil vlak do stromu. Hasiči již v oznámení byli informováni o tom, že se událost obešla bez zranění," doplnila aktuální informaci tisková mluvčí hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po vážné nehodě dvou aut v Lučanech je deset zraněných
Při jarním úklidu zahrad buďte opatrní, ať nepřiděláte práci hasičům
Převrácený kamion v Dolánkách zablokoval provoz na silnici u Turnova
Po střetu autobusu s osobním vozem dva těžce zranění

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn