Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

21.11.2019 10:44:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Držkov

Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

Ve středu dopoledne byl na Krajské operační a informační středisko ohlášen požár rodinného domu v Držkově. Z prvních informací nebylo zřejmé, o jak velký rozsah požáru se jedná, ale později byl vyhlášen silnější 2. stupeň požárního poplachu a kromě první jednotky z Tanvaldu byly povolány i další.

Na místo jako první přijela jednotka HZS LK stanice Tanvald. „Prvotním průzkumem na místě události jsme zjistili, že se jedná o rozsáhlý požár rodinného domu. Plameny již šlehaly oknem ven v druhém nadzemním podlaží. Na likvidaci požáru jsme nasadili jeden útočný proud a přes KOPIS byly povolány další síly a prostředky," uvedl nprap. Karel Bukvic.

Požár se velmi rychle šířil kvůli dřevěnému obložení v horním patře rodinného domu. Vzhledem k velkému množství zplodin hoření bylo nutné, aby hasiči zasahovali v dýchací technice. Na likvidaci požáru byly nasazeny celkem dva útočné proudy.

Požár rodinného domu v Držkově „Hasiči během zásahu vynesli z objektu celkem čtyři propan butanové lahve. Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci, která objekt odvětrala, a usnadnila tak jejich práci v objektu. Po lokalizaci požáru jednotky rozebraly vnitřních konstrukci a pomocí termokamery byla vyhledávána další skrytá ohniska," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Zdravotní záchranná služba převzala do své péče jednu z evakuovaných osob, která se během požáru nadýchala zplodin hoření, a bylo nutné ji převézt do zdravotnického zařízení. Požár se hasičům podařilo zlikvidovat před 13 hodinou. Příčina a škoda požáru jsou předmětem vyšetřování vyšetřovatele příčin požárů a Policie ČR.

Na místě zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů: Stanice Jablonec nad Nisou, Stanice Tanvald, JSDH Jílové u Držkova, Zlatá Olešnice, Pěnčín - Huť, Velké Hamry, Držkov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
Požár rekreačního objektu v Josefově Dole zaměstnal hasiče
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Obrazem: Tanvaldští basketbalisté podlehli USK Liberec
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn