Hasiči v Liberci školili asistenty prevence kriminality

02.11.2019 19:59:57 | Autor: Iva Michalíčková | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka,Liberecký kraj

Hasiči v Liberci školili asistenty prevence kriminality

Na stanici Liberec HZS Libereckého kraje proběhlo ve čtvrtek 31. října školení asistentů prevence kriminality. Školení se zúčastnili čtyři asistenti z Liberce, čtyři z Rumburku, dva ze Smržovky, dva z Nového Města pod Smrkem, jeden z Mikulášovic a jejich koordinátor.

V září oslovil metodik projektu Asistent prevence kriminality Jiří Gajdoš Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje s žádostí o organizaci školení pro asistenty prevence kriminality. Cílem bylo seznámit tyto terénní pracovníky z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku se základními tématy z požární prevence, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a jednotek požární ochrany.

Asistenti prevence kriminality (dále jen asistenti) se podílí na prevenci kriminality ve městech a obcích a zajištění veřejného pořádku pod vedením pracovníků městské (obecní) policie, nebo Policie ČR a metodika. Působí zejména v sociálně vyloučených lokalitách, namátkově se pohybují i ve vybraných spojích MHD, doprovází sociální pracovnice při jednání v rodinách apod.

Školení asistentů prevence kriminality na stanici HZS Liberec<br />Autor: Iva Michalíčková a Kateřina Štajncová Právě při své činnosti se mohou setkat i s nebezpečnými situacemi z hlediska požární ochrany, především s požáry, nebo se v případě vzniku mimořádné události podílet spolu se strážníky městské policie na evakuaci a informování obyvatelstva ve vyloučených lokalitách. Zároveň mohou předávat získané preventivní informace občanům a různým sociálním skupinám, se kterými jsou v denním kontaktu. Proto příslušníci HZS Libereckého kraje v rámci první teoretické části školení připravili čtyři přednášky.

První přednáška z oblasti ochrany obyvatelstva se dotkla například témat varování, varovný signál Všeobecná výstraha, evakuace, evakuační zavazadlo, evakuační střediska, únik nebezpečné látky apod. Druhá prezentace byla věnována základům požární prevence, další tématu integrovaný záchranný systém a jednotky požární ochrany a poslední tísňovým linkám a volání na ně. Ve druhé části se asistenti seznámili s prací na krajském operačním a informačním středisku a telefonním centru tísňového volání 112 a prohlédli si požární techniku stanice Liberec.

Asistenty nejvíce zajímal systém příjmu tísňových hovorů na TCTV 112 a problematika zneužívání tísňových linek. Ze školení si odnesli nejen důležité informace ze samotných přednášek hasičů, ale také brožurky „Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí...", které přehledně shrnují základní témata z požární prevence, ochrany obyvatelstva i bezpečnosti občana, a informační brožuru upozorňující na nebezpečí vzniku požáru pro osoby bez přístřeší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů
Krajští hasiči se zúčastnili akce S námi jen bezpečně
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn