Hasiči v Liberci školili asistenty prevence kriminality

02.11.2019 19:59:57 | Autor: Iva Michalíčková | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka,Liberecký kraj

Hasiči v Liberci školili asistenty prevence kriminality

Na stanici Liberec HZS Libereckého kraje proběhlo ve čtvrtek 31. října školení asistentů prevence kriminality. Školení se zúčastnili čtyři asistenti z Liberce, čtyři z Rumburku, dva ze Smržovky, dva z Nového Města pod Smrkem, jeden z Mikulášovic a jejich koordinátor.

V září oslovil metodik projektu Asistent prevence kriminality Jiří Gajdoš Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje s žádostí o organizaci školení pro asistenty prevence kriminality. Cílem bylo seznámit tyto terénní pracovníky z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku se základními tématy z požární prevence, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a jednotek požární ochrany.

Asistenti prevence kriminality (dále jen asistenti) se podílí na prevenci kriminality ve městech a obcích a zajištění veřejného pořádku pod vedením pracovníků městské (obecní) policie, nebo Policie ČR a metodika. Působí zejména v sociálně vyloučených lokalitách, namátkově se pohybují i ve vybraných spojích MHD, doprovází sociální pracovnice při jednání v rodinách apod.

Školení asistentů prevence kriminality na stanici HZS Liberec<br />Autor: Iva Michalíčková a Kateřina Štajncová Právě při své činnosti se mohou setkat i s nebezpečnými situacemi z hlediska požární ochrany, především s požáry, nebo se v případě vzniku mimořádné události podílet spolu se strážníky městské policie na evakuaci a informování obyvatelstva ve vyloučených lokalitách. Zároveň mohou předávat získané preventivní informace občanům a různým sociálním skupinám, se kterými jsou v denním kontaktu. Proto příslušníci HZS Libereckého kraje v rámci první teoretické části školení připravili čtyři přednášky.

První přednáška z oblasti ochrany obyvatelstva se dotkla například témat varování, varovný signál Všeobecná výstraha, evakuace, evakuační zavazadlo, evakuační střediska, únik nebezpečné látky apod. Druhá prezentace byla věnována základům požární prevence, další tématu integrovaný záchranný systém a jednotky požární ochrany a poslední tísňovým linkám a volání na ně. Ve druhé části se asistenti seznámili s prací na krajském operačním a informačním středisku a telefonním centru tísňového volání 112 a prohlédli si požární techniku stanice Liberec.

Asistenty nejvíce zajímal systém příjmu tísňových hovorů na TCTV 112 a problematika zneužívání tísňových linek. Ze školení si odnesli nejen důležité informace ze samotných přednášek hasičů, ale také brožurky „Vaše cesty k bezpečí aneb chytré blondýnky radí...", které přehledně shrnují základní témata z požární prevence, ochrany obyvatelstva i bezpečnosti občana, a informační brožuru upozorňující na nebezpečí vzniku požáru pro osoby bez přístřeší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů
Krajští hasiči se zúčastnili akce S námi jen bezpečně
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
V jabloneckém divadle zahájili výstavu Vladimíry Dvořákové
Výstava 1989 připomíná v Příchovicích 30. výročí pádu minulého režimu
Hudební kabaret pobaví děti na Smržovce

Nejčtenější články

16.11.: Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
14.11.: Obrazem: Velkolepá oslava 70. výročí ZUŠ Tanvald
15.11.: Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn