Hasiči si v ZŠ Mozartova vyzkoušeli evakuaci obyvatel Jablonce

18.11.2019 15:06:48 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Hasiči si v ZŠ Mozartova vyzkoušeli evakuaci obyvatel Jablonce

V pátek 15. listopadu 2019 byla Základní škola, Jablonec nad Nisou, Mozartova 24, místem konání taktického cvičení. Podle námětu cvičení došlo k fiktivnímu uvolnění skalního masivu nad panelovým domem v Podhorské ulici, při kterém ztratilo přístřeší 100 osob. Statutární město Jablonec nad Nisou (dále jen SMJnN) se pak muselo postarat o 45 evakuovaných osob.

Z toho důvodu došlo k aktivaci zařízení civilní ochrany pro evakuaci a nouzové přežití a organizování humanitární pomoci (dále jen CO) v základní škole Mozartova. „Cílem taktického cvičení bylo procvičit součinnost mezi HZS Libereckého kraje, pracovníky SMJnN, jednotkami požární ochrany a členy Českého červeného kříže při aktivaci, zprovoznění, obsluze a ukončení činnosti v zařízení CO," uvedla za HZS Libereckého kraje Monika Dostálová.

Zařízení CO bylo vybaveno materiálem nouzového přežití ze skladu SMJnN. Obsluhu zabezpečovali zaměstnanci určené školy. Součinnost poskytly povolané jednotky PO zřizované SMJnN, a to Penčín - Bratříkov a Rádlo. První pomoc a psychosociální pomoc v zařízení CO zabezpečovali členové Českého červeného kříže oblastního spolku Jablonec nad Nisou. Veřejný pořádek zajišťovali strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou. Evakuované osoby pak „hráli" žáci 9. ročníku základní školy. Ti dle připravených rozeher „znepříjemňovali" obsluze zařízení CO život a nutili je řešit různé neobvyklé situace, například zdravotní problémy, absenci léků, psychický šok, ale také třeba pavouka či rodinu s morčetem.

Vše se nakonec podařilo za ukázkové spolupráce všech zúčastněných složek vyřešit. „Všem, kteří se podíleli na přípravě cvičení a jeho realizaci, patří velké poděkování. Zvláštní dík patří také žákům 9. ročníku za jejich aktivitu. V neposlední řadě je třeba poděkovat řediteli ZŠ Mozartova Karlu Opočenskému, který nám umožnil vlastní realizaci cvičení v prostorách školy," doplnila Dostálová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silnice do Liberce do půlnoci uzavřena, tři osoby odvezli do nemocnice
Hasiči zasahovali u požáru budovy technické univerzity v Liberci
Prověřovací cvičení zavedlo hasiče na vyhlídkovou skalní věž Terezínka
Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici
Kvůli nahlášení bomby evakuovali OC Forum v Liberci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn