Hasiči si v ZŠ Mozartova vyzkoušeli evakuaci obyvatel Jablonce

18.11.2019 15:06:48 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Hasiči si v ZŠ Mozartova vyzkoušeli evakuaci obyvatel Jablonce

V pátek 15. listopadu 2019 byla Základní škola, Jablonec nad Nisou, Mozartova 24, místem konání taktického cvičení. Podle námětu cvičení došlo k fiktivnímu uvolnění skalního masivu nad panelovým domem v Podhorské ulici, při kterém ztratilo přístřeší 100 osob. Statutární město Jablonec nad Nisou (dále jen SMJnN) se pak muselo postarat o 45 evakuovaných osob.

Z toho důvodu došlo k aktivaci zařízení civilní ochrany pro evakuaci a nouzové přežití a organizování humanitární pomoci (dále jen CO) v základní škole Mozartova. „Cílem taktického cvičení bylo procvičit součinnost mezi HZS Libereckého kraje, pracovníky SMJnN, jednotkami požární ochrany a členy Českého červeného kříže při aktivaci, zprovoznění, obsluze a ukončení činnosti v zařízení CO," uvedla za HZS Libereckého kraje Monika Dostálová.

Zařízení CO bylo vybaveno materiálem nouzového přežití ze skladu SMJnN. Obsluhu zabezpečovali zaměstnanci určené školy. Součinnost poskytly povolané jednotky PO zřizované SMJnN, a to Penčín - Bratříkov a Rádlo. První pomoc a psychosociální pomoc v zařízení CO zabezpečovali členové Českého červeného kříže oblastního spolku Jablonec nad Nisou. Veřejný pořádek zajišťovali strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou. Evakuované osoby pak „hráli" žáci 9. ročníku základní školy. Ti dle připravených rozeher „znepříjemňovali" obsluze zařízení CO život a nutili je řešit různé neobvyklé situace, například zdravotní problémy, absenci léků, psychický šok, ale také třeba pavouka či rodinu s morčetem.

Vše se nakonec podařilo za ukázkové spolupráce všech zúčastněných složek vyřešit. „Všem, kteří se podíleli na přípravě cvičení a jeho realizaci, patří velké poděkování. Zvláštní dík patří také žákům 9. ročníku za jejich aktivitu. V neposlední řadě je třeba poděkovat řediteli ZŠ Mozartova Karlu Opočenskému, který nám umožnil vlastní realizaci cvičení v prostorách školy," doplnila Dostálová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silnice do Liberce do půlnoci uzavřena, tři osoby odvezli do nemocnice
Hasiči zasahovali u požáru budovy technické univerzity v Liberci
Prověřovací cvičení zavedlo hasiče na vyhlídkovou skalní věž Terezínka
Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici
Kvůli nahlášení bomby evakuovali OC Forum v Liberci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn