Hasiči se utkali na jubilejním 30. ročníku závodu Jablonecká hala

11.04.2016 15:12:10 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Hasiči se utkali na jubilejním 30. ročníku závodu Jablonecká hala

O víkendu se konal jubilejní 30. ročník Jablonecké haly, soutěže v disciplínách požárního sportu. Vyhlášené závody opět hostila atletická hala areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou. V sobotu i neděli se závodilo v běhu jednotlivců na 100 metrů s překážkami a štafetě 4x 100 metrů s překážkami.

Závody probíhaly za mezinárodní účasti, Jabloneckou halu podpořili závodníci ze Slovenska, Polska či Rumunska. První soutěžní den se představily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí a podniků, v neděli se uskutečnila takzvaná "profi část" pro příslušníky hasičských záchranných sborů, pracovníky jednotek hasičských záchranných sborů a služeb podniků a příslušníky požárních družstev vojenských útvarů.

Nejlepší výkon v neděli v kategorii mužů na 100 metrech s překážkami podal Jakub Paulíček s časem 16,26 z HZS Pardubického kraje, (ÚO Ústí nad Orlicí). Stříbrnou příčku vybojoval Stanislav Paulíček (HZS Královéhradeckého kraje), který trať zdolal za 16,34. Bronz putoval opět do Královéhradeckého kraje, a to Janu Zahřívalovi za čas 16,45.

Jablonecká hala 2016 - sobota<br />Autor: Marcela Pánková Štafet startovalo v nedělním závodě celkem 11. Nejvyšší umístění na stupních vítězů patřilo HZS Moravskoslezského kraje, ÚO Karviná (čas 59,48). Druhé místo vybojovali kolegové ze Slovenska z OR HaZZ Poprad 2 (čas 59,58). Skutečně těsně za nimi obsadili třetí příčku hasiči HZS Plzeňského kraje s časem 59,64. Loňští vítězové z Královéhradeckého kraje získali čtvrtou pozici. Čas domácího družstva HZS Libereckého kraje stačil na osmé místo.

V úvodní části profi závodů zazněla přání, aby se nikdo při svých sportovních výkonech nezranil. To se také vyplnilo a zdravotníci nemuseli řešit žádný úraz. Závody pro všechny příznivce požárního sportu připravilo Okresní sdružení hasičů ČMS Jablonec nad Nisou ve spolupráci s ÚO Jablonec nad Nisou Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR.

Kompletní výsledky všech kategorií najdete pod článkem. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší hasiči se opět sjedou na závod Jablonecká hala
Jablonecká hala v požárním sportu přinesla dva národní rekordy
Obrazem: Jablonecká hala 2015 v požárním sportu

Diskutujte s námi

Ke stažení

HZS jednotlivci | HZS štafety | SDH muži | SDH muži finále | SDH muži štafety | SDH ženy | SDH ženy finále | SDH ženy štafety

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 100 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna
Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
10.07.: Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn