Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina

01.04.2015 10:45:01 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina

Další náročnou noc mají za sebou hasiči v Libereckém kraji. V noci z úterý na středu zásah střídal zásah a byly vytížené všechny jednotky v Libereckém kraji. Hasiče zaměstnávaly především vyvrácené a zlomené stromy, které spadly na silnice nebo dráty elektrického vedení.

„Motorovou pilu hasiči nedali téměř z ruky. Během posledního březnového dne vyjížděli celkem 165 krát, ve středu do 7.30 zasahovali zatím 19krát. Od 30. 3. do 1. 4. (7.30) evidují hasiči 278 událostí," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.  

Zásahů jako takových bylo však odhadem dvakrát více, protože když už byly jednotky povolány na určité místo, řezaly po cestě stromy, na které narazily. Napilno neměli jen výjezdoví hasiči, ale také krajské operační a informační středisko, které všechna volání přijímalo a vysílalo síly a prostředky. Přestože byli všichni v jednom kole, naštěstí nešlo o přímé ohrožení lidských životů.

„Jak jsme byli informováni, na mnoha místech kraje jsou dlouhodobé výpadky elektrického proudu. Poruchy se postupně odstraňují s maximálním nasazením, ale bude to trvat do středečních odpoledních hodin," doplnila mluvčí hasičů.

Kalamitní stav byl v noci vyhlášen pro celý kraj 

Turnovští hasiči při odstraňování stromů a zajišťování střechy<br>Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Turnov Dispečink Skupiny ČEZ aktuálně eviduje na severu Čech převážně na Českolipsku, Děčínsku, Jablonecku a Liberecku poruchy na vedení vysokého a nízkého napětí. Od 20. hodiny 31. 3. byl vyhlášen kalamitní stav pro okres Česká Lípa, od 21. hodiny pak pro okresy Liberec, Jablonec a Semily. Nejhorší situace byla na Českolipsku v oblasti obce Doksy, na Liberecku a Jablonecku pak na Frýdlantsku, Hrádecku, Železnobrodsku a Českodubsku. Na Děčínsku pak v lokalitě Mezná, Janov, Bynovec a na Benešovsku. K dalším postiženým oblastem patří i Východní Čechy, tedy Hradec Králové a okolí, Jičínsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Náchodsko a Pardubicko.

„Příčinou poruch byl a je silný vítr, který lámal stromy a větvě. Ty pak padaly do vedení a trhaly vodiče. V terénu jsou stále montéři poruchových čet, kteří i během noci pracovali na odstranění následků větrné kalamity," upřesnila mluvčí ČEZ pro Severní Čechy Soňa Holingerová.

Dodávky se daří obnovovat

Díky úsilí energetiků se na řadě míst podařilo obnovit dodávky elektřiny. Elektřina jde již na Děčínsku v obcích Valkeřice, Verneřice, Čáslav, Janov, Arnoltice, Bynovec, Kámen na Českolipsku pak v části obcích Dubá, Buková hora, Doksy, Splavy, Jestřebí, Srní. Také na Liberecku a Jablonecku se na řadě míst podařilo dodávky elektřiny obnovit.

„V současné době energetici intenzivně pracují na obnovení dodávek na Děčínsku do části obcí Jílové, Merboltice, Verneřice, Loučky a Kytlice. Na Českolipsku pak do částí obcí Zahrádky, Jestřebí a Provodín. Na Jablonecku a Liberecku pak do částí obcí Železný Brod, Michlovka, Besedice, na Českodubsku do částí obcí Padouchov, Javorník, Zdislava, na Frýdlantsku pak do obcí Višňová, Poustka, Andělka a také do části obce Hrádek nad Nisou," uvedla mluvčí ČEZ.

Opravy poruchy ve městě Jílové na Děčínsku<br />Autor: Soňa Holingerová, ČEZZákazníci Skupiny ČEZ mohou v případě přerušení dodávek elektrické energie využít následujících telefonických linek:
Poruchová linka Skupiny ČEZ: 840 850 860
Zákaznická linka Skupiny ČEZ: 840 840 840  

„Omlouváme se všem našim zákazníkům, kteří nemají zajištěnu dodávku energie do svých domácností, intenzivně pracujeme na odstranění důsledků, které napáchala větrná kalamita. Dodávky elektřiny se snažíme obnovit všude tam, kde to dovoluje situace. Dobrou zprávou je, že počasí se umoudřilo a poruch na vedení vysokého napětí rapidně nepřibývá," dodala Holingerová. 

Aktualizace 1. 4. 13.00: 

Díky úsilí energetiků se na řadě míst podařilo obnovit dodávky elektřiny. Elektřina jde již na Děčínsku nově v obcích Jílové, na Českolipsku pak obcích Zahrádky, Polevsko, Kraví Hora, Srní a Provodín. Také na Železnobrodsku se podařilo obnovit dodávky v obcích Michlovka, Besedice.

„V současné době energetici intenzivně pracují na obnovení dodávek na Děčínsku do části obcí Markvartice, Verneřice, Fojtovice a Kytlice. Na Českolipsku pak do částí obcí Dubá, Boreček a Hradčany. Na Jablonecku a Liberecku pak v lokalitách Železnobrodska, Českodubska a Frýdlantska. Jedná se například o části obcí Višňová, Poustka, Andělka, Bílý Potok, Vlastibořice, Klůčky, Soběslavice nebo Pláně pod Ještědem, Padouchov a Javorník," upřesnila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Nadále Silnice LK, a.s. budou během dne odklízet polomy a zejména pak díky větru větve, jehličí a listí ze silnic. V případě potřeby doporučujeme obracet se přímo na dispečinky údržby silnic:
Okres Česká Lípa +420 725 905 035
Okres Liberec +420 724 631 451
Okres Jablonec n. N. +420 724 535 034
Okres Semily +420 606 034 017

Opravárenské čety podle mluvčího krajského úřadu nyní pracují na odstraňování výpadků elektrického proudu na celkem 10 vedeních, nefunguje 91 trafostanic a 5460 odběrných míst. Jde o vedení: Držkov - Ploužnice, Železný Brod, Kamení - Jivina - Radimovice, Čtveřín - Pěnčín u Turnova, Soběslavice - Vlastibořice, Chrástná - Osečná, Vrtky, Žibřidice - Zdislava, Druzcov a Dubá. 

Aktuální doplnění 2. 4. 2015 8.00:

Situace na severu Čech se již stabilizovala. Vítr se utišil, sněžení problémy energetikům zatím nepůsobí. „Během večera a noci se podařilo poruchovým četám Skupiny ČEZ na severu Čech odstranit téměř všechny poruchy na vedení vysokého napětí, v současné době evidujeme poruchu v lokalitě Benešova nad Ploučnicí (části obcí Fojtovice, Heřmanov, Rytířov a Rychnov - zde nám padaly stromy do vedení, popraskaly izolátory) a dále odstraňujeme na Děčínsku a Liberecku poruchy na vedení nízkého napětí. Kalamitní stav pro okres Liberec zatím trvá," uvedla nové informace mluvčí ČEZ Holingerová. 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Pád stromu v Lučanech
Obrazem: Březnová zima na Jablonecku
Sníh ochromil dopravu v kraji, řada silnic je neprůjezdná
Na Jablonecko se vrátila zima

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn