Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

20.06.2020 11:42:15 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

Aktualizováno: Profesionální i dobrovolní hasiči v Libereckém kraji zasahovali v pátek u více než 40 událostí. Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity.

Některé páteční zásahy hasičů byly spjaté s výstrahou na meteorologické jevy - jednalo se především o technické pomoci: desetkrát odstranění stromů z pozemních komunikací a čtyřikrát čerpání vody. Řidiči také hodně bourali a hasiči proto pomáhali u deseti dopravních nehod.

Při dopravní nehodě osobního automobilu s dodávkou v Dolní Libchavě došlo ke zranění čtyř osob, z nichž jedna byla transportována do nemocnice vrtulníkem. Hasiči provedli protipožární opatření, zasypání uniklých provozních kapalin a pomohli s transportem zraněných osob.

Další nehody se staly v Liberci, Raspenavě a Karlovicích. Dále hasiči řešili deset úniků ropných látek na pozemní komunikace a ostatní mimořádné události.

Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity. V obci Višňová aktuálně zasahuje od rána 13 jednotek hasičů a na pomoc tam dorazil také obojživelný pásák Hägglunds BV206 ze stanice Liberec. Obec Višňová je v tuto chvíli odříznutá - veškeré komunikace do obce jsou uzavřeny. Další uzavírka je mezi obcemi Černousy a Boleslav. V Novém Městě pod Smrkem, Bílém Potoce a Frýdlantě hasiči čerpají vodu, V Raspenavě zabezpečují domy pomocí pytlů s pískem, v ostatních obcích se provádí monitoring vodních toků.

Zvýšený tok vody ve Višňové<br />Autor: Martin Půta Pro Frýdlantsko byla vyhlášena výstraha na extrémní stupeň nebezpečí povodňového ohrožení. Ve Višňové dopoledne zasahovalo 10 jednotek hasičů, komunikace mezi obcemi Černousy a Boleslav je uzavřena. V Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce hasiči čerpají vodu. V Raspenavě dávají hasiči pytle s pískem, aby se voda nedostala do domů.

Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou aktuálně dopoledne uzavřeny. Do obce míří speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR s cisternami s pitnou vodou. Postupně také HZS navyšuje počet zasahujících jednotek.

Podle předpovědi ČHMÚ má i nadále pršet a situace se bude ještě bohužel zhoršovat. Nejhorší situace je momentálně ve Višňové-Předláncích. Hasiči ve Frýdlantě se pomocí pytlů s pískem snaží udržet řeku v korytě a zabezpečují domy v blízkosti vody. V Raspenavě byly evakuovány čtyři osoby.

Aktualizace 20. 6. 14.00:

Vzhledem k nepříznivé prognóze počasí se v Raspenavě chystá evakuace osob z nejvíce ohrožených domů. Do chystaného evakuačního centra byl povolán ČČK Liberec. Hasiči své síly soustředí k udržení vody v korytech řek. 


V obci Višňová, která je v tuto chvíli stále odříznutá, proběhla evakuace deseti osob z nejvíce ohrožených domů. Dvě osoby jsou v evakuačním centru obce, ostatní u svých příbuzných. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči v kraji zasahují kvůli dešti, vodní toky se dál sledují
Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Silný vítr ničil střechy a lámal stromy i v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Odstávka lanovky na Ještěd

Od čtvrtku 22. října až do 20. listopadu 2020 proběhne odstávka lanové dráhy na Ještěd. O obnovení provozu po ukončení odstávky bude rozhodnuto podle aktuální situace.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ambulantní svoz nebezpečného odpadu proběhne v Jablonci 31. října
Dvanáctiletí chlapci v Jablonci úmyslně zničili hřiště
První listopadová úřední sobota v Jablonci nebude
Krizová centra ČČK jsou opět v provozu!
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase

Nejčtenější články

27.10.: Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
27.10.: Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou
29.10.: Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn