Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

20.06.2020 11:42:15 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Hasiči mají od pátku plné ruce práce, nejhorší je situace na Frýdlantsku

Aktualizováno: Profesionální i dobrovolní hasiči v Libereckém kraji zasahovali v pátek u více než 40 událostí. Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity.

Některé páteční zásahy hasičů byly spjaté s výstrahou na meteorologické jevy - jednalo se především o technické pomoci: desetkrát odstranění stromů z pozemních komunikací a čtyřikrát čerpání vody. Řidiči také hodně bourali a hasiči proto pomáhali u deseti dopravních nehod.

Při dopravní nehodě osobního automobilu s dodávkou v Dolní Libchavě došlo ke zranění čtyř osob, z nichž jedna byla transportována do nemocnice vrtulníkem. Hasiči provedli protipožární opatření, zasypání uniklých provozních kapalin a pomohli s transportem zraněných osob.

Další nehody se staly v Liberci, Raspenavě a Karlovicích. Dále hasiči řešili deset úniků ropných látek na pozemní komunikace a ostatní mimořádné události.

Na Frýdlantsku došlo v sobotu ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity. V obci Višňová aktuálně zasahuje od rána 13 jednotek hasičů a na pomoc tam dorazil také obojživelný pásák Hägglunds BV206 ze stanice Liberec. Obec Višňová je v tuto chvíli odříznutá - veškeré komunikace do obce jsou uzavřeny. Další uzavírka je mezi obcemi Černousy a Boleslav. V Novém Městě pod Smrkem, Bílém Potoce a Frýdlantě hasiči čerpají vodu, V Raspenavě zabezpečují domy pomocí pytlů s pískem, v ostatních obcích se provádí monitoring vodních toků.

Zvýšený tok vody ve Višňové<br />Autor: Martin Půta Pro Frýdlantsko byla vyhlášena výstraha na extrémní stupeň nebezpečí povodňového ohrožení. Ve Višňové dopoledne zasahovalo 10 jednotek hasičů, komunikace mezi obcemi Černousy a Boleslav je uzavřena. V Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce hasiči čerpají vodu. V Raspenavě dávají hasiči pytle s pískem, aby se voda nedostala do domů.

Všechny příjezdové komunikace do obce Višňová jsou aktuálně dopoledne uzavřeny. Do obce míří speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR s cisternami s pitnou vodou. Postupně také HZS navyšuje počet zasahujících jednotek.

Podle předpovědi ČHMÚ má i nadále pršet a situace se bude ještě bohužel zhoršovat. Nejhorší situace je momentálně ve Višňové-Předláncích. Hasiči ve Frýdlantě se pomocí pytlů s pískem snaží udržet řeku v korytě a zabezpečují domy v blízkosti vody. V Raspenavě byly evakuovány čtyři osoby.

Aktualizace 20. 6. 14.00:

Vzhledem k nepříznivé prognóze počasí se v Raspenavě chystá evakuace osob z nejvíce ohrožených domů. Do chystaného evakuačního centra byl povolán ČČK Liberec. Hasiči své síly soustředí k udržení vody v korytech řek. 


V obci Višňová, která je v tuto chvíli stále odříznutá, proběhla evakuace deseti osob z nejvíce ohrožených domů. Dvě osoby jsou v evakuačním centru obce, ostatní u svých příbuzných. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči v kraji zasahují kvůli dešti, vodní toky se dál sledují
Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Silný vítr ničil střechy a lámal stromy i v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn