Hasiči likvidovali požár prodejny uprostřed Jablonce

11.03.2018 16:22:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Hasiči likvidovali požár prodejny uprostřed Jablonce

Hasiči vyjížděli v sobotu k zásahu do hustě obydlené části Jablonce nad Nisou, kde bylo mezi zástavbou panelových domů, a také kvůli tramvajové dopravě, velmi těžké zaparkovat s auty a technikou. Požár přízemní budovy byl nahlášen po páté hodině odpoledne na linku 112.

Na místo byly povolány čtyři jednotky - profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou a na pomoc jim přijeli místní kolegové z Jablonce nad Nisou - Pasek, Kokonína a Proseče nad Nisou. „Celkem bylo na místě šest vozů cisternových automobilových stříkaček a jeden kus výškové techniky, zasahovalo 28 hasičů," informoval řídící důstojník kraje a krajský ředitel HZS LK plk. Ing. Luděk Prudil.

Podle něj začalo hořet v hale o výměře 30 x 40 metrů, která sloužila jako prodejna se smíšeným zbožím. Zásah byl obtížný hlavně kvůli silnému zakouření objektu. Bylo nezbytné, aby hasiči zasahovali v dýchací technice. Kvůli hustému černému dýmu měli ztíženou viditelnost, a tak hned jak to situace dovolila nasadili k odvětrání objektu přetlakovou ventilaci. „Vyneseny byly také čtyři propanbutanové láhve," doplnil ředitel HZS LK k události. 

Požár v obydlené části Jablonce nad Nisou v zástavbě panelových domů<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Jablonec nad Nisou „Hasební práce prováděly jednotky třemi útočnými proudy vody. Lokalizaci požáru nahlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 18.27 hodin. Poté hasiči částečně rozebrali plášť budovy, stropní konstrukci a prohlédli velké množství zboží všeho druhu termokamerou, aby mohli dohasit skrytá ohniska požáru. Ve 22.28 byla nahlášená událost zlikvidována a místo několikrát za noc kontrolovala místní jednotka hasičů," upřesnila tisková mluvčí HZS libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Při zásahu byl lehce zraněn jeden dobrovolný hasič z jednotky Proseč, kterého na místě ošetřili zdravotníci. „Škoda na majetku zasaženém zplodinami hoření bude značná. V tuto chvíli je ovšem škoda i příčina požáru v šetření vyšetřovatelů HZS Libereckého kraje a Policie ČR, kteří na místě pracovali ještě v neděli dopoledne," doplnila mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při zásahu ve Bzí museli hasiči využít nouzovou nádrž v lomu u Těpeř
Požár zachvátil seník v Bzí u Železného Brodu
Hořelo v bytovém domě v centru Liberce
Systém EPS ochránil liberecký obchodní dům s nábytkem na výbornou
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zasněžených silnicích v kraji havaroval autobus a vzňal se sypač

Havárie autobusu u Lomnice nad Popelkou si vyžádala pouze hmotné škody. Řidiči ani přepravovaným osobám se naštěstí nic nestalo. Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem. Další informace

Český ráj je oficiální certifikovanou turistickou destinací

Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
KAM ZA SPORTEM: 15.12. – 17.12. 2018
Senzační loučení s Evropou
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Skiareál Ještěd startuje sezonu večerním lyžováním

Nejčtenější články

12.12.: Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici
14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
13.12.: Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT