Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou

16.11.2015 09:36:07 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou

Od čtvrtka do soboty v harrachovském Hotelu Sklář probíhal XIII. Kongres České společnosti chirurgie ruky a II. Kongres České společnosti terapie ruky.

Pořadatelé z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou na čele s ředitelkou ústavu ing. Marcelou Škodovou a primařkou MUDr. Alenou Schmoranzovou přivítali více než 200 lékařů a 100 zdravotnických sester ze špičkových pracovišť České republiky i Slovenské republiky.

Záštitu nad celou akcí převzal Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, který se společně s radním pro zdravotnictví Petrem Tulpou zúčastnil slavnostního čtvrtečního zahájení.  

Mezi i mezinárodně uznávanými odborníky ze špičkových domácích fakultních nemocnic z Prahy, Brna, Hradce Králové, Olomouce a Brna se absolutně neztratili i přednášející zástupci našeho kraje. Za všechny jmenujme primaře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice Jablonec nad Nisou MUDr. Martina Bartoně a MUDr.Zuzanu Mannovou z Traumatologicko-ortopedického centra KN Liberec. Samostatnou kapitolou pak byly zkušenosti chirurgů z pořádající nemocnice z Vysokého nad Jizerou, kdy např. přednáška MUDr. Radka Kebrleho o plánování a léčbě ruky pomocí nejmodernějších 3D technologií byla v diskuzi označována jako léčba z oblasti scifi.  

V oddělené sekci České společnosti terapie ruky, které se především zúčastnily  zdravotní sestry, se přednášelo o různých formách rehabilitace ruky. Samostatným programem byl i kurz dlahovacích technik, který vedly dvě odbornice z Velké Británie. 

Všichni účastníci oceňovali vysokou úroveň kongresu i perfektní organizaci ze strany pořadatele.    

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 134 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn