Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nabízí online přípravu k přijímačkám

10.04.2020 10:08:32 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nabízí online přípravu k přijímačkám

Uzavření škol v rámci mimořádných opatření v souvislosti s šířením koronavirové nákazy výrazně zasáhlo do organizace školního roku a průběhu příjímacího řízení na střední školy. Plánují se nové termíny příjímacích zkoušek, výuka na dálku zahrnuje i přípravu k příjímacím zkouškám.

Detailní informace a pravidla pro přijímání žáků k některým druhům vzdělávání zveřejnilo na svých stránkách Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Jasně z nich vyplývá, že budou školy vypisovat pouze jeden termín přijímacích zkoušek, uchazeči tedy budou mít pouze jeden pokus. O to důležitější se důkladně připravit. Základní školy v rámci vzdělávání na dálku pokračují v přípravě svých žáků na přijímací zkoušky," popsal náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nad Nisou nabízí vlastní formu online přípravy na příjímací zkoušky. „Původně jsme tento projekt rozjížděli pouze pro ty, kteří podali přihlášku ke studiu na našem gymnáziu. Pokud ale bude volná kapacita a zájem, můžeme přibrat i další uchazeče," oznámil ředitel školy Tomáš Hoffrichter. Zájemci z jiných škol se mohou hlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře v pozvánce.

Pravidelná online příprava se koná čtyřikrát týdně a zahrnuje český jazyk a matematiku. V podvečerních hodinách se zapsaní uchazeči účastní online videopřenosu. Během přenosu lektoři procházejí různé typy úloh včetně těch, které byly v testech z loňských let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zpřístupnili tisíc videí s pokusy a návody školákům, jak na fyziku
Střední školy v kraji vyučují na dálku online i v klasické papírové podobě
Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Studenti středních škol nezahálí, šijí roušky a vyrábějí ochranné štíty

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn