Fyzika jako zábavný předmět? Studenti se přesvědčí na vlastní oči

05.05.2011 05:31:17 | Autor: mk | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Fyzika jako zábavný předmět? Studenti se přesvědčí na vlastní oči

Netradiční výuková hodina s názvem Kouzelná fyzika čeká ve čtvrtek studenty Gymnázia Dr. Randy v Jablonci nad Nisou.

„Chceme studentům ukázat nejen atraktivní pokusy, ale také jim přiblížit roli fyziky a dalších přírodních věd v běžném každodenním životě," uvedl Vítězslav Duspiva, regionální manažer projektu Discovery Weeks.

Devadesátiminutový blok je postaven na interaktivním základě, studenti si tak budou moci pod vedením doktorandů a studentů z Katedry didaktiky fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy vyzkoušet řadu pokusů a experimentů. „Například si mohou změřit, kdo ze třídy má nejsilnější stisk ruky nebo si zjistit, jakou kapacitu mají jejich plíce nebo si nechat změřit EKG," upřesnil Vítězslav Duspiva.

Praktické ukázky různých fyzikálních měření jsou zaměřeny především na to, co je v našem životě již běžné - například hlasitost rádia nebo lékařské vyšetření.

Svět fyziky a techniky se tak studentům představí atraktivní formou a z perspektivy, která není při běžné výuce příliš obvyklá. Fyzika, chemie a matematika totiž často patří k předmětům, které studenty spíše nudí a nevzpomínají na ně posléze příliš s nadšením. Často nechápou, proč se právě tyto předměty mají učit, nechápou odvozované vztahy a často jim zůstávají v hlavách jen vzorečky, které nedokáží využít v praktickém životě.

Jedním z cílů Kouzelné fyziky je proto názorně ukázat studentům, že se s fyzikou i dalšími přírodními a technickými obory potkávají, aniž to kolikrát tuší, a že bez nich by některé i zdánlivě nesouvisející disciplíny, jako je třeba medicína, nebyly na takové úrovni, na jaké v současné době jsou.

Pásmo „Kouzelná fyzika" je realizováno v rámci Individuálního projektu národního Podpora technických a přírodovědných oborů (IPN PTPO), jehož realizátorem je MŠMT, kde společnost Česká hlava je jejím regionálním koordinátorem v kraji Praha, ve Středočeském a v Libereckém kraji. Společnost Česká hlava se již desátým rokem věnuje aktivitám zaměřeným na podporu vědecké a technické inteligence a její akce uvedeného projektu probíhají pod souhrnným názvem Discovery Weeks.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn