Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

07.07.2020 09:03:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

Vedení statutárního města Jablonec nad Nisou se sešlo s předsedy osadních výborů. Předmětem schůzky byl hlavně způsob komunikace mezi městem a výbory. Další setkání je plánované na listopad tohoto roku.

„Zájem o komunikaci z naší strany je vážný. Byli bychom rádi, aby občané byli do dění a rozhodování ve městě zapojení, a to právě prostřednictvím výborů," uvedl setkání primátor Jiří Čeřovský s tím, že osadní výbory jsou pro vedení města partnerem, nikoli nepřítelem.

Hovořilo se o participativním rozpočtu, jeho skutečné výši po nouzovém stavu a jeho dopadu do městských financí, o zadržování vody v krajině, o pravidelných setkáních s občany v jednotlivých lokalitách apod. Podněty občanů na změny v jejich lokalitě chodí jak osadním výborům, tak přímo na město. Přitom právě výbor by měl být jakýmsi filtrem, kterým by měly projít ty dobré a přínosné. Další zásobník podnětů vzniká u radničního referenta, který je konzultuje s výbory, aby je ony seřadily podle preferencí. „Člověk z úřadu je ta osoba, která zodpovídá za to, že žádný podnět nezapadne a nezůstane nezodpovězený, i kdyby odpověď měla být záporná. Komunikace je důležitá," tvrdí primátor Čeřovský.

Zatímco OV Rýnovice a Lukášov řešil už konkrétní projekt umístění ohniště, OV Žižkův vrch, jenž dosud sbírá zkušenosti, vkládá vlastní práci do úklidu Srnčího dolu. „Sháníme na své projekty i sponzory, abychom toto přírodní sportoviště pomohli dát do pořádku," řekl předseda Jiří Vondráček.

Předseda OV Mšeno František Pešek si stěžoval na opětovný provoz hospody U Bakaláře, jejíž zahrádka obtěžuje okolní nájemníky hlukem a nedostatečná kapacita toalet vyhání zákazníky restauračního zařízení mimo budovu. OV Šumava a Jablonecké Paseky ústy svého předsedy Josefa Hurta zase poukazoval na nezvané nájemníky v bývalé výtopně. „Policie státní i městská v tomto případě nemá v podstatě žádné možnosti postihu, protože bezdomovci nemají peníze a pokuty prostě neplatí," dodal Hurt. S vedením města se shodl, že jako jediné účinné řešení se zatím jeví demolice. „O tomto problému s bezdomovci víme a už na něm pracujeme," konstatoval náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

OV Novoveská zastoupený Martinem Bauerem poukazoval na nebezpečnou situaci v ulici Podhorská, kde se zvláště děti necítí bezpečně, a to nejen kvůli velké dopravě. Do příštího setkání v listopadu proto vedení města nechá shromáždit údaje k podnětům, jako je např. míra nápadu trestné činnosti apod.

Statutární město Jablonec nad Nisou má v současné době devět osadních výborů, a to OV Centrum, Kokonín, Mšeno nad Nisou, Novoveská, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Lukášov, Šumava a Jablonecké Paseky, Vrkoslavice a Dolina, Žižkův Vrch. Složení výborů s kontaktem na jejich předsedy a zápisy z jejich zasedání najdou zájemci na webu města v kapitole samospráva/výbory. Vymezení působnosti OV zjistí zájemci také ne městském webu, a to v kapitole mapa/osadní-výbory.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vedení jablonecké radnice podporuje osadní výbory
Jablonečtí zastupitelé schválili nový městský osadní výbor Rýnovice
Po dvaceti letech má Jablonec nad Nisou nový územní plán
Vznikne v Jablonci osadní výbor Centrum?
Mšeno má svůj osadní výbor
Kokonínští založili kvůli čističce osadní výbor

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn