Fotbalový Jablonec: Úspěch a reklama pro město jako hrom

10.06.2019 10:42:16 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalový Jablonec: Úspěch a reklama pro město jako hrom

Nedávno skončená soutěž zvaná Fortuna:liga skončila pro jablonecký fotbal velkým úspěchem, „bramborové" umístění v rámci Česka je skvělé.

Fotbal se svými zbytečnými peripetiemi poslední dobou moc netáhne. Výjimkou je působení velké trojky - Slavie, Plzně a Sparty. Dopad to má do hospodaření klubů, které při malých výnosech z návštěv musí hojně obchodovat s hráči a sázet na dobročinnost sponzorů. Jablonecký fotbal není výjimkou.

Po většinu sezóny hrál Radův tým pohledný fotbal, jehož bodovou pokladnici však srážela silná neproduktivita v některých zápasech a neuvěřitelně špatné dohrávky konců jednotlivých zápasů. Nebýt toho, měl Jablonec obrovskou šanci jít v Evropě dál a také souboj se Spartou o bronzový stupínek mohl být úspěšnější. A proto si myslím, že toto je v kontrastu se spokojeností, která vládla na Střelnici a zřejmě i v mysli trenéra Petra Rady.

Čísla ve statistice jsou sice skvělá, ale nepustila tým do ještě lepší koncovky. Pro mnohé se nenašlo vysvětlení, proč trenér nepustil do hry více ofenzivních hráčů. Počínání s Ikaunieksem či slovenským reprezentantem Fábrym bylo ostudné, za tím si stojím, stejně tak si myslím, že i Chramostův nucený fotbalový „důchod" vyvolával kroucení hlavy. Ano, Střelnice dala přednost jistotě, ale ta cena byla příliš velká - a odrazila se hlavně v ochozech. Nejméně lidí chodilo v sezoně na pražskou Duklu s průměrem 2682 diváků a hned po ní tandem Mladá Boleslav - Jablonec s průměrem 2896 respektive 2897 diváků. V Jablonci tedy chodilo v průměru o jednoho (!) diváka víc.

Je dobře, že to na Střelnici zaregistrovali a hledají řešení, jak diváka na Střelnici přivést ve zvýšeném počtu. A sportovní stránka snahy bude klíčová. Trenérovi Radovi to v Jablonci jinak sluší. To umístění se počítá, kvalita hry s výjimkou produktivity také, pod jeho taktovkou nejvíce povyskočil kapitán Tomáš Hübschman, ten po Šilhavého éře málem končil, pod Radou byl jasně nejlepším jabloneckým hráčem. Rada také probral Doležala, ten vstřelil 15 gólů poprvé v kariéře a v tomto směru to byla jeho nejlepší sezona oceněná dokonce pozvánkou do reprezentace. Kdyby „Doli" proměnil vyšší procento toho, co mu spoluhráči připravili, mohl s úspěchem honit rekordního Komličenka, který s 29 góly sebral rekord dokonce i bájnému Lafatovi.

Samozřejmě, že po jabloneckých hráčích je každoročně poptávka. Uzdravený Lischka zřejmě míří do Sparty, i když by mu patrně další minimálně rok v Jablonci neuškodil. Trpišovský hodil laso Hovorkovi a Holešovi, Sparta láme Trávníka, špitalo se o Považancovi i Doležalovi, Sobol se vrací na Ukrajinu. Pokud by to měl být skutečně hráčský exodus, potom je otázka, jestli je jít do Evropy rozumné, byť to bude zatím 2. předkolo. Ale to ukáže budoucno. Apropos Evropa! FK Jablonec v ní na podzim obstál, nejen Peltu mrzí méně atraktivní soupeři, byť to byly kvalitní kluby. Ale to by se také muselo hrát v jiných termínech a ne v prosincových mrazech a v devět večer. Já pořád vzpomínám, jak se Radovi povedla v Jablonci nastartovat odvážná ofenzíva. V Evropě se plukovník asi trochu bál, stáhl jednoho útočníka a přešel na opatrnější způsob hry. Je otázkou, zda na to tým nedoplatil ještě lepším výsledkem. Jak v Evropě, tak doma.

Podzim měl Radův tým lepší - a to hrál souběžně i Evropu:
4. Jablonec 15 9 2 4 33:14 29
Na jaře to bylo viditelně slabší:
6. Jablonec 15 6 4 5 20:12 22

Hlavně zaráží ten výrazně menší počet vstřelených branek a to, že s tím trenér nic nedělal, mu ochozy nejvíce vytýkaly.

Jablonec se také propracoval v historické ligové tabulce české ligy. A má tam rovněž bramborové umístění:

1. Sparta      785 490 165 130 1452:617 1617
2. Slavia       785 403 209 173 1273:745 1402
3. Liberec     785 342 221 222 1050:834 1230
4. Jablonec   755 297 212 246 1020:867 1103
5. Plzeň        665 308 162 195   970:747 1074
6. Olomouc   722 282 196 244   919:829 1019
7. Ostrava    756 258 222 276   967:961   982
8. Teplice      692 258 203 231  875:809   977
9. Brno         720 242 186 292   840:948   902
10. Příbram  605 180 155 270   650:866   695

Pokud počítáme veškeré výsledky v lize včetně nadstavby, tak česká špička vypadá takto:
1. Slavia      35  26  5   4  79:26  83
2. Plzeň       35  24  6   5  57:32  78
3. Sparta     35  20  6   9  59:33  66
4. Jablonec  35  17  6 12  58:32  57

Vedle jabloneckého týmu prezidenta Miroslava Pelty byla upřena pozornost i k týmu mladého Adama Pelty do Břízek. Mšeno pod trenérem Jaroslavem Vodičkou dokráčelo docela suverénně k postupu do České fotbalové ligy, a protože se od léta ruší juniorky, stanou se Mšenští béčkem Jablonce a budou hrát Českou fotbalovou ligu. Fantastický úspěch jabloneckého fotbalu, který v našem lyžařském regionu bude mít dva celky tak vysoko. Potlesk!

Za týden v pondělí svolal trenér Rada tréninkový tábor a začne letní příprava. Fanoušky budou pochopitelně nejvíce zajímat přestupy jak z Jablonce, tak i do Jablonce. První vlaštovkou je Ukrajinec Andriy Tsurikov, pro kterého si na Ukrajinu dojel prezident Pelta s kapitánem Tomášem Hübschmanem, tak snad jim to Andriy na hřišti vrátí. Podepsal v Jablonci smlouvu na dva roky. Kdo z dalších otřásaných jmen - Matoušek, Jugas přijde, ukáže čas. Jedno bych rád připomněl. V kádru je také" nějaký" Pleštil, odchovanec, vrací se mladší Kubista z hostování ve Varnsdorfu, v kádru je i Dominik Breda, aby v té záplavě jmen se na jablonecké odchovance nezapomínalo. Jablonec je oblíbeným lovištěm plzeňské Viktorie. Po Vaňkovi, Kovaříkovi, Kopicovi a Pernicovi míří do západočeské metropole další dva hráči z Jablonce. Oba odchovanci jabloneckého klubu. Z Varšavy posílí Plzeň Adam Hloušek a docela senzačně na hostování s opcí „Pišta" Mihálik.

Jinak český fotbal si zase doma uřízl ostudu, a to díky sudím. Ono je to těžké, svazový předseda Malík drží funkci spíše „jako" a stejně to vypadá i se šéfem sudích Chovancem. A tak se dostávají k moci muži z pozadí, kterým, zdá se, zase napustili rybník. A bohužel, sudí jako Královec stačili za půl roku zdiskreditovat i video, které používají nikoli pro fotbal, ale jak se jim hodí. A tendenčnost řízení je v některých případech šílená, to nebyla jen baráž, to bylo v řadě jiných zápasů. Kdo má rád fotbal jako sport, pláče - a místo na fotbal jde na houby, třeba. Není naděje, že v tomto složení svazu se cokoli změní, a když kluby mají možnost podpořit postiženou Jihlavu, tak se „raději dívají na telenovelu." A pak se český fotbal diví, že diváci moc nechodí.

Hlavně že se porazilo Bulharsko a tudíž vše je ok. Jak pro koho.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mšeno zve na korunovaci, zdarma vstup i pivo!
V Břízkách slaví vítězství ve fotbalové divizi
Tomáš Hübschman prodloužil o další rok
Jablonec rivaly do boje o Evropu nepustil
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn