Fotbalovou I.A třídu stále vede béčko Mšena

02.11.2018 15:17:55 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V derby I.A třídy měli více štěstí domácí hráči Jiskry Mšeno B. Jediný gól jim zajistil tři body, soupeři z Pěnčína už se nepodařilo vyrovnat. V dalším derby Lomnice deklasovala tápající Semil i čtyřmi góly Drahoňovského. Podivný zápas sehrály Jenišovice, které neudržely vedení 4:0!

Jiskra Mšeno B - FC Pěnčín 1:0 (0:0)

Kombinační fotbal, o který se obě mužstva snažila, se zpočátku dařil spíše Pěnčínským. Největší šanci Mšena měl Hýř, kdy v úvodu prvního poločasu nastřelil tyč. Hosté kontrovali pár minut před poločasem nastřeleným břevnem. V úvodu druhé půlky rozhodnul utkání Šich svojí přesnou dorážkou. Pěnčínský obránce Lang zazmatkoval a snažil se odehrát ve vlastním vápně a zabránit rohovému kopu. Ale žákovským odkopem domácímu hráči Šichovi ideálně nalil míč na přímou střelu z hranice velkého vápna. Hosté se následně tlačili za vyrovnáním, avšak svojí ukázněnou defenzivní hrou si Mšeno dokázalo výsledek pohlídat.

Branka: 48. Šich. Rozhodčí: Brož. ŽK: 1:1. Diváků: 15. Mšeno: Polák - Krámský, Škvor, Samko, Demín (85.Kuchynka) - Šich, Hýř (81. Bradel), Pešat, Brož, Novotný - Švorc. Pěnčín - Krčmarik, Lank, Heinrich, Matějček, Fajfr, P. Matějček, Záveský, Zapadlo, Mätzelt, Paldus, I. Matějček, Hlubuček, Nemyrovskyy, Svoboda, Ondrejčík.

Sokol Jenišovice - VTJ Rapid Liberec 4:4 (4:2)

Hodně velká divočina se odehrála v Jenišovicích na hřišti u lesa. Prakticky během čtvrthodiny Vavřich s Markem Randákem každý svými dvěma brankami zajistili svým barvám pohodlný čtyřgólový náskok, a zdálo se být všechno rozhodnuto. Ale pak se všichni z hezkého snu probudili do mnohem horšího, protože také vojáci disponují minimálně dvěma střelci a díky své trpělivé hře postupně v 18. a 35. minutě snížili dvěma góly Kejdany. Ani to však neotřáslo bohorovností Jenišovických, kteří po změně stran už nenašli recept na překonání Reitmajera, ale naopak jeho protějšek Cejnar musel kapitulovat po dvou trefách snajpra Landyše.

Branky: 7. a 16. Vavřich, 9. a 11. Marek Randák. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:0. Diváků: 40. Sestava Jenišovice: Cejnar - Resl, Pekař, Bubák, Holeček (56. Fedorko) - Hradecký (46. Poláček, 90. Marek), Matěj Randák, V. Hurt (56. Kalousek), D. Hurt - Vavřich, Marek Randák.

TJ Sokol Doubí - TJ Desná 0:1 (0:0)

Nekompletní hosté nevypustili žádný souboj, a tak bylo utkání od úvodního hvizdu vyrovnané. Během první půle vystřídali dva desenští dorazivší hráči, Mladonický se postavil na svůj post pravého obránce a Kopal se posunul do zálohy, V. Kořínek vystřídal na hrotu zraněného Mejsnara. V prvním poločase si obě mužstva vytvořila několik příležitostí ke vstřelení branky, Bača řešil dvě velké šance domácích, nejprve v 18. minutě házenkářským zákrokem likvidoval šanci Bendy, který se před ním ocitl osamocený, ve 29. minutě vyrazil na roh nebezpečnou střelu Hájka. Desenští si vytvořili největší šanci ve 26. minutě, když se po rychlé akci Pfeifera s Karlem dostal k zakončení V. Kořínek, bohužel mířil vedle, ve 40. minutě se dostal za obránce V. Kořínek a postupoval sám na gólmana, pomezní sudí však akci zastavil mylným odmáváním ofsajdu.

Rovněž druhý poločas byl vyrovnaný, domácí byli v zakončení nebezpečnější, hosté se také pokoušeli útočit, ale akcím Desné chyběla přesná finální přihrávka či zakončení. Hrál se fotbal nahoru, dolů, obě mužstva toužila po třech bodech. V 73. minutě se opět předvedl Bača, když vyrazil nebezpečnou střelu Hájka z trestného kopu. V 80. minutě unikl Kopal, jeho střelu však domácí gólman také zneškodnil. Domácí měli největší šanci v 83. minutě, když hosté sami poslali do zakončení domácího Zemana, ten Baču obstřelil, ale dobře postavená tyč mu pomohla. Když už se zdálo, že skončí utkání remízou, tak se rozhodl pro rychlý protiútok po levé lajně Ježek zbavil se domácích hráčů a odcentroval, domácí gólman balon podběhl a ke střele se dostal kanonýr V. Kořínek a dopravil balon do sítě a zajistil hostujícímu mužstvu cenné tři body za výhru 0:1.

Branka: V. Kořínek. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 0:1. Diváků: 45. Desná: Mucska - Karel, Kovář, Kopal, P. Kořínek - Mejsnar (22. V. Kořínek), Křemen, Ježek, Pfeifer - Sekanina, Nguyen (32. Mladonický).

Krásná Studánka - Košťálov/ Libštát 2:3 (1:1)

Hosté se ujali vedení po nařízené penaltě, kterou proměnil Holovič. Do minuty ale srovnal za domácí Smolák. Vedení hostům vrátil v 57. minutě Grafek, ale Smolák opět vyrovnal na 2:2. V 71. minutě přidal třetí gól Košťálova kapitán Jaroslav Cerman, na ten už domácí nenašli odpověď a hosté si odvezli cenné tři body.

Branky: 23. a 67. Smolák - 22. Holovič z penalty, 57. Grafek, 71. Cerman. Rozhodčí: Ďörď - Martínek, Kutílek, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Košťálov/ Libštát: Průcha - Koldovský, Klazar, Frolík (80. Smolík), Vancl (79. Grosu), Grafek, Holovič, Cerman, Piry, Sádek, K. Janata.

Semily - Lomnice n. P. 0:5 (0:2)

Ve 3. minutě Drusan při trestném kopu našel Poledníka, ale ten ještě mířil nad. Za dvě minuty Janata vyhrál souboj o míč a přesně zakončil - 0:1. Ve 25. minutě se v dobré šanci ocitl domácí Vrchovský, ale místo vyrovnání přestřelil. Vzápětí po rychlé akci Starý našel Drahoňovského, který zvýšil na 0:2. V závěru poločasu měli hosté i další šance, ale Drusan napálil tyčku a Starý překopl bránu.

V 53. minutě šel Starý sám na semilskou bránu, ale minul. Po chybě domácí obrany se dostal do úniku Drahoňovský, a ten opět proměnil - 0:3. Při šancích domácích pak udržel čisté konto hostů brankář Přibyl. V 76. minutě šel sám Starý, přihrál Drahoňovskému, a ten dokončil svůj hattrick. Přibyl nedovolil domácím ani čestný gól, naopak Drahoňovský v 89. minutě vyšperkoval svůj povedený zápas ještě čtvrtým gólem na konečných 0:5.

Branky: 5. Janata, 29., 57., 77. a 89. Drahoňovský. Rozhodčí: Havel - Lopuszynski, Houžvička, ŽK: 1:0. Diváků: 48. Semily: Vrabec - Vávra (35. Klíma), Chlupáč, Prousek, M. Hradecký - Zelenka, Lukeš (78. O. Hradecký), Káňa, Podzimek, Coufal (64. Hapiak)- Vrchovský (71. Hruška). Lomnice: Přibyl - Knížek, Poledník (76. Kozák), Bryscejn, Dlouhý - Janata, Drusan, Veg, Heřmanský (66. Košťák) - Drahoňovský, Starý.

Horní Branná - Hejnice 4:2 (1:2)

Utkání, v němž se utkali sousedé z dolní poloviny tabulky, přineslo velmi bojovný fotbal a ač se hrálo za stálého deště, bylo se na co dívat. Domácí se ujali vedení ve 25. minutě pěknou trefou z kopačky Kubelky, leč hosté zápas otočili v závěru první půle, když se trefili David Neumann a v poslední minutě hlavou Šikýř.

Přestávka v domácí kabině byla hodně hlasitá a na trávníku to bylo vidět. V 50. minutě Šimek z trestného kopu vyzpovídal hostujícího gólmana a bylo vyrovnáno. Devět minut poté Kubelka pěknou střelou strhl vedení na stranu domácích. Závěrečná půlhodina zápasu měla grády, obě mužstva si vytvořila několik příležitostí a rozhodnutí přišlo v 89. minutě, kdy Jan Pešina, který střídal ve 46. minutě a byl velkou oporou domácích, tvrdou střelou stanovil konečný účet zajímavého zápasu na 4:2.

Branky: 25. a 59. Kubelka, 50. Šimek, 89. Pešina - 39. Neumann, 45. Šikýř. Rozhodčí: Bahník - Paulus, Havel, ŽK: 0:1. Diváků: 97. Horní Branná: Hofman - David Paulů, Jirousek, Fiedler (58. Pospíšil), Šimůnek - Strmeň (80. Beneš), Jindřišek (59. Kocourek), Jón, Kobrle (46. Pešina) - Šimek, Kubelka.

Ruprechtice - Stráž pod Ralskem 2:1 (2:1)
Mimoň - Rynoltice 2:0 (1:0)