Fotbalové Břízky začínají opět chutnat

12.08.2017 18:25:48 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalové Břízky začínají opět chutnat

Podmračená obloha naštěstí svoje zásobníky vody po čas utkání nevypustila, a tak 280 diváků mohlo v pohodě sledovat premiéru Jiskry Mšeno v divizi. Pokud jsme chválili divizního nováčka za statečný boj s ligovým Jabloncem uprostřed týdne, tak stejná pochvala musí mířit do Břízek i po tomto utkání.

FK Jiskra Mšeno - FK Čechie Vykáň 3:1 (1:0)

Trenér Josef Just se mohl opřít o výborného golmana Masaříka, v obraně dominovali oba stopeři Váňa s Bémem, v záloze hodně zlobil soupeře rychlonohý Štemberk a v útoku nejlepší střelec týmu Kamil Krejčík.

Zápas začal doslova v pekelném tempu, výborní hosté si viditelně přijeli pro úspěch, ale do vedení šla Jiskra. Přišel penaltový faul a Adam Pelta vstřelil premiérový divizní gól svého týmu. Vykáň s italskými sponzory a trenérem Davidem Jarolímem se předvedla ve výborném světle, byla snad místy i lepším týmem, ale vyšla jim až akce ze závěru poločasu, kdy stoper Reiter, patrně nejlepší muž na hřišti, vyslal nevídanou dělovku k tyči bezmocného Masaříka a vyrovnal na 1:1.

Diváci čekali jak dlouho toto úděsné tempo vydrží domácí borci, zvláště když se i ve středu proti Jablonci docela proběhli. Jasně, v průběhu půle se to projevilo, ale bojovnost dělá divy. Stejně jako Reiterovi vyšla nevídaná dělovka, snad ještě lepší majstštyk se po odraženém míči podařil Jirkovi Bémovi, jeho rána z pěkné dálky přímo do šibenice byla výstavní a jinak skvělý Stehno v bráně Vykáně na ni nestačil. Mužem zápasu byl hostující stoper Daniel Reiter. Mšenští reklamovali roh, který jim sudí Tryzna chtěl odepřít, ale právě Reiter se sportovně k teči přiznal a právě po tomto rohu přišla ta neuvěřitelná střele Jirky Béma. A aby toho nevypil Reiter z kalichu hořkosti málo, po úniku Justa si dělovkou vstřelil vlastní gól a dílo zkázy pro Vykáň bylo dokonáno - 3:1. V průběhu druhé půle se na hřišti představil i Tomáš Čížek, prezentoval se výbornými standardkami a po jednom z rohů předvedl hostující golman po hlavičce vpravdě „Zemlerovský" zákrok přímo v šibenici.

Nádherný dopolední sobotní fotbalový zážitek v Břízkách je velkou pozvánkou do Břízek i v dalších kolech. V příštím kole zajiždí Jiskra do Vysokého Mýta, ale v sobotu 26. srpna v 10.15 se v Břízkách představí FK Letohrad. Jiskra nám určitě opět předvede bojovný fotbal jako proti Vykáni, po němž sobotní oběd divákům určitě náramně chutnal.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: V pohárovém souboji Jablonců nakonec uspěl ten ligový
Za deště a blesků vybojovaný postup Mšena
Postup Mšena v Mol Cupu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj rozdá milion korun na přiblížení menšin většině

Poprvé ve své osmnáctileté historii přispěje ze svého rozpočtu Liberecký kraj zvláštní dotací ve výši milion korun na zlepšení současné situace národnostních menšin, které na území kraje žijí. O peníze na podporu svých projektů mohou žádat organizace a spolky od 4. do 18. června. Dotační titul, nazvaný Podpora integrace národnostních menšin a cizinců, schválila tento měsíc Rada Libereckého kraje a budou jej mít na programu na konci května ještě také krajští zastupitelé. Lidí, kteří se hlásí k jiné národnosti, žije v Libereckém kraji několik tisíc. Nejpočetnější skupinu tvoří Romové, Ukrajinci, Slováci a Vietnamci.

Obnovený kříž v Lukášově dostane 31. května i požehnání

Slavnostní požehnání obnoveného kříže u nové okružní křižovatky v Lukášově se koná ve čtvrtek 31. května v 17 hodin. Kříž byl obnoven statutárním městem Jablonec nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Požár bazénu vznikl nešťastnou náhodou, poškození má uhradit pojistka
Obrazem: První kolo krajského přeboru družstev v atletice
Tři medaile moderních gymnastek z mistrovství ČR
Ztracená seniorka z Jablonce se již našla
Shakespeare se zamiloval v Jablonci

Nejčtenější články

23.05.: Hořela střecha jabloneckého bazénu. Škoda je půl milionu
22.05.: Na Jablonecku proběhla policejní akce Korbič proti prodeji anabolik
23.05.: Požár jabloneckého bazénu urychlí jeho odstávku kvůli rekonstrukci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT