Fotbalová Střelnice v pohybu (a nejen ona)

14.07.2017 20:28:49 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalová Střelnice v pohybu (a nejen ona)

Příprava v plném proudu, jablonečtí gólmani ještě nepoznali co je to inkasovat, pohoda i spokojenost, to vane z přípravného tábora Zdeňka Kluckého. Přesto změn je až dost.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Proslýchá se, že klub začal šetřit více, než byl zvyklý a jednou z prvních „obětí" redukce zaměstnanců se stala kupodivu fotbalová legenda Luboš Šrejma, ale změny mají přijít i další. A v hráčském kádru? Změny ještě asi budou, ty nejpodstatnější jsou zatím odchody Víta Beneše do Vasasu Budapest, snad mu to tam po zdravotních peripetiích klapne! Odvedl v Jablonci kus práce, zaslouží za ni poděkování i přání mnoha úspěchů v další kariéře. Odchod Adama Zreláka, slovenského reprezentanta 21 do Norimberku, Adam tu sehrál tři ligové zápasy a dal dva góly, se čekal, ono to bylo od počátku spíše finanční než fotbalovou záležitostí.

Dalším odchodem je Martin Pospíšil, stejně jako předtím v Plzni ani v Jablonci nenaplnil zřejmě ani svoje fotbalové představy a odchází do polského Bialystoku. „Mr. šajtle" však v Jablonci zanechal svoji pozitivní stopu, jeho gól v Kodani patří k těm „nej" jablonecké historie. Po zimním „Teclíkově" odchodu do Slávie proměnil hostování v přestup do Karviné Tomáš Wágner, hostování ukončil Petr Jiráček a stal se posilou Zlína.

Střelnice také prodlužovala smlouvy. Týkalo se to Luďka Pernici, o rok prodloužil kapitán Tomáš Hübschman, smlouvu prodloužil Marek Kysela a z hostování v Opavě dostane šanci mladík Jakub Janetzký a svoje jablonecké hostování v přestup proměnil Srb Nikola Jankovič.

Co je zatím docela mimořádným jevem je fakt, že Kluckého hoši ještě nedostali gól! Sehráli zatím šest přípravných zápasů, kterým nastříleli dohromady 27 gólů - postupně Velké Hamry 10:0, Viktoria Žižkov 2:0, Vlašim 3:0, Hradec Králové 4:0, Pardubice 1:0 a naposledy v Rychnově s divizním nováčkem ze Mšena 7:0, když po půli 6:0 byl za stavu 7:0 zápas pro déšť předčasně ukončen.

Střelecké tabulce přípravných zápasů vévodí dvojice mladíků Breda - Mihálik, oba dali po pěti gólech, po třech dali Mehanovič a Doležal.

Nepoměrně těžší soupeři čekají na nadcházejícím rakouském soustředění, kam odjíždí 19 hráčů a tři gólmani - Hrubý, Valeš a Bárta. Hned tuto sobotu čeká na Jablonecké anglický Fleetwood Town, po něm 18.července další „angličan" Wolverhampton Wanderers a sérii tří zápasů v Rakousku zakončí 22. července duel s tureckým Göztepe Izmir. A pak už přikvapí liga, Jablonečtí ji zahajují v sobotu 29. července na Slovácku a domácí premiéru uvidí Střelnice v neděli 6. srpna v 16 hodin a soupeř to bude jako hrom: VIKTORIA PLZEŇ s trenérem Pavlem Vrbou.

Všeobecně se očekává, že letošní ročník bude pro Jablonec finančně skromnější, ale to by při dobré fotbalové práci nakonec vůbec být na škodu nemuselo. Je dobře, že si klub dohodl prodloužení působení kapitána Tomáše Hübschmana, málo platné, taková osobnost může pomoci nejen na hřišti. Ukončení testů Marka Kodra naznačuje, že stoperské síle se v Jablonci věří. Nepochybnou jedničkou bude Luděk Pernica, na posty kolegů je velká tlačenice - Hübschman, Kysela, Kouřil, Lischka. Já osobně velmi fandím Martinu Kouřilovi, při svých více jak dvou metrech to pochopitelně není a nemůže být žádná fotbalová baletka, ale trenéři by neměli hledat nedostatky, ale s hráčem pracovat. Copak si nepamatují na ve Spartě kdysi neohrabaného Jana Kollera a co z něho belgičtí trenéři udělali?

To v Čechách nejde? Mimochodem mladíci, jsem přesvědčen , že jejich růst by měl být v Jablonci daleko razantnější. Takový „Pišta" Mihálik by měl být ve svém, měřítky Evropy už nikoli až tak mladém věku oporou a kanonýrem, totéž se dá konstatovat i o dalších na čele s Davidem Bredou. Otázka trénovanosti či netrénovanosti je předmětem stálých diskusí, ale skutek jako by utek, slovy klasika. Analýza té neskutečné marodky žádná ačkoli každý ví, že normální jev to nebyl. Jestli si to v klubu vyřešili „potichu", tak dobře, ale kdyby se to mělo opakovat...

Záložní řada přišla o svou oporu Pospíšila, na vážkách je situace u Trávníka, u něho trenéři až v poslední době pochopili, že výborný hráč potřebuje ve hře hrát svůj post. U lajny průměr, ve středu borec, o kterého se po ME21 zajímá i zahraničí a čert ví, jestli vůbec v Jablonci zůstane. Rozhodnou nejbližší dny. Prostě mám pevný názor, že na experimenty je příprava a v lize má hrát to nejlepší, co klub má a hráči na postech, které jsou pro ně ideální. Nejvíce jsem zvědavý, jaký trenér Klucký zvolí systém hry, prostě co nacvičí v Rakousku. Dnes to typické „na jednoho" se už nehraje a útočná vozba není skládána s jedním typickým útočníkem a třemi běhavými poctivci, ale spíše třemi typickými útočníky, se kterými je nutné nacvičit systém, že dnes brání všichni. Je v tom problém?

A jak dnes vypadá špičkový evropský tým? Má skvělého gólmana, dva stopery-drtiče s výškovým vybavením, ultrarychlé krajní beky, co hrají při ofenzívě prakticky neustále křídla, běhavou, pracovitou zálohu, co umí míč podržet, ale i rychle a přesně přihrát. A nikoli jen jednoho bijce v útoku, které od míče neodstaví žádné drcnutí, a když už se k nim míč jakýmkoli způsobem zatoulá, tak aby trefili bránu. A když se udělá po sezoně soupiska hráčů, rozdělených na gólmany, beky, halvy a útočníky, tak aby v té kolonce útočníci byli borci, kteří dají v českých poměrech minimálně deset gólů. To musí být přece cíl práce ve fotbale!

Letošní ročník slibuje velkou podívanou. Slibuje. Manévry Sparty a Slavie, ale zvláště obsazení trenérského úseku na Spartě, to bude něco! Český fotbalový rybník tak mezi své kapry a kapříky dostal štiku. A už se také ta armáda českých fotbalových trenérů - podobně jako svého času, když prosazoval modernu ve Spartě trenér Hřebík, ozývá, kritizuje a odsuzuje. Bodejť by ne, vždyť se zase po čase našel někdo, kdo ten líný, uplakaný a neustálými „objektivními" výmluvami známý rybníček hodlá narušit. No to by tak bylo ! A přitom český fotbal právě ty síly, kterým třeba náramně nevoní polský šéf sudích, nebo italské obsazení trenérského týmu ve Spartě, potřeboval vymést. Jen kdyby někdo přišel s nápadem jak! Zatím se viditelně rýsují dva: Jaroslav Tvrdík ve Slavii a Daniel Křetínský ve Spartě. Přidají se i další?

Tak příjemný zbytek léta!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sedmička nováčkovi před cestou do Rakouska
Těsná lázeňská výhra nad druholigovými Pardubicemi
V přípravě Jablonec opět bez gólu ve vlastní síti
Třetí příprava FK přinesla výhru ve Vlašimi
Druhý přípravný zápas sehrál FK Jablonec na Střížkově
Do podzimu vstoupili fotbalisté Jablonce desítkou

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V klenotnici turnovského muzea spatříte největší české drahokamy

Sbírku broušených kamenů v hodnotě více jak jeden milion korun se podařilo zakoupit od soukromého sběratele díky financím získaným od Libereckého kraje a od Ministerstva kultury. Sbírka se tak stala největší zakoupenou akvizicí v celé historii turnovského muzea a právem jí můžeme označit za jeden z českých „pokladů". Návštěvníci mají jedinečnou šanci spatřit část unikátní sbírky, která bude vystavena v Muzeu Českého ráje v Turnově v prostoru Klenotnice, a to do 3. 12. 2017. Více podrobností

Pes zavinil úraz cyklisty v Rokytnici, jeho majitelce nyní hrozí vězení

Do velkých potíží přivedla fenka křížence svou paničku poté, co na silnici v Rokytnici nad Jizerou polekala 47letého cyklistu. Policisté oznámenou nehodu prošetřovali a dospěli k závěru, že za zranění cyklisty je plně zodpovědná majitelka psa. Ta si v minulém týdnu převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který ji soud může poslat do vězení až na dva roky. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kalendář opět pomůže Jizerským horám
Jablonec vyhlásí dotační programy pro sport, kulturu i další oblasti
KAM ZA SPORTEM : 24.11. – 27.11. 2017
Zloděj s vrtákem opět udeřil, v Turnově navštívil dva domy
Jablonecké infocentrum se po úspěšném létě těší na zimu

Nejčtenější články

21.11.: Pád do bahna v Lučanech se stal pro koně osudným
22.11.: K dopravním nehodám došlo po ránu u Jablonce i v České Lípě
21.11.: Srážka dvou nákladních automobilů komplikuje provoz na R35

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT