Fond pro zlepšení úrovně bydlení funguje v Železném Brodě nově a lépe

11.11.2015 08:27:59 | Autor: Jitka Kolová | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Fond pro zlepšení úrovně bydlení funguje v Železném Brodě nově a lépe

Zastupitelstvo města Železný Brod schválilo na svém zasedání 2. listopadu 2015 vyhlášení programu Fond na zlepšení úrovně bydlení na území města Železný Brod. Program je zaměřen na opravy, úpravy a rekonstrukce staveb na území města Železný Brod tak, aby se zlepšoval vzhled a technický stav bytových a rodinných domů včetně rozvodů vody, plynu nebo elektroinstalace.

Zájemci mohou využít půjčky na dobu 2 až 7 let s velmi lákavou úrokovou sazbou 0,5 - 1% p.a. Fond, který v předchozích letech nesl název Naše fasáda byl ze strany občanů města prakticky nevyužíván - v roce 2013 využili nabídky dva zájemci a v roce 2014 a 2015 vždy pouze jeden zájemce.

„Za minulého vedení byl program dosti omezen a nastaven především pro účely oprav exteriéru budov jakou jsou fasáda, střecha apod. Vzhledem k tomu, že o půjčky nebyl ze strany občanů téměř žádný zájem, rozhodli jsme kategorii stavebních úprav rozšířit. K tomu navíc zastupitelstvo schválilo velice zajímavou roční úrokovou sazbu od 0,5 do 1% dle typu úpravy, což by mohlo potenciální stavebníky zaujmout. Smyslem celého programu je vylepšit bytový fond na území města a pomoci občanům, kteří by třeba rádi renovovali svá obydlí, ale bankovní půjčky jsou pro ně příliš drahé. Myslíme i na ochranu životního prostředí, kdy jednou z kategorií úprav je instalace solárních panelů pro ohřev vody," upřesnil starosta Železného Brodu František Lufinka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn