Film Šmejdi doprovodí beseda, senioři nad 65 let mají vstup zdarma

24.04.2013 18:57:43 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Film Šmejdi doprovodí beseda, senioři nad 65 let mají vstup zdarma

Speciální projekce filmu Šmejdi s besedou s tvůrci a zástupci ČOI se uskuteční v pátek 26. dubna od 17 hodin v kině Junior v Jablonci nad Nisou. Jedná se o varovný dokumentární film rozkrývající praktiky, které se skrývají za předváděcími akcemi.

Besedovat v Jablonci budou Romana Mazalová - spoluautorka scénáře, psycholožka a Marek Novák - ředitel inspektorátu ČOI pro Ústecký a Liberecký kraj.

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí.

Senioři starší 65 let mají na projekci filmu vstup zdarma. V kině Junior i v kině Radnice jsou u pokladen k dispozici k podpisu „Petice proti šmejdům." Diváci páteční projekce v kině Junior obdrží zdarma také speciální brožurku od dTestu  „Jak nespadnout do pasti", poskytující mnoho cenných rad k dané problematice.

Celovečerní dokumentární film Silvie Dymákové a Romany Mazalové Šmejdi rozkrývá drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Dymáková s Mazalovou navštívily více než 30 akcí a skrytou kamerou zachytily prostředky, kterými prodejci donucují seniory k nákupu nekvalitního a předraženého zboží. Nejdůležitější ambicí filmu Šmejdi je snaha čelit nekalým praktikám osvětou a informováním veřejnosti, se zvláštním důrazem na ohroženou skupinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Souhrnný program kin v Jablonci nad Nisou v dubnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn