Film Šmejdi doprovodí beseda, senioři nad 65 let mají vstup zdarma

24.04.2013 18:57:43 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Film Šmejdi doprovodí beseda, senioři nad 65 let mají vstup zdarma

Speciální projekce filmu Šmejdi s besedou s tvůrci a zástupci ČOI se uskuteční v pátek 26. dubna od 17 hodin v kině Junior v Jablonci nad Nisou. Jedná se o varovný dokumentární film rozkrývající praktiky, které se skrývají za předváděcími akcemi.

Besedovat v Jablonci budou Romana Mazalová - spoluautorka scénáře, psycholožka a Marek Novák - ředitel inspektorátu ČOI pro Ústecký a Liberecký kraj.

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí.

Senioři starší 65 let mají na projekci filmu vstup zdarma. V kině Junior i v kině Radnice jsou u pokladen k dispozici k podpisu „Petice proti šmejdům." Diváci páteční projekce v kině Junior obdrží zdarma také speciální brožurku od dTestu  „Jak nespadnout do pasti", poskytující mnoho cenných rad k dané problematice.

Celovečerní dokumentární film Silvie Dymákové a Romany Mazalové Šmejdi rozkrývá drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Dymáková s Mazalovou navštívily více než 30 akcí a skrytou kamerou zachytily prostředky, kterými prodejci donucují seniory k nákupu nekvalitního a předraženého zboží. Nejdůležitější ambicí filmu Šmejdi je snaha čelit nekalým praktikám osvětou a informováním veřejnosti, se zvláštním důrazem na ohroženou skupinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Souhrnný program kin v Jablonci nad Nisou v dubnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn