Festival Mladá Praha zavítal opět do lučanského kostela

30.09.2019 15:01:23 | Autor: Helena Sejkorová, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Festival Mladá Praha zavítal opět do lučanského kostela

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha, při které se schází mladí nadaní hudebníci z celého světa, se letos konal již po dvacáté osmé. Tento festival má velmi důležitou roli ve vzdělávání mladých hudebníků nejen v Japonsku a Česku, ale i v mnoha dalších zemích. V lučanském kostele vystoupilo v sobotu 7. září japonsko-francouzské kvarteto Daphnis Quartet.

Kvarteto, které je vítězem soutěže mladých kvartet organizované pařížskou filharmonií v roce 2018, bylo lučanským publikem velmi mile přijato a odměněno zaslouženým potleskem ve stoje.

Členové Daphnis Quartet Eva Zavaro, Ryo Kojima, Violaine Despeyroux a Alexis Derouin se seznámili během svých studií v Paříži. V současné době členové studují s Jeanem Sulem na pařížské konzervatoři.

Před založením kvarteta Daphnis Quartet, hráli spolu neformálně po mnoho let. Jejich repertoár je velice rozsáhlý, a to od barokní až po nynější hudbu, nejraději však hrají něžné a expresivní francouzské skladby. Samotné kvarteto pojmenovali po Maurici Ravelovi, slavném skladadeli baletu Daphnis et Chloé, kterému tímto chtěli vzdát hold. Maurice Ravel, mimo jiné, složil jedno z nejlepších děl, které kdy kdo složil pro smyčcová kvarteta. V Lučanech toho večera zazněly mimo jiné skladby Mieczyslava Weinberga a právě Maurice Ravela.

Děkujeme Výboru mezinárodního festivalu Mladá Praha, městu Lučany nad Nisou a lučanské farnosti, za jejichž podpory se koncert v lučanském kostele konal. Dobrovolné vstupné bylo převedeno na účet, který je vedený na opravu lučanského kostela č.: 29 00 86 59 14/2010.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V lučanském kostele zahraje smyčcové kvarteto Daphnis Quartet

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa.
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn