Festival Mladá Praha zavítal opět do lučanského kostela

30.09.2019 15:01:23 | Autor: Helena Sejkorová, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Festival Mladá Praha zavítal opět do lučanského kostela

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha, při které se schází mladí nadaní hudebníci z celého světa, se letos konal již po dvacáté osmé. Tento festival má velmi důležitou roli ve vzdělávání mladých hudebníků nejen v Japonsku a Česku, ale i v mnoha dalších zemích. V lučanském kostele vystoupilo v sobotu 7. září japonsko-francouzské kvarteto Daphnis Quartet.

Kvarteto, které je vítězem soutěže mladých kvartet organizované pařížskou filharmonií v roce 2018, bylo lučanským publikem velmi mile přijato a odměněno zaslouženým potleskem ve stoje.

Členové Daphnis Quartet Eva Zavaro, Ryo Kojima, Violaine Despeyroux a Alexis Derouin se seznámili během svých studií v Paříži. V současné době členové studují s Jeanem Sulem na pařížské konzervatoři.

Před založením kvarteta Daphnis Quartet, hráli spolu neformálně po mnoho let. Jejich repertoár je velice rozsáhlý, a to od barokní až po nynější hudbu, nejraději však hrají něžné a expresivní francouzské skladby. Samotné kvarteto pojmenovali po Maurici Ravelovi, slavném skladadeli baletu Daphnis et Chloé, kterému tímto chtěli vzdát hold. Maurice Ravel, mimo jiné, složil jedno z nejlepších děl, které kdy kdo složil pro smyčcová kvarteta. V Lučanech toho večera zazněly mimo jiné skladby Mieczyslava Weinberga a právě Maurice Ravela.

Děkujeme Výboru mezinárodního festivalu Mladá Praha, městu Lučany nad Nisou a lučanské farnosti, za jejichž podpory se koncert v lučanském kostele konal. Dobrovolné vstupné bylo převedeno na účet, který je vedený na opravu lučanského kostela č.: 29 00 86 59 14/2010.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V lučanském kostele zahraje smyčcové kvarteto Daphnis Quartet

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu

Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu Výstavba Alzheimer centra v Turnově začala koncem května 2019. Na místě po bytových domech čp. 1001 a 1002 se nyní již rozprostírá hrubá stavba, ve které se bude pracovat i přes mrazivé zimní období. Minulý týden byl s pomocí jeřábu osazen ocelový krček, který spojil Alzheimer centrum s Domovem důchodců Pohoda. Oba objekty tak propojí chodba. Více podrobností na Našem Pojizeří

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Otevřeli opravenou železniční trať z Železného Brodu do Tanvaldu
Jablonečtí plavci sbírali medaile na Zimních pohárech nadějí
Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Jablonec přivezl odpustek ze slezské Opavy

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
06.12.: Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu
06.12.: Obrazem: Tanvaldští hasiči převzali novou cisternu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn