Festival Funkin´ Turnov odstartuje i v roce 2020 letní prázdniny

25.06.2020 18:10:53 | Autor: kct, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Festival Funkin´ Turnov odstartuje i v roce 2020 letní prázdniny

Zatímco řada velkých festivalů oznámila kvůli vládním opatřením přesun konání na podzim, Funkin´ Turnov hodlá zůstat akcí, která jako každý rok, odstartuje v pátek 26. června letní prázdniny.

„Jsme optimisté a věříme, že vláda splní to, co její ministři veřejně deklarují," řekl Jan Rytíř z pořadatelské kapely Funk Corporation, „Tedy že v červnu už se budou moci odehrát akce do pěti set účastníků. My jsme připraveni," dodal.

Právě turnovští funkeři si letošní Funkin původně představovali trochu jinak. Funk Corporation letos slaví 20 let od svého založení a její členové chtěli na podium pozvat nejen svou novou zpěvačku Kateřinu Miřejovskou, ale i řadu hostů, kteří v minulosti kapelou prošli a podíleli se na formování její současné podoby. Vládní opatření ale desetičlenné kapele znemožnila zkoušet, a tak se oslava odehraje v jiném termínu. I přesto ale Funk Corporation vystoupí na podiu před KC Střelnice se zbrusu novým repertoárem.

Celé dění 26. června odstartuje pražská formace Adovany. „Kdysi jsme chtěli být funky kapela, ale nakonec jsme to nezvládli," uvedli její členové. Adovany se tak ke groovy rytmice přimíchává pop i rock, a trojice vokalistů se nebojí ani složitějších kompozic a lichých rytmů.

MYDY je česká hudební skupina z Prahy, která působí od roku 2012. Původní jméno Mydy Rabycad skupina v roce 2019 zkrátila pouze na MYDY. Hraje fúzi electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic. „...jde o zábavný, chytlavý ale přitom propracovaný a inteligentní electropop s řadou odkazu na různé retro styly." Podle jejich slov v sobě glamtronic spojuje dva hlavní prvky, kterými se skupina vyznačuje. Jedním je „glam" s odkazem na velkolepost a prezentaci glamových kapel 80. let ztělesněnou například ve filmu Velvet Goldmine a druhým je mix současné elektronické hudby.

Headlinera letošního ročníku Funkin´ Turnov není potřeba v srdci Českého ráje dlouho představovat. Show kapely Top Dream Company, která se před Střelnicí před čtyřmi lety odehrála za doprovodu hromů, blesků a extrémní průtrže mračen, si pamatuje asi každý. Za tu dobu, co jsme je tu neviděli, ale tahle funky úderka stihla absolvovat koncerty s legendami, jako jsou Kool and The Gang, Freak Power nebo Cory Henry a vydat nové album a další rozpracovat.

16. ročník „Funkinu" bude asi dost jiný, než jsme byli zvyklí. Přesto všichni pořadatelé doufají, že bude představovat jakousi pomyslnou bránu do svobodnějšího světa, kde se nebudeme muset jeden druhého bát a skrývat se před sebou. A jaký jiný styl by k tomu měl přispět, než právě funk.

Hudební festival začne před turnovskou Střelnicí od 18 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč/ na místě 320 Kč/ děti do 15 let mají vstup zdarma.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn