Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

07.06.2019 11:54:26 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

Extrémní běžecký závod Red Bull 400 bude již tuto sobotu 8. června hostit Skiareál Ještěd se svým skokanským areálem. Ikonický výběh můstku se uskuteční v Česku popáté a na Ještědu vůbec poprvé. 400 metrů místy až s 37 stupni sklonu se odváží pokořit na čas i držitelka zlaté olympijské medaile ve snowboardingu Eva Samková. Trať bude připravena pro 2000 odvážlivců, kteří budou závodit v pěti kategoriích.

Nástup těsně po startu, kdy běžci v plné rychlosti vybíhají vstříc kopci, první kroky vzhůru a pak už jen dřina, pot a bolest trvající až do cíle. Přesně takhle vypadá Red Bull 400 z pohledu závodníka.

Novopečená Královna bílé stopy Eva Samková se chystá na legendární trať poprvé v životě. „Nejsem žádný vytrvalec, posiluju a myslím, že nejsem v běhání moc dobrá. Ale v rámci přípravy se na závod těším. Láká mě i kvůli tomu, že ráda zkouším nové věci, a jednou za čas mi přijde dobrý se úplně vydat a vyflusat," vyhlíží novou výzvu Eva Samková.

Odvážlivci, kteří přijedou zažít zřejmě nejtěžších čtyři sta metrů v životě, se představí v pěti kategoriích. Poběží muži, ženy, mužské a ženské štafety a mixové štafety. Novinkou jsou změny v kvalifikačních bězích. Ty se totiž nepoběží ve zkrácené podobě, jak bylo zvykem, ale závodníci si i rozřazovací běhy užijí v celém rozsahu čtyř set metrů.

Skokanský můstek na Ještědu bude připraven už v předvečer závodu pro nadšence, kteří by si ho chtěli vyběhnout v rámci Nočního sprintu s Benzina v netradiční čas i za unikátních podmínek. Nikdy jindy není možné ozářený skokanský můstek ani vidět, natož mít možnost si ho pod umělým osvětlením vyběhnout.

Za hostitele uvádí Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd: „Red Bull 400 je pro nás prestižní záležitost a po ročním jednání jsme opravdu rádi, že Ještěd ukáže své možnosti i v letní sezóně. Akce je určena nejen přímým účastníkům, ale bude velmi zajímavá i pro diváky, kteří mohou využít lanovku Skalka u centrálního parkoviště P1 na konečné tramvaje a poté se z hřebenu projít směrem dolů po Pivovarské stezce vedoucí k můstkům. Vzhledem k počtu závodníků doporučujeme divákům příjezd tramvají." Lanovka Skalka jezdí od 9 do 17 hodin v půlhodinových intervalech a nyní funguje jako náhradní doprava místo kabinkové lanovky na Ještěd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičská štafeta HZS Libereckého kraje stříbrná v extrémním závodě
Harrachovský můstek zdolal v novém rekordu Slovák Tomáš Čelko
Harrachovský můstek při Red Bull 400 pokořilo 900 běžců
Obrazem: Běžecká bitva Red Bull 400 na můstku v Harrachově

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bělou u Staré Paky čeká referendum o kravínu

Obec Bělou u Staré Paky čeká v sobotu 5. října 2019 v místním referendu hlasování o výstavbě velkokapacitního kravína. Projekt velkokapacitního kravína pro 484 krav a 100 telat se připravoval několik let. V červnu 2019 výstavbu posvětilo zastupitelstvo obce. Na základě petice, kterou podepsalo více jak 100 občanů Bělé, obec proto vyhlásila k výstavbě kravína na 5. října místní referendum. Více podrobností na Našem Pojizeří

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
V Liberci se hrál špičkový stolní tenis
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. září do 2. října
Na 52. ročníku Posvícenského koláče ve Studenci startovalo 538 běžců

Nejčtenější články

19.09.: Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
22.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
20.09.: Zemřel pan Arnošt Fučík

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn