Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

07.06.2019 11:54:26 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

Extrémní běžecký závod Red Bull 400 bude již tuto sobotu 8. června hostit Skiareál Ještěd se svým skokanským areálem. Ikonický výběh můstku se uskuteční v Česku popáté a na Ještědu vůbec poprvé. 400 metrů místy až s 37 stupni sklonu se odváží pokořit na čas i držitelka zlaté olympijské medaile ve snowboardingu Eva Samková. Trať bude připravena pro 2000 odvážlivců, kteří budou závodit v pěti kategoriích.

Nástup těsně po startu, kdy běžci v plné rychlosti vybíhají vstříc kopci, první kroky vzhůru a pak už jen dřina, pot a bolest trvající až do cíle. Přesně takhle vypadá Red Bull 400 z pohledu závodníka.

Novopečená Královna bílé stopy Eva Samková se chystá na legendární trať poprvé v životě. „Nejsem žádný vytrvalec, posiluju a myslím, že nejsem v běhání moc dobrá. Ale v rámci přípravy se na závod těším. Láká mě i kvůli tomu, že ráda zkouším nové věci, a jednou za čas mi přijde dobrý se úplně vydat a vyflusat," vyhlíží novou výzvu Eva Samková.

Odvážlivci, kteří přijedou zažít zřejmě nejtěžších čtyři sta metrů v životě, se představí v pěti kategoriích. Poběží muži, ženy, mužské a ženské štafety a mixové štafety. Novinkou jsou změny v kvalifikačních bězích. Ty se totiž nepoběží ve zkrácené podobě, jak bylo zvykem, ale závodníci si i rozřazovací běhy užijí v celém rozsahu čtyř set metrů.

Skokanský můstek na Ještědu bude připraven už v předvečer závodu pro nadšence, kteří by si ho chtěli vyběhnout v rámci Nočního sprintu s Benzina v netradiční čas i za unikátních podmínek. Nikdy jindy není možné ozářený skokanský můstek ani vidět, natož mít možnost si ho pod umělým osvětlením vyběhnout.

Za hostitele uvádí Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd: „Red Bull 400 je pro nás prestižní záležitost a po ročním jednání jsme opravdu rádi, že Ještěd ukáže své možnosti i v letní sezóně. Akce je určena nejen přímým účastníkům, ale bude velmi zajímavá i pro diváky, kteří mohou využít lanovku Skalka u centrálního parkoviště P1 na konečné tramvaje a poté se z hřebenu projít směrem dolů po Pivovarské stezce vedoucí k můstkům. Vzhledem k počtu závodníků doporučujeme divákům příjezd tramvají." Lanovka Skalka jezdí od 9 do 17 hodin v půlhodinových intervalech a nyní funguje jako náhradní doprava místo kabinkové lanovky na Ještěd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičská štafeta HZS Libereckého kraje stříbrná v extrémním závodě
Harrachovský můstek zdolal v novém rekordu Slovák Tomáš Čelko
Harrachovský můstek při Red Bull 400 pokořilo 900 běžců
Obrazem: Běžecká bitva Red Bull 400 na můstku v Harrachově

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skvrnu na přítoku jablonecké přehrady tvoří měňavky, bičíkovci a sinice
Čtyři tituly krajských přeborníků ve vícebojích pro atlety LIAZu
Městský turistický okruh v Jablonci má vlastní značku
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn