Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

07.06.2019 11:54:26 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!

Extrémní běžecký závod Red Bull 400 bude již tuto sobotu 8. června hostit Skiareál Ještěd se svým skokanským areálem. Ikonický výběh můstku se uskuteční v Česku popáté a na Ještědu vůbec poprvé. 400 metrů místy až s 37 stupni sklonu se odváží pokořit na čas i držitelka zlaté olympijské medaile ve snowboardingu Eva Samková. Trať bude připravena pro 2000 odvážlivců, kteří budou závodit v pěti kategoriích.

Nástup těsně po startu, kdy běžci v plné rychlosti vybíhají vstříc kopci, první kroky vzhůru a pak už jen dřina, pot a bolest trvající až do cíle. Přesně takhle vypadá Red Bull 400 z pohledu závodníka.

Novopečená Královna bílé stopy Eva Samková se chystá na legendární trať poprvé v životě. „Nejsem žádný vytrvalec, posiluju a myslím, že nejsem v běhání moc dobrá. Ale v rámci přípravy se na závod těším. Láká mě i kvůli tomu, že ráda zkouším nové věci, a jednou za čas mi přijde dobrý se úplně vydat a vyflusat," vyhlíží novou výzvu Eva Samková.

Odvážlivci, kteří přijedou zažít zřejmě nejtěžších čtyři sta metrů v životě, se představí v pěti kategoriích. Poběží muži, ženy, mužské a ženské štafety a mixové štafety. Novinkou jsou změny v kvalifikačních bězích. Ty se totiž nepoběží ve zkrácené podobě, jak bylo zvykem, ale závodníci si i rozřazovací běhy užijí v celém rozsahu čtyř set metrů.

Skokanský můstek na Ještědu bude připraven už v předvečer závodu pro nadšence, kteří by si ho chtěli vyběhnout v rámci Nočního sprintu s Benzina v netradiční čas i za unikátních podmínek. Nikdy jindy není možné ozářený skokanský můstek ani vidět, natož mít možnost si ho pod umělým osvětlením vyběhnout.

Za hostitele uvádí Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd: „Red Bull 400 je pro nás prestižní záležitost a po ročním jednání jsme opravdu rádi, že Ještěd ukáže své možnosti i v letní sezóně. Akce je určena nejen přímým účastníkům, ale bude velmi zajímavá i pro diváky, kteří mohou využít lanovku Skalka u centrálního parkoviště P1 na konečné tramvaje a poté se z hřebenu projít směrem dolů po Pivovarské stezce vedoucí k můstkům. Vzhledem k počtu závodníků doporučujeme divákům příjezd tramvají." Lanovka Skalka jezdí od 9 do 17 hodin v půlhodinových intervalech a nyní funguje jako náhradní doprava místo kabinkové lanovky na Ještěd.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičská štafeta HZS Libereckého kraje stříbrná v extrémním závodě
Harrachovský můstek zdolal v novém rekordu Slovák Tomáš Čelko
Harrachovský můstek při Red Bull 400 pokořilo 900 běžců
Obrazem: Běžecká bitva Red Bull 400 na můstku v Harrachově

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn