Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán

14.12.2019 17:42:27 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán

Již od první chvíle, kdy se začaly prodávat vstupenky na Vánoční koncert Evy Urbanové za doprovodu Moravského klavírního tria, bylo jasné, že bude jablonecký kulturní stánek praskat ve švech. A není divu, první dáma naší operní scény je vždy zárukou prvotřídního mistrovství, uměleckého zážitku a dokonalé atmosféry. A přesně tak tomu bylo i v Jablonci.

První árií večera byla ´Měsíčku na nebi hlubokém´ z opery Rusalka, která dokonale pasovala k právě probíhajícímu úplňku a která v mžiku uvedla publikum do extáze. Tolik citu, emocí a sršící energie se pohromadě jen tak nevidí, a tak jsme si mnozí připadali jako Julia Roberts ve známém filmovém trháku Pretty Woman.

Šarmantní a velmi milá operní diva pokračovala Antonínem Dvořákem z cyklu Cikánské melodie, bravurně přednesla árii Adriany z opery Franceska Cilea Adriana Lecouvreuer, nechyběla Schubertova Ave Maria či směsice vánočních písní, která rozezněla celé divadlo. Eva Urbanová totiž vybídla své příznivce, aby si s ní zazpívali. A nebojácní Jablonečané se tohoto úkolu zhostili na jedničku. Famózní zpěv doprovodilo brumendo a tichý zpěv hlediště a výsledkem byly lesklé oči dam, spokojené úsměvy mužů a procítěné Bravo, které na adresu publika řekla samotná Eva Urbanová.

Dokonalý zážitek ovšem přineslo i Moravské klavírní trio ve složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle)a Miroslav Zicha (violoncello). Moravské klavírní trio se v Jablonci objevilo naposledy před rokem, tehdy jako doprovodné těleso Štefana Margity. A tehdy, stejně jako dnes, ukázalo, proč si opravdové operní hvězdy vybírají pro své koncerty právě je. Zkrátka a dobře, přenádherné melodie v tom nejprvotřídnějším provedení jaké si dokážete představit, rezonovaly celým divadlem, prostupovaly do každé buňky přítomných a vytvářely atmosféru, jenž se slovy popsat nedá.

„Kdybychom si ve foyer zapálili svíčku a řekli si, že jsou Vánoce, byla bych spokojená," uvedla Jana z Jablonce a my s ní musíme souhlasit. Pro hudební fajnšmekry a ty, kteří uznávají Vánoční svátky v jejich opravdovém duchu a smyslu, přesně toto Vánoce jsou. Není divu, že byl v závěru kulturní stánek na nohou, tleskal, až ruce brněly a hlasivky přeskakovaly, kytici Evě Urbanové předal, sám dojatý, ředitel divadla Pavel Žur a my ostatní s pokorou a na oplátku říkáme famózním protagonistům večera Bravo, Bravo a zase Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn