Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán

14.12.2019 17:42:27 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc a otevřela srdce dokořán

Již od první chvíle, kdy se začaly prodávat vstupenky na Vánoční koncert Evy Urbanové za doprovodu Moravského klavírního tria, bylo jasné, že bude jablonecký kulturní stánek praskat ve švech. A není divu, první dáma naší operní scény je vždy zárukou prvotřídního mistrovství, uměleckého zážitku a dokonalé atmosféry. A přesně tak tomu bylo i v Jablonci.

První árií večera byla ´Měsíčku na nebi hlubokém´ z opery Rusalka, která dokonale pasovala k právě probíhajícímu úplňku a která v mžiku uvedla publikum do extáze. Tolik citu, emocí a sršící energie se pohromadě jen tak nevidí, a tak jsme si mnozí připadali jako Julia Roberts ve známém filmovém trháku Pretty Woman.

Šarmantní a velmi milá operní diva pokračovala Antonínem Dvořákem z cyklu Cikánské melodie, bravurně přednesla árii Adriany z opery Franceska Cilea Adriana Lecouvreuer, nechyběla Schubertova Ave Maria či směsice vánočních písní, která rozezněla celé divadlo. Eva Urbanová totiž vybídla své příznivce, aby si s ní zazpívali. A nebojácní Jablonečané se tohoto úkolu zhostili na jedničku. Famózní zpěv doprovodilo brumendo a tichý zpěv hlediště a výsledkem byly lesklé oči dam, spokojené úsměvy mužů a procítěné Bravo, které na adresu publika řekla samotná Eva Urbanová.

Dokonalý zážitek ovšem přineslo i Moravské klavírní trio ve složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle)a Miroslav Zicha (violoncello). Moravské klavírní trio se v Jablonci objevilo naposledy před rokem, tehdy jako doprovodné těleso Štefana Margity. A tehdy, stejně jako dnes, ukázalo, proč si opravdové operní hvězdy vybírají pro své koncerty právě je. Zkrátka a dobře, přenádherné melodie v tom nejprvotřídnějším provedení jaké si dokážete představit, rezonovaly celým divadlem, prostupovaly do každé buňky přítomných a vytvářely atmosféru, jenž se slovy popsat nedá.

„Kdybychom si ve foyer zapálili svíčku a řekli si, že jsou Vánoce, byla bych spokojená," uvedla Jana z Jablonce a my s ní musíme souhlasit. Pro hudební fajnšmekry a ty, kteří uznávají Vánoční svátky v jejich opravdovém duchu a smyslu, přesně toto Vánoce jsou. Není divu, že byl v závěru kulturní stánek na nohou, tleskal, až ruce brněly a hlasivky přeskakovaly, kytici Evě Urbanové předal, sám dojatý, ředitel divadla Pavel Žur a my ostatní s pokorou a na oplátku říkáme famózním protagonistům večera Bravo, Bravo a zase Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v prosinci
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Plavecký bazén v Jablonci potřebuje novou vzduchotechniku

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn