Eurion 2019 přivítá Blanku Šrůmovou, Schodiště i O5 a Radeček

15.08.2019 09:23:14 | Autor: lr, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Eurion 2019 přivítá Blanku Šrůmovou, Schodiště i O5 a Radeček

Aktualizováno: Již 28. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 16. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů.

Pokud ještě nepatříte k těm, kteří mají třetí srpnový víkend v kalendáři napevno zadaný Letnímu festivalu Eurion, vězte, že od 16. do 18. srpna 2019 se brány královského města Smržovka otevřou tomuto proudu kultury, zábavy a tradičních akcí už poosmadvacáté. Ať už návštěvníci dorazí zblízka nebo zdáli, program, který na ně čeká, nezklame ty, kteří chtějí zpívat, tančit, zkoušet nové věci, ale ani takové, kteří se chtějí jen rozhlížet a tu a tam si dát něco dobrého.

„Program je jako vždy bohatý a jako tradičně určený pro návštěvníky každého věku," řekl starosta pořádajícího města Smržovky Marek Hotovec. „Osobně se těším na páteční hudební festiválek, kde vystoupí neoposlouchané, alternativní kapely, a v sobotu pak například na ukázky sportovního skákání na trampolíně. A kdo chce, může si u nás i vystřelit. Buď růži na pouti pro svoji milou, nebo ze starosty na smržovské střelnici," dodal starosta s úsměvem.

O neoficiální zahájení se už tradičně postará páteční hudební festival na Parku, kdy od 18 hodin vystoupí kapela Makule, Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc, Ty Syčáci, Schodiště a Květy. A pak už to půjde v rychlém sledu. Od sobotního rána hudba prakticky neztichne. Vystoupí od 10 hodin namátkou dechová hudba Jablonečanka, přijede Roman Veverka se svým modrým cimbálem nebo Bohemia Universal Band, který zahraje skladby z let 1904 až 1968. Hudební program vyvrcholí vystoupením kapely O5 a Radeček a poté velkou taneční veselicí pod taktovkou skupiny H!T! O hudební doprovod nedělní se postará smržovská jistota, kapela Benedetta.

Vedle hudebního programu a tradičních pouťových atrakcí budou k vidění a vyzkoušení například lanolezení, horolezecká stěna, malování na obličej, jízda na koních atd. Pod vedením trenéra Miroslava Patrmana se představí liberečtí skokani na trampolínách, kteří mezi hudebními vstupy předvedou své sportovně artistické umění. A ani letošní Eurion nezůstane bez Pivrncovy jízdy veteránů. Své nablýskané miláčky vystaví jejich majitelé v neděli mezi 11. a 13. hodinou na louce u Parkhotelu, kam dorazí jako do cíle své jízdy.

„Těšíme se na všechny návštěvníky," zve Magda Rajtarová, vedoucí smržovského kulturního střediska, a potenciálním návštěvníkům vzkazuje: „Snažili jsme se připravit takový program, aby si v něm našel to své opravdu každý."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Červencové a srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

I v Jablonci si připomenou srpnové události

Primátor města Jablonec Milan Kroupa zve na slavnostní připomenutí srpnových událostí roku 1968, které se uskuteční ve středu 21. srpna 2019 od 15 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Výstava o architektonické Soutěži Karla Hubáčka je k vidění v Turnově

Do dalšího města se přestěhovala putovní výstava, představující stavby a veřejné realizace v Libereckém kraji, jež se ucházejí o cenu v architektonické Soutěži Karla Hubáčka. Po další tři týdny budou panely, které představují na pět desítek nominovaných, k vidění v přízemí a 1. patře Nové radnice v Turnově ve Skálově ulici. Odtamtud pak bude cestovat po dalších městech kraje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tramvaj číslo 11 kvůli pádu koalice v Jablonci jezdit nepřestane
Střelci ve fotbalovém přeboru jsou stále při chuti
Tradiční Skotské hry se uskuteční již podevatenácté na Sychrově
Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice nad Jizerou slaví 140 let
Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

Nejčtenější články

19.08.: Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
19.08.: Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města
18.08.: Fotbalisté FK Velké Hamry se radují z prvního letošního vítězství v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn