Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!

20.08.2017 17:20:05 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!

Vynikající vstup do nové sezony se povedl českým reprezentantům v severské kombinaci. Hned v úvodním dějství - týmovém sprintu - letošního ročníku Letní Grand Prix 19. srpna v Oberwiesenthalu vystoupila dvojice českých sdruženářů Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk na nejvyšší stupínek.

V přímém souboji porazili největší favority Erika Frenzela s Fabianem Riesslem z Německa, když v dramatickém finiši dokázal Miroslav Dvořák o tři desetiny vteřiny udolat pětinásobného vítěze Světového poháru Frenzela!

Základem tohoto úspěchu byl výborný výkon obou závodníků Dukly Liberec ve skoku. Ačkoliv v tréninkovém kole na můstku HS106 Miroslav Dvořák dopadl jen na metu 83,5, v samotné soutěži však naplno zabral a přistál na 100,5 m. A protože Tomáš Portyk se vrátil do své špičkové skokanské formy, zdolal 101 metrů, což celkově znamenalo po úvodní disciplíně 4. místo s odstupem 21 vteřin na vedoucí Rakousko I.

Podmínky ve skoku nebyly jednoduché, vítr se točil a účastníci premiéry s ním bojovali. „O to víc mě těší, jak si na můstku vedli všichni čeští reprezentanti. Dokázali navázat na výkony, kterých dosahovali v tréninku. Kromě Portyka s Dvořákem skáče stabilně i Ondra Pažout a zabojoval také Lukáš Daněk. Opět se ukázalo, že když vyjde úvodní disciplína, dá se v běhu udělat dobrý výsledek," pochvaloval si trenér Vladimír Šmíd.

Druhá česká dvojice Pažout, Daněk se po skoku vyhoupla na 6. příčku se ztrátou 27 vteřin. Zvítězili Rakušané Franz-Josef Rehrl (103 m), Mario Seidl (99,5 m) o pět vteřin před Německem II (Björn Kircheisen 104 m, Terence Weber 95 m) a 10 vteřin před Japonskem I (Hideaki Nakai 99,5 m, Akito Watabe 107 m - nejdelší skok). Německo I s Fabianem Riesslem a Erikem Frenzelem bylo 8. s odstupem 31 vteřin.

V běžecké části, v níž každý sdruženář absolvoval na kolečkových lyžích tři okruhy dlouhé 2,5 km, se velice brzy spojilo prvních osm týmů. Z tohoto souboje odpadli jako první čeští mladíci Pažout, Daněk - i proto, že Pažout zlomil hůlku. Zbývající sedmička se držela pohromadě až do závěru pátého okruhu. V něm nastoupil německý reprezentant Riessle, na něhož se dokázal pověsit jako jediný Tomáš Portyk. Ačkoliv Riessle předával s menším náskokem, Němcům se rozhodující trhák nepovedl. Miroslav Dvořák totiž Frenzela dojel, trpělivě mu dýchal na záda a v závěrečném finiši ho také porazil.

„Je to samozřejmě super! V posledních dvou letech jsme v týmovém sprintu usilovali o vítězství, a teď se nám to konečně podařilo! Za Frenzelem jsem vyrážel se ztrátou asi padesáti metrů a říkal si, že tu díru musím dojet před sjezdem, což se podařilo. Držel jsem se za ním, ale když v konci zrychlil, tak jsem toho také začínal mít plné zuby. Nesetřásl mě však a v konci už jsem si na něj docela věřil. V cíli mi gratuloval a řekl, že to byl ode mne dobrý finiš," popsal Miroslav Dvořák rozhodující okamžiky úvodní partie Letní Grand Prix.

„Kluci předvedli v běhu výborný a taktický výkon, kterým si získali respekt. Na začátku sezony je to nečekaný, ale skvělý úspěch, který pro nás bude znamenat velké povzbuzení. Pochválit však musím i mladíky, kteří skončili celkově osmí. Pro ně účast v takovém závodě představovala velkou zkušenost a hodně jim dala," zhodnotil vydařené vystoupení svých svěřenců Vladimír Šmíd.

Letní Grand Prix, Oberwiesenthal - 1. závod, týmový sprint (HS106, 2 x 7,5 km): 1. Česko I (Portyk, Dvořák) 28:52,9 min., 2. Německo I (Riessle, Frenzel) +0,3 s, 3. Německo II (Lange, Geiger) +11,2, 3. Rakousko I (Rehr, Seidl) +13,1, 5. Německo III (Weber, Kicheisen) +13,4, 6. Finsko I (Hirvonen, I. Herola) +16,4... 8. Česko II (Pažout, Daněk) +1:50,4 min.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Startuje Letní Grand Prix sdruženářů i s českým čtyřlístkem
Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu
Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova
Miloš Kratochvíl: Oba góly jubilejní
Rozhodnutí o dopravní strategii v Jablonci musí padnout do dubna

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
22.01.: Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn