Dvě vítězství mladých házenkářů nad kluby z pražských Vršovic

17.05.2019 10:06:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě vítězství mladých házenkářů nad kluby z pražských Vršovic

Závěr druholigové soutěže mladších dorostenců zastihl jablonecké házenkáře v dobré formě, což jim přineslo zlepšení v tabulce. Před týdnem mladíci přivezli výhru ze Sokola Vršovice 36:32 a poslední sobotu přehráli Loko Vršovice 33:31. Domácí tým tak bojovným výkonem urval důležité body.

ELP Jablonec - Lokomotiva Vršovice 33:31 (15:19)

Rozhodující utkání o umístění na 9. místě tabulky 2. ligy mladšího dorostu přineslo průběh zápasu, ve kterém se emoce střídali jak na horské dráze. Hosté, kteří v minulém kole porazili lídra soutěže ze Šťáhlav, nastoupili do utkání s velkým sebevědomím a již od počátku se začali prosazovat a tvořit si náskok na jablonecké hráče. Tento náskok vedl až ke stavu 3:8 ve 13. minutě. Hlavními důvody tohoto počátečního zmaru byli zejména chybějící důraz v obraně a po vytvoření mnoha střeleckých pozic i trefování soupeřova vysokého brankáře v útoku. Po time-outu domácích ve 14. minutě však pomalu přicházela jablonecká sestava k sobě a začala pracovat na plné obrátky. Hra se opticky velmi vyrovnala. Pomohla tomu zejména změna na vysutější formaci v obraně a umísťování střel do spodních částí branky. Jablonečtí však nedokázali ůplně vyrovnat skóre a tak po konci prvního poločasu na tabuli svítil stav 15:19.

Do druhého poločasu už Jablonec nastupoval s úplně jinou motivací než do prvního. Na týmu bylo vidět, že chce s utkáním něco dělat a chce dokončit gólový hon na Vršovice. V obraně začala výborně pracovat dvojice Kudrhalt - Hassa, díky nimž se Jablonec dostal k několika vypíchnutým míčům, které z rychlých protiútoků proměňovali v góly Janata a Střižík. V 16. minutě druhého poločasu bylo tak skóre vyrovnáno na 24:24. Za tohoto stavu začal Jablonec ještě více bojovat o každý míč a výrazně oslavovat každý zákrok či gól. Jedinou kaňkou na hře domácích byla červená karta pro Střižíka po třech dvouminutových trestech v 19. minutě. Mezi 20. a 23. minutou však vytvořili rozhodující chvíle zápasu brankář Novák a rozehrávač Kudrhalt, kdy první vychytal sedmimetrový hod Kaislera a druhý vstřelil 3 branky za sebou a dostali tak Jablonec do vedení 30:27. Místo dohrání utkání v klidné atmosféře však přišlo, zřejmě z důvodu přemotivovanosti, i k dvouminutovému vyloučení brankáře domácích ve 26. minutě, za poznámky směrem k rozhodčím, a tak musel do brány nastoupit hráč z pole Kubík. Ten však za pomoci štěstí vychytal 2 střely ze tří, a i díky nim domácí udržovali náskok na soupeře a nakonec i vyhráli utkání stavem 33:31.

Sestava a branky: Novák - Kudrhalt (10), Janata (8), Střižík (7), Císař (5), Kubík (2), Žáček (1), Feigl, Hassa, Blažek, Svoboda, Najman, Stamidis.

Hodnocení trenérů Preislera a Šatavy: „Zpočátku utkání to vypadalo, že hráči nebyli hlavami ještě zcela na hřišti. Po 1. time-outu se vše pomalu začalo obracet k lepšímu a hráči konečně pochopili, že bez důrazu se bránit nedá. V obraně začal výborně pracovat Hassa a k němu se v útoku tradičně přidala trojice Střižík - Kudrhalt - Janata. Nesmíme však zapomenou ani na Císaře, který přes počáteční nezdary nevzdal střelbu z obou křídel a zaznamenal 5 branek. Výborný výkon předvedl v bráně Novák, avšak i tento hráč má co dohánět po emoční stránce a tím nemyslíme jen jeho hloupé vyloučení ve 26. minutě, které jsme museli hasit Kubíkem. Na závěr bychom chtěli velmi poděkovat fanouškům, kteří opětovně dorazili ve velkém počtu a vytvořenou atmosférou snad i překonali utkání mužů."

V závěrečném kole jablonečtí zavítají do daleké Třeboně, kde budou chtít domácí obrat o poslední dva body.

Sestřih utkání:


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec pojede do Arménie či Severní Makedonie
Rod Walderode má dostat zpět svůj majetek nejen na Turnovsku
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Další kandidát na Památku roku: kostel Povýšení sv. Kříže v Jablonci
V Loužnici budou putovat za pohádkou

Nejčtenější články

18.06.: Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
19.06.: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
18.06.: Primátor Jablonce předal ocenění dárcům krve

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn