Dvě skvělé výhry ligových basketbalistek v Brně

05.12.2018 12:00:02 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě skvělé výhry ligových basketbalistek v Brně

První basketbalová liga žen odehrála o víkendu již 11. a 12. kolo a tým Bižuterie je v polovině tabulky, což potvrdil těsnými výhrami s rezervami extraligových družstev v kolébce českého ženského basketbalu v Brně. Děvčata nezměrnou bojovností obě družstva ve vypjatých koncovkách těsně porazila.

KP Brno B - Bižuterie 71:72 (11:15, 24:32, 43:42 - 62:62)

Postavení béčka Královopolské v tabulce není zrovna komfortní, a tak se posílilo hned čtyřmi hráčkami z extraligového áčka, což mělo pro Jablonecké spíš pozitivní vliv. I když byly oslabené o Týnku Ješkeovou, která hrála v sobotu v dresu Slovanky Praha extraligu. Po prohraném prvním poločase se jablonecké hráčky zvedly a stav v druhé části vyrovnaly. Bižuterie má ve většině duelů výškovou převahu a tu uplatnila. Výborný výkon předvedla Alena Klokočníková, vládnoucí pod oběma koši, která nastřílela 31 bodů. A velkou podporu měla v Tereze Ješkeové, která když nasadila k rychlému úniku, tak už ji nikdo nedohonil. Zápas skončil nerozhodně 62:62 a tak se nastavovalo. Na posledních 5 vteřin si hosté připravili signál, který měla zakončit Bára Čmejrková, což se napoprvé nepovedlo, ale na druhý pokus míč na obroučce poskakoval a spadl tam, a byl konec!

Sestava a body: Klokočníková 31, T. Ješkeová 16, Čmejrková 11, Kučerová 10, Herinková a Červenková 2, Nováková, Pískačová, Šoltysová a Brožková.

Žabiny Brno B - Bižuterie 66:69 (19:15, 26:26, 42:44)

Na neděli opustily kolektiv s trenérem Čmejrkem „menší" hráčky a naopak přirazila Kristýna Ješkeová, která se sestrou tvořila největší údernou sílu Bižuterie. Brněnský klub Žabovřesk je historicky největším sběratelem titulů a v neděli poslal do boje i několik hráček z kádru Áčka, které odehrály 28 - 30 minut v zápase. Například: Stoupalová 12 bodů, Šoukalová a Galíčková po 11 bodů, atp. Sobotní vítězství dodalo jabloneckým basketbalistkám sebedůvěru a závěr zápasu zvládly a připsaly si i druhé brněnské vítězství. Pochvalu kromě již jmenovaných zaslouží i Zuzka Kučerová, která v sobotu odehrála bez 30 vteřin celý zápas a v neděli rovněž téměř nestřídala...

Sestava a body: T. Ješkeová 19, K. Ješkeová 13, Klokočníková 11, Kučerová 10, Čmejrková a Červenková po 6, Herinková a Pískačová 2.

Příznivci basketbalu budou možnost vidět tento úspěšný tým ještě před vánoci v sobotu 15. prosince od 15 hodin v souboji s úspěšným nováčkem soutěže Ško - Energo Mladá Boleslav. V dresu hostů se ještě občas objeví i jablonecká odchovankyně Veronika Vinšová - Cvrčková! Utkání se hraje v hale v Podhorské ulici 54.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT