Dvě skvělé výhry ligových basketbalistek v Brně

05.12.2018 12:00:02 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě skvělé výhry ligových basketbalistek v Brně

První basketbalová liga žen odehrála o víkendu již 11. a 12. kolo a tým Bižuterie je v polovině tabulky, což potvrdil těsnými výhrami s rezervami extraligových družstev v kolébce českého ženského basketbalu v Brně. Děvčata nezměrnou bojovností obě družstva ve vypjatých koncovkách těsně porazila.

KP Brno B - Bižuterie 71:72 (11:15, 24:32, 43:42 - 62:62)

Postavení béčka Královopolské v tabulce není zrovna komfortní, a tak se posílilo hned čtyřmi hráčkami z extraligového áčka, což mělo pro Jablonecké spíš pozitivní vliv. I když byly oslabené o Týnku Ješkeovou, která hrála v sobotu v dresu Slovanky Praha extraligu. Po prohraném prvním poločase se jablonecké hráčky zvedly a stav v druhé části vyrovnaly. Bižuterie má ve většině duelů výškovou převahu a tu uplatnila. Výborný výkon předvedla Alena Klokočníková, vládnoucí pod oběma koši, která nastřílela 31 bodů. A velkou podporu měla v Tereze Ješkeové, která když nasadila k rychlému úniku, tak už ji nikdo nedohonil. Zápas skončil nerozhodně 62:62 a tak se nastavovalo. Na posledních 5 vteřin si hosté připravili signál, který měla zakončit Bára Čmejrková, což se napoprvé nepovedlo, ale na druhý pokus míč na obroučce poskakoval a spadl tam, a byl konec!

Sestava a body: Klokočníková 31, T. Ješkeová 16, Čmejrková 11, Kučerová 10, Herinková a Červenková 2, Nováková, Pískačová, Šoltysová a Brožková.

Žabiny Brno B - Bižuterie 66:69 (19:15, 26:26, 42:44)

Na neděli opustily kolektiv s trenérem Čmejrkem „menší" hráčky a naopak přirazila Kristýna Ješkeová, která se sestrou tvořila největší údernou sílu Bižuterie. Brněnský klub Žabovřesk je historicky největším sběratelem titulů a v neděli poslal do boje i několik hráček z kádru Áčka, které odehrály 28 - 30 minut v zápase. Například: Stoupalová 12 bodů, Šoukalová a Galíčková po 11 bodů, atp. Sobotní vítězství dodalo jabloneckým basketbalistkám sebedůvěru a závěr zápasu zvládly a připsaly si i druhé brněnské vítězství. Pochvalu kromě již jmenovaných zaslouží i Zuzka Kučerová, která v sobotu odehrála bez 30 vteřin celý zápas a v neděli rovněž téměř nestřídala...

Sestava a body: T. Ješkeová 19, K. Ješkeová 13, Klokočníková 11, Kučerová 10, Čmejrková a Červenková po 6, Herinková a Pískačová 2.

Příznivci basketbalu budou možnost vidět tento úspěšný tým ještě před vánoci v sobotu 15. prosince od 15 hodin v souboji s úspěšným nováčkem soutěže Ško - Energo Mladá Boleslav. V dresu hostů se ještě občas objeví i jablonecká odchovankyně Veronika Vinšová - Cvrčková! Utkání se hraje v hale v Podhorské ulici 54.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči z Tanvaldu cvičili na laně v rámci odborné přípravy
Kempem roku 2018 Stříbrný rybník, opět uspěl i Autocamp Sedmihorky
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, v Jablonci vítr sroloval střechu
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

Nejčtenější články

23.04.: Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT