Dvě jablonecké stavby získaly ocenění

16.10.2020 12:56:27 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě jablonecké stavby získaly ocenění

Do 28. ročníku prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020 bylo přihlášeno celkem 84 staveb. Za Jablonec nad Nisou to byl pavilon intenzivní medicíny a přístavba budovy Muzea skla a bižuterie.

Cenu hlavního mediálního partnera časopisu Stavitel získal pavilon intenzivní medicíny v areálu jablonecké nemocnice, který byl slavnostně otevřen počátkem letošního roku.

„Velmi mě těší, že tato stavba uspěla v tak prestižní soutěži, jakou Stavba roku je. Potěšující je navíc to, že finance vynaložené městem na stavbu tohoto pavilonu nejen přispěly ke zdokonalení zázemí jablonecké nemocnice, ale navíc ještě umožnily vytvoření stavby, jež získala ocenění odborníků. Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci této akce podíleli," řekl primátor města Jiří Čeřovský.

Přístavba jabloneckého muzea nazvaná krystal<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Druhou oceněnou jabloneckou stavbou je přístavba budovy Muzea skla a bižuterie, takzvaný krystal. Tato stavba se dostala mezi osm držitelů titulu nejvyššího, a to Stavba roku 2020. „Jsem velmi rád, že ocenění získala stavba, která významným způsobem obohacuje architekturu našeho města," doplnil primátor Jiří Čeřovský.

„Držitelé titulů Stavba roku v letošním roce poprvé v historii soutěže získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl," prozradila Marie Špačková, ředitelka rozvoje nadačních programů Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a dodala: „Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko" v procesu celé realizace stavby. Na rozdíl od ostatních je oceněný získá již za čtyři měsíce."

Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň i vypisovatelem soutěže, spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Videosestřih z předávání cen Stavba roku 2020:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bude jablonecký krystal Stavbou roku 2020?
Cenu Karla Hubáčka o krajskou stavbu získalo sídlo společnosti Lasvit
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Jablonecký pavilon intenzivní medicíny soutěží o cenu Karla Hubáčka
FOTO: Muzejní krystal v Jablonci je dokončen
Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn