Dvě jablonecké stavby získaly ocenění

16.10.2020 12:56:27 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě jablonecké stavby získaly ocenění

Do 28. ročníku prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020 bylo přihlášeno celkem 84 staveb. Za Jablonec nad Nisou to byl pavilon intenzivní medicíny a přístavba budovy Muzea skla a bižuterie.

Cenu hlavního mediálního partnera časopisu Stavitel získal pavilon intenzivní medicíny v areálu jablonecké nemocnice, který byl slavnostně otevřen počátkem letošního roku.

„Velmi mě těší, že tato stavba uspěla v tak prestižní soutěži, jakou Stavba roku je. Potěšující je navíc to, že finance vynaložené městem na stavbu tohoto pavilonu nejen přispěly ke zdokonalení zázemí jablonecké nemocnice, ale navíc ještě umožnily vytvoření stavby, jež získala ocenění odborníků. Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci této akce podíleli," řekl primátor města Jiří Čeřovský.

Přístavba jabloneckého muzea nazvaná krystal<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Druhou oceněnou jabloneckou stavbou je přístavba budovy Muzea skla a bižuterie, takzvaný krystal. Tato stavba se dostala mezi osm držitelů titulu nejvyššího, a to Stavba roku 2020. „Jsem velmi rád, že ocenění získala stavba, která významným způsobem obohacuje architekturu našeho města," doplnil primátor Jiří Čeřovský.

„Držitelé titulů Stavba roku v letošním roce poprvé v historii soutěže získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl," prozradila Marie Špačková, ředitelka rozvoje nadačních programů Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a dodala: „Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko" v procesu celé realizace stavby. Na rozdíl od ostatních je oceněný získá již za čtyři měsíce."

Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň i vypisovatelem soutěže, spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Videosestřih z předávání cen Stavba roku 2020:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bude jablonecký krystal Stavbou roku 2020?
Cenu Karla Hubáčka o krajskou stavbu získalo sídlo společnosti Lasvit
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Jablonecký pavilon intenzivní medicíny soutěží o cenu Karla Hubáčka
FOTO: Muzejní krystal v Jablonci je dokončen
Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za podzimními závody ve sportovním aerobiku
Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!
Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
25.10.: Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn