Dva tipy, kam vyrazit na výlet v Jablonecku

05.06.2019 10:17:15 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Volný čas | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Dva tipy, kam vyrazit na výlet v Jablonecku

Letní teploty jsou již za rohem a s nimi i plánování zajímavých výletu na víkend. V tomto článku vám přiblížíme dvě zajímavá místa a památky, které byste v Jablonecku neměli minout.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou je městem skla a kvalitní bižuterie, a tak není divu, že jedno z nejrozsáhlejších muzeí tohoto typu je právě zde. Muzeum je zasazeno v unikátní secesní budově, kde v současné době probíhají dvě stálé výstavy pod názvem „Nekonečný příběh bižuterie" a „Čarovná zahrada - České sklo sedmi století". Narazíte zde jak na moderní kolekce bižuterie, tak i na vzácné historické šperky. V červnu je muzeum otevřeno od úterý do neděle od 9.00 do 17.00, přičemž vstupné pro dospělé osoby činí 80 Kč a 50 Kč pro děti, studenty, důchodce a ZTP.

Rozhledna Bramberk v Lučanech nad Nisou

Rozhledna Bramberk je právem jedním ze symbolů města Lučany nad Nisou. Rozhledna je vysoká 21 metrů a byla otevřena roku 1912, přičemž jejím architektem je Robert Hemmrich. V červnu je rozhledna otevřena po celý týden, a to od 10:30 do 17.00, přičemž vstupné činí 20 Kč pro dospělou osobu a 10 Kč pro děti do 15 let a seniory od 65 let. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zcela zdarma. K Bramberku vede několik značených pěších cest, avšak dojet sem je možné i autem. Pokud byste se však rozhodli pro pěší turistiku, zvažte, zdali si nesjednat tuzemské cestovní pojištění, které se vztahuje zejména na nebezpečí úrazu a poskytuje kvalitní asistenční služby na telefonu, které pomohou v nouzových situacích.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn