Dva projekty jabloneckých dětí oceněny ve velkém finále

10.02.2019 11:40:25 | Autor: Michaela Kubíčková | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dva projekty jabloneckých dětí oceněny ve velkém finále

Pohoda a Laboratoř na kolečkách! To jsou nápady žáků ze dvou jabloneckých ZŠ, které zvítězily v závěru velkého finále, takzvaného Dne D.

První vítězný projekt Pohoda ZŠ Šumava získal ve veřejném hlasování 5. místo. Společně si jej připravili žáci z 8. a 3. třídy a prezentovali jej Agáta Špačková a Ondřej Faltus z 8.B spolu se Žofií Špačkovou ze 3.B. Porotu velmi mile překvapila sladěná spolupráce právě mezi mladšími a staršími žáky, propracovanost projektu do posledního detailu i pohotové a věcné reakce prezentujících na dotazy poroty.

Druhý vítězný projekt Laboratoř na kolečkách ZŠ Antonína Bratršovského si během hlasování veřejnosti vybojoval 1. místo navzdory tomu, že se jedná o projekt nejmenší zapojené základní školy. Připravili si ho žáci ze 7. a 8. třídy a prezentovaly jej Lucie Králová z 8. třídy a Veronika Prousková ze 7. třídy, které porotu potěšily krásným a připraveným projevem. Celkem o lepší místo ve škole soutěžilo 7 zdejších základních škol, vždy s 1 projektem. Zároveň se do projektu zapojila i velká část veřejnosti. Hlasovalo přes 3 tisíce obyvatel Jablonce! Oba vítězné projekty si z velkého finále odnesly šek v hodnotě 50 000 korun na svou realizaci, a to díky finančnímu partneru projektu Nadaci Jablotron.

Velké finále pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou Ve středu 30. ledna proběhlo v Eurocentru Jablonec nad Nisou velké finále zdejšího pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou, při kterém se potkali žáci ze sedmi základních škol, aby prezentovali připravené projekty před nezávislou 5 člennou porotou tvořenou 2 zástupci Nadace Jablotron - Liborem Čížkem a členem správní rady Mgr. Vladimírem Stanislavem - 2 zástupci magistrátu - náměstkem primátora pro oblast humanitní Mgr. Davidem Mánkem a členem rady města pro územní a strategické plánování a participaci Ing. arch. Petrem Klápštěm, Ph.D. - a zástupcem za jablonecký deník.cz - Janem Sedlákem.

Děti při svých prezentacích ukázaly, že jim není lhostejné, jak vypadá škola, ve které se učí a tráví čas. Odvahu poprat se s trémou, mluvit do mikrofonu a prezentovat před tak početným publikem velmi kladně ocenila i porota. Všechny prezentace byly kvalitně připravené, prezentující žáci podali veškeré informace a snažili se zodpovědět všetečné dotazy poroty, která je rozhodně nešetřila a ptala se, jak se vypořádali s úskalími či jak si ověřovali informace. Žáci ze ZŠ Liberecká si navíc připravili do své prezentace projektu Meeting point - pohoda v atriu komentovanou animaci šachového turnaje. Žáci ze ZŠ Pasířská pak pro změnu ke svému projektu Pasklub vytvořili 3D model místnosti a přinesli celou řadu kreslených návrhů dalších možných řešení prostoru.

„Říkám si, kolik je v dnešní době dospělých s klapkami na očích, co říkají, že mládež je stále horší a horší, nic nedělá a kouká jenom do mobilů. Všechny, co takhle mluví, bych rád přivedl sem a ukázal jim všechny ty děti, co tu dneska ukázaly, že se chtějí na něčem podílet, jsou ochotné dát do toho energii a pustit se do toho, byť na konci třeba nevyhrají. To mi přijde úžasné," uvedl na závěr velkého finále Vladimír Stanislav z Nadace Jablotron.

Velké finále pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou<br />Autor: Archiv Lepší místo „I já budu chválit, a to zejména to, jak žáci dokázali sebe i své projekty před námi všemi, porotou, kamarády, ale i konkurencí, prodat,"doplnil David Mánek z jabloneckého magistrátu.
„Všechny děti mě překvapily svou dosavadní odvahou a chtěl bych jim říci, aby i když zde dneska nezvítězily, to nevzdaly. Všechny projekty jsou opravdu dobré. Ať zkusí jít dál a své projekty dotáhnout," povzbudil tvůrce všech projektů Libor Čížek z Nadace Jablotron.

Ke chvále se přidal také Ing. arch. Petr Klápště, Ph.D. z magistrátu slovy: „Moc mě mrzelo, že dáváme jen dvě ceny, protože žáci by si jich zasloužili mnohem víc za to, co předvedli. Nadchlo mě, v kolika projektech byly situace, kdy se dostali do potíží a jak je dokázali překonat. Ať už když se vyskytly technické problémy při prezentaci, když nevycházel rozpočet, a tak našli někoho, kdo přispěje, když narazili na nerealizovatelnost populárního nápadu, vymysleli, jak spojit různorodé prvotní nápady do jednoho funkčního projektu. To vidím, jako to nejcennější."

Projekt Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou tímto ještě nekončí. Během 2. pololetí školního roku se začnou oba vítězné nápady realizovat a následně budou slavnostně předány žákům k užívání! A kdo ví, jaká bude budoucnost ostatních projektů, které soutěžily. Věříme, že i ty učinily velký krok k tomu, aby se mohly stát skutečností.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů
Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo
Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozeschlé varhany přinutily organizátory koncert přesunout
Oprava lávky Rádlo omezí dopravu z Jablonce na Prahu
Na Spartě zasloužená prohra Jablonce
Popatnácté Jizerku oživí Anenská sklářská slavnost
Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Nejčtenější články

20.07.: Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
20.07.: Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
22.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec U19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn