Ďurica jde před disciplinárku a v Astaně to chtělo víc odvahy i od trenéra

09.11.2018 18:53:51 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ďurica jde před disciplinárku a v Astaně to chtělo víc odvahy i od trenéra

Tak to je rána! Klub neprotestoval a on se nakonec zastání dočkal tam, kde to nikdo nečekal: u fotbalové disciplinárky! Ta objevila ve fotbalových předpisech cestu, jak v zápase nevyloučeného hráče dostat před disciplinární řízení a to hned také s Ďuricou zahájila.

Je to rána pro vlažný přístup jabloneckého klubu ke zranění jednoho ze svých nejlepších hráčů. Je škoda, že klub nedoporučil svému hráči, aby se v době, kdy mu jinou šanci nedávali, obrátil na civilní soud. Když dá někdo v hospodě někomu facku, je to rychlé. Po likvidačním faulu ohrožujícím zdraví i kariéru fotbalisty ne? Masopustovi to sice zdraví nevrátí, ovšem viníka by mělo bodnout pořádné disciplinární žihadlo. Aby si to pamatoval...

A tak zatímco největší „čuňák" mezi špičkovými hráči na světě Sergio Ramos po zranění plzeňského Havla (zlomený nos a otřes mozku) vzpomněl, že má v kapse mobil a poslal mu omluvnou esemesku, o podobné omluvě Ďurici jsem nikde nečetl, ale to jen tak na okraj.

Jablonečtí fotbalisté jsou už z daleké cesty z Kazachstánu doma a určitě je ještě dnes musí mrzet, jak přišli o úspěch. Trenér Petr Rada se rozhovořil pro klubový web v tradičním duchu: „Samozřejmě to bolí. Myslím si, že jsme ztratili tři body. Měli jsme víc brankových příležitostí, které vyplynuly ze hry, a měli jsme je proměnit. Důležité bylo, že jsme se do těch šancí dostali. Druhý poločas jsme byli lepší, až na ten blok v závěru, kdy nám soupeř vstřelil rozhodující branku. Astana měla problémy vzadu. Na mezinárodní úrovni, pokud jde hráč sám na bránu, by to měla být červená karta. Jestli to tam někdo křižuje, to už jsou jen spekulace," zlobil se na sudího, že za faul na unikajícího Doležala udělil Aničičovi jen žlutou kartu.

„Mrzí mě to celkově, protože jsme měli šancí hodně, hlavně ta Sobolova. Nebo střela Považance, na kterou Jovovič nedosáhl. Hráli jsme fotbal s nasazením, kondičně jsme nestrádali a nebyli jsme horší," zdůraznil.

„Je to pro nás kruté, ale co se týče výkonu, hráčům musím poděkovat. Měli jsme na to, abychom tu vyhráli. Domácí byli větší část druhého poločasu nervózní, vystřídali hráče a chtěli to zvrátit. Oba naši stopeři to zvládli a nepouštěli Astanu do šancí. Převládá smutek, protože jsme dostali gól opět v závěru, tam jsme to nezvládli a neubránili to tam," hodnotil zápas trenér Petr Rada.

Mně k hodnocení trenéra chybí slova dovnitř mužstva, o vlastních chybách. Aničič si zřejmě červenou zasloužil, ale faulující jako poslední bránící hráč bohužel nebyl. A když trenér tvrdí, že na mezinárodní úrovní by to měla být červená, tak na mezinárodní úrovni by také neměl být problém, aby hráč postupující sám na branku soupeře, ji alespoň trefil. Pro mě byla klíčová pasáž uprostřed druhé půle, kdy vrcholil nápor jabloneckého mužstva, které bylo v těch chvílích pánem situace.

To byl pravý moment, při zjevné neproduktivitě hráčů, otevřít stavidlo a poslat do hry útočníky. Do Astany se jelo přece vyhrát, to znělo z klubu, protože ani remíza nic moc neřešila. No a právě to Jablonec propásl malou odvahou. Střídat po 75. minutě je pozdě, to už moc neřeší, ale Rada neudělal ani to. Domácí trenér ano, najednou začala Astana více běhat a Jablonec ze hry odcházet. A po 80. minutě to už byl z domácí strany takový kolotoč, že ke střídání připravený Kubista ani nemohl střídat, protože dokud nedostali gól, tak jablonečtí hráči už neměli síly ani pomyšlení někam míč odkopnout. A k tomu rozhodně dojít nemělo, tomu se včasným střídáním s velkou pravděpodobností šlo předejít. My v Čechách jsme si najednou až příliš zvykli na to, jak jsme dobří, ale měli jsme smůlu a prohráli. Proto bych rozhodně tak smířlivý jako trenér Rada, ale i Vrba či Šilhavý, při hodnocení svých oveček nebyl.

To směrem vpřed nevede, to je spokojenost s málem, či v případě Astany s ničím. Fotbal se odjakživa hraje na góly, tam je problém, tam to totálně selhalo nikoli poprvé. Jablonec velmi překvapil v Evropě, se všemi soupeři hrál otevřenou partii, ale sklidil málo. Já si myslím, že je to nikoli smůlou, ale malým tahem ne na bránu, ale do brány. Už třeba tím, že dva útočníci z lavičky přihlížejí, jak ti beci a halvové nakládají s šancemi.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec měl v Astaně vyhrát!
Ještěže neobvinili Masopusta
Šest gólů – šest střelců – tři debutanti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
V maršovické roubence vystavují 52 betlémů
Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
19.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT