Dubnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

31.03.2019 22:51:34 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Dubnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce v dubnu 2019.

středa 3. 4.

Trénování paměti
Od 10 hodin ve smržovském Zámečku.

sobota 6. 4.

Jarní výtvarná dílna
Od 9 hodin v budově ZŠ v Komenského ulici 964, vstup zadním vchodem. Kulturní středisko a Základní škola Smržovka pořádají tradiční akci pro ženy, pro které je připraveno tvoření velikonoční dekorace a barvení hedvábných šál s Květou Merklovou, šití jarní a velikonoční dekorace z textilu s Helenou Sibřinovou nebo hrátky s korálky s Ivou Rydvalovou a Petrem Klamtem. Účastnický poplatek činí 30 Kč, pak už si zaplatíte pouze spotřebovaný materiál. Vzhledem k omezenému prostoru je nutné se přihlásit, a to nejpozději do 2. 4. do 15 hodin na tel.: 483 369 325; 727 806 195 nebo na e-mail: kulturni.stredisko@smrzovka.cz.

O dětech a digitální závislosti bude na Smržovce mluvit Zdeněk Okleštěk pondělí 8. 4.

Děti a digitální závislost, digitální závislost a my
Od 18 hodin v knihovně. Přednáška Zdeňka Okleštěka, lektora vědomé komunikace s dětmi. Proč vidíme kolem sebe tak často děti „přikované" k televizi, počítači, tabletu nebo chytrému telefonu? Proč jim děti věnují tolik pozornosti a času? Jsme svědky nebývalého rozmachu učení nebo tichého, špatně rozlišitelného nástupu závislosti? Jsou technologie v rukách dětí problém? Jak k tomuto tématu přistupovat? Více na https://suctou.zdenekoklestek.cz/. Samostatná pozvánka

úterý 9. 4.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

středa 10. 4.

Trénování paměti
Od 10 hodin ve smržovském Zámečku.

Maxovský bál bude tentokrát v duchu filmových postav pátek 12. 4.

Maxovský bál
Od 20 hodin v sále Parkhotelu, tentokrát v duchu filmových postav. K tanci hraje Žízeň, o taneční vystoupení se postará Tulipán. Vstupenky možno zakoupit v Domově Maxov a ve smržovské knihovně, v předprodeji za 150 Kč, na místě za 200 Kč. Slosování vstupenek, bohatá soutěž o ceny. Samostatná pozvánka

sobota 13. 4. - pátek 10. 5.

Obrazy Ferdy Táslera a bižuterie firmy Bižu-Nova, s. r. o.
Výstava obrazů výtvarníka Ferdy Táslera k jeho nedožitým sto letům a bižuterie firmy Bižu-Nova s. r. o. ve výstavní síni Zámečku. Vernisáž výstavy se koná 13. dubna od 14 hodin. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda je Zámeček otevřený (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pak od 13 do 16 hodin.

sobota 13. 4.

Vítání jara úklidem
Od 9 hodin na různých místech Smržovky. Jako vždy můžete uklízet okolí svého bydliště nebo se připojit ke skupinám, které budou pracovat v lesoparku u Parkhotelu, další ve Střední Smržovce se srazem u ovečkového betlému a v Dolní Smržovce u Ráje. Pytle si můžete vyzvednout od 8. dubna v pracovní době v přízemí městského úřadu. Informace a místa, kde budou plné pytle připraveny k odvozu, nahlaste na: Alena Poláková, mestsky.urad@smrzovka.cz, 483 369 311, Jarmila Kašparová, jarmila.kasparova@smrzovka.cz, 483 369 339, Inka Urbanová, pivrncova.jedenactka@seznam.cz, 602 428 888.

pondělí 15. 4.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v městské knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí v dubnu účastníky dílny plést kytku z pedigu.

Jak se dělá rozhlas
Od 17 hodin ve výstavní síni Zámečku. O rozhlasové práci i o tom, co neslyšíte, moderátor Jan Žíla, redaktor David Hamr.

pondělí 29. 4.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin ve smržovském Zámečku. Pravidelné taneční odpoledne pro seniory s živou muzikou.

Čarodějnice na Smržovce opět chystají u Parkhotelu úterý 30. 4.

Čarodějnice u Parkhotelu
Začátek v 18 hodin, zapálení vatry kolem 20. hodiny. Kulturní středisko zve do lampiónového průvodu čarodějnice malé i velké, vychází se v 19 hodin od smržovské radnice. K tanci a poslechu od 19.30 do 24 hodin zahraje DJ Michal Tůma. Těšit se můžete také na dobroty z grilu a udírny. Samostatná pozvánka

Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maxovský bál bude tentokrát v duchu filmových postav
O dětech a digitální závislosti bude na Smržovce mluvit Zdeněk Okleštěk
Šansony Evy Cendors zněly smržovským kostelem

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn