Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků

12.05.2015 08:08:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků

Minulý týden zahájil náměstek primátora Pavel Svoboda II. ročník festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Nejprve bylo zahřívací kolo na podiu před radnicí se SPS Janáček, ve čtvrtek pak slavnostní představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

„Myslím si, že sbor Janáček už k Jablonci neodmyslitelně patří, a proto jeho koncert na Mírovém náměstí hned v úvodu festivalu byl na místě," komentoval úvodní událost náměstek Svoboda s tím, že také Prodaná nevěsta byla dobrá volba, neboť podtrhla slavnostní okamžik, kdy si diváci symbolicky připomněli také výročí konce 2. světové války.

Tento týden  MPT pozve diváky jak před radnici, tak do městského divadla. „Druhý koncert na Mírovém náměstí bude zcela náš, neboť se tu od 16 hodin představí naši žáci," konstatoval ředitel Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou Vít Rakušan.

Ve stejný den městské divadlo nabídne od 19 hodin Koncert vítězů mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny 2015, na kterém vystoupí držitelé ocenění společně s Jakubem Pustinou a klavírním doprovodem Richarda Pohla. „Osmý ročník této soutěže v operním zpěvu, nad nímž převzal záštitu prezident Miloš Zeman, začal 23. ledna a potrvá do 15. května. Jablonec nad Nisou je jedním z pěti měst, po nichž povede turné vítězů," řekl ředitel divadla Pavel Žur a dodává, že na koncert je symbolické vstupné 50 korun, které je možné zakoupit v pokladně divadla.

Mezinárodní pěvecká soutěž Jakuba Pustiny

Mladí pěvci do 35 let se utkali nejprve v základních kolech v 19 největších metropolích světa, jako jsou Varšava, Berlín, Düsseldorf, Brusel, Paříž, Milano, Řím, Mnichov, Vídeň, Moskva, Sofie, Budapešť, Praha, Bukurešť, Stockholm, Madrid, Soul, Tokio a Kyoto. Semifinálové a finálové kolo se konalo ve Žďáru nad Sázavou, kde mezinárodní odborná porota vybrala vítěze. Ti byli slavnostně vyhlášeni a odměněni na galakoncertu vítězů v Jihlavě 11. května a poté nastoupili turné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn