Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků

12.05.2015 08:08:54 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhý týden Města plného tónů je ve znamení mladých hudebníků

Minulý týden zahájil náměstek primátora Pavel Svoboda II. ročník festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Nejprve bylo zahřívací kolo na podiu před radnicí se SPS Janáček, ve čtvrtek pak slavnostní představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta.

„Myslím si, že sbor Janáček už k Jablonci neodmyslitelně patří, a proto jeho koncert na Mírovém náměstí hned v úvodu festivalu byl na místě," komentoval úvodní událost náměstek Svoboda s tím, že také Prodaná nevěsta byla dobrá volba, neboť podtrhla slavnostní okamžik, kdy si diváci symbolicky připomněli také výročí konce 2. světové války.

Tento týden  MPT pozve diváky jak před radnici, tak do městského divadla. „Druhý koncert na Mírovém náměstí bude zcela náš, neboť se tu od 16 hodin představí naši žáci," konstatoval ředitel Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou Vít Rakušan.

Ve stejný den městské divadlo nabídne od 19 hodin Koncert vítězů mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny 2015, na kterém vystoupí držitelé ocenění společně s Jakubem Pustinou a klavírním doprovodem Richarda Pohla. „Osmý ročník této soutěže v operním zpěvu, nad nímž převzal záštitu prezident Miloš Zeman, začal 23. ledna a potrvá do 15. května. Jablonec nad Nisou je jedním z pěti měst, po nichž povede turné vítězů," řekl ředitel divadla Pavel Žur a dodává, že na koncert je symbolické vstupné 50 korun, které je možné zakoupit v pokladně divadla.

Mezinárodní pěvecká soutěž Jakuba Pustiny

Mladí pěvci do 35 let se utkali nejprve v základních kolech v 19 největších metropolích světa, jako jsou Varšava, Berlín, Düsseldorf, Brusel, Paříž, Milano, Řím, Mnichov, Vídeň, Moskva, Sofie, Budapešť, Praha, Bukurešť, Stockholm, Madrid, Soul, Tokio a Kyoto. Semifinálové a finálové kolo se konalo ve Žďáru nad Sázavou, kde mezinárodní odborná porota vybrala vítěze. Ti byli slavnostně vyhlášeni a odměněni na galakoncertu vítězů v Jihlavě 11. května a poté nastoupili turné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město plné tónů bude z Jablonce i v letošním roce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník
Jablonecký magistrát bude 10. července bez proudu
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn