Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne

05.10.2019 15:54:28 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne

Kvůli rekonstrukci opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce se v průtahu libereckým tunelem jezdilo dočasně obousměrně jen v té jeho části, která vede na Turnov. Rekonstrukce končí v pátek 4. října. Nyní - opět dočasně - povede obousměrný provoz naopak v druhé části tunelu ve směru na Děčín. Celý tunel by se měl otevřít nejpozději v neděli 13. října.

„Podle původního plánu měla dopravní omezení v libereckém tunelu skončit už tuto neděli 6. října, ale složité práce na prověřování stavu tunelu a čištění silnice od oleje a dalších nečistot v té části, kterou se doteď jezdilo, ji o týden prodlouží. Děkujeme řidičům za shovívavost a trpělivost," uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Provádění diagnostiky tunelu zadal správce silnice I. třídy - Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výsledky měření poslouží pro přípravu projektu na kompletní rekonstrukci libereckého tunelu.

Po celou dobu uzavírky budou všechny sjezdy a nájezdy na silnici I/35 otevřeny, což znamená, že již bude otevřený nájezd na silnici I/35 ve směru na Děčín od Centra Babylon z Košické ulice.

V úterý 8. října by mělo dojít k plnému zprůjezdnění všech čtyř jízdních pruhů na silnici I/35 u Jeřmanic, kde se rekonstruoval mostu a měnil se povrch vozovky. Ředitelství silnic a dálnic již v současné době hledá zhotovitele na kompletní rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn. Stavební práce by měly započít na jaře příštího roku a potrvají minimálně dvě stavební sezony.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn