Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne

05.10.2019 15:54:28 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne

Kvůli rekonstrukci opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce se v průtahu libereckým tunelem jezdilo dočasně obousměrně jen v té jeho části, která vede na Turnov. Rekonstrukce končí v pátek 4. října. Nyní - opět dočasně - povede obousměrný provoz naopak v druhé části tunelu ve směru na Děčín. Celý tunel by se měl otevřít nejpozději v neděli 13. října.

„Podle původního plánu měla dopravní omezení v libereckém tunelu skončit už tuto neděli 6. října, ale složité práce na prověřování stavu tunelu a čištění silnice od oleje a dalších nečistot v té části, kterou se doteď jezdilo, ji o týden prodlouží. Děkujeme řidičům za shovívavost a trpělivost," uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp.

Provádění diagnostiky tunelu zadal správce silnice I. třídy - Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výsledky měření poslouží pro přípravu projektu na kompletní rekonstrukci libereckého tunelu.

Po celou dobu uzavírky budou všechny sjezdy a nájezdy na silnici I/35 otevřeny, což znamená, že již bude otevřený nájezd na silnici I/35 ve směru na Děčín od Centra Babylon z Košické ulice.

V úterý 8. října by mělo dojít k plnému zprůjezdnění všech čtyř jízdních pruhů na silnici I/35 u Jeřmanic, kde se rekonstruoval mostu a měnil se povrch vozovky. Ředitelství silnic a dálnic již v současné době hledá zhotovitele na kompletní rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn. Stavební práce by měly započít na jaře příštího roku a potrvají minimálně dvě stavební sezony.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oprava opěrné zdi finišuje, liberecký tunel čeká částečná uzavírka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě

Cyklojízda Greenway Jizera proběhne i v roce 2020

Od roku 2007 pořádá Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery u příležitosti Evropského týdne mobility propagační cyklojízdy věnované projektu Greenway Jizera. Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní cyklojízda Greenway Jizera se koná v neděli 20. září a je věnována úseku ze Svijan na území Středočeského kraje. Sraz účastníků a začátek cyklojízdy je v 9.30 ve Svijanech na parkovišti svijanského zámku. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaký je stav jabloneckého rozpočtu po prvním pololetí roku 2020
KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
Punková legenda Visací zámek přijede zahrát do Bozkova
Nejdříve naděje, potom debakl
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. září

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn