Druhý debakl vedoucího Držkova v I.B třídě

15.04.2016 17:36:04 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Podruhé po sobě prohrál tým Držkova s týmem ze samého spodku tabulky, tentokrát s rezervou Železného Brodu. Za dva zápasy skóre 1:12 je na vedoucí tým docela s podivem. V jarní vítězné cestě pokračovaly Lučany, které oddálily pouť Horní Branné na čelo tabulky. Ve skupině západ obě družstva Jablonecka bodovala a potvrdila v těchto zápasech roli favorita.

I.B třída východ:

Lučany - Horní Branná 2:1 (2:0)

Domácí hrají na jaře v pohodě, bez ztráty kytičky a hosté jsou byli před zápasem na druhém místě s náskokem 11 bodů. Oba soupeři začali hru opatrně, ale domácí po deseti minutách využili první šanci. Rozdíl ve hře nebyl téměř žádný, ale domácí zřejmě více chtěli vyhrát a do poločasu ještě vedení navýšili. Druhá část byla stejně vyrovnaná a hostům se podařilo náhodně snížit až v samotném závěru. Lučany na jaře čtyři zápasy = čtyři vítězství.

Branky: 11. Pavelka, 40. Purm - 89. Jón. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 2:5. Diváků: 50. Lučany: Neprasil - Vaněček, Berndt, Chroustovský, Svozil (72. Horký) - Maňák, Koudelka, Pavelka, Purm - Patočka (89. Bukvic), Kořínek (86. Kočí).

Velké Hamry B - Jilemnice 5:1 (3:0)

Domácí od první minuty prokazovali svoji dominanci. Na konci první dvacetiminutovky skóroval po "zamotání" dvou obránců Mätzelt. Poté se dvakrát rychle po sobě trefil Miček, když "lafatovsky" stál na správném místě a do kabin se šlo za jasného stavu 3:0. Ve druhé půlce se obraz hry nezměnil. Miček po samostatném nájezdu dopsal gólový triptych a s hosté byli zralí na ručník. Nakonec však branku vstřelili po individuální akci Figury, ale poslední slovo si vzal v 90. minutě střídající Vodrážka. Hamry zvítězily 5:1.

Branky: 30.,35. a 56. Miček, 25. Mätzelt, 89. Prousek - 75. Figura. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:3. Diváků: 30. Velké Hamry B: Veselý - Mätzelt, Zajíček, Kříž, Ferenc - Šilhán, Prousek, Dědek (62. Filip), Miček (82. Vodrážka) - Přibyl (46. Linka), Paldus.

Smržovka - Plavy 3:0 (1:0)

Branky: 42. a 89. Klaus, 86. Hrabánek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:3. Diváků: 70. Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Patočka (46. Červenka), Sucharda - Vokuš, Skála, P. Jelínek, Hrabánek - Klaus, Mička (74. M. Jelínek). Plavy: Škaloud - Jelínek (49. Tomíček), J. Černý, Votoček (46. M. Lejsek), Korotvička - Jón, Rimský (86. M. Černý), Šimerda, L. Lejsek - Sitarčík, Toman

Albrechtice - Pěnčín 0:3 (0:0)

Domácí mužstvo nastupovalo k zápasu s menšími obavami,protože hraje proti silnému soupeři, ale také bez několika opor které jsou stále zraněny. Utkání se hrálo na těžkém, mokrém terénu, ale bylo to pro obě mužstva stejné. V první půli se hrál docela vyrovnaný fotbal, i když několik šancí bylo na obou stranách, ale ty vyzněly naprázdno.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté byli důraznější v boji o míč a tak musela přijít chvíle, kdy padne branka.V 58.minutě kopali hosté roh a hned z první hlavičky dali vedoucí branku. V 65. minutě po pěkné akci přidali další branku po nádherné střele za hranicí velkého vápna. V 73.minutě po akci nastřelili hosté tyč! V 81. minutě tutovku hostí zneškodnil brankář Bártl. V 84. minutě další šance hostů skončila na břevně! V 88. minutě další roh zahrávali hosté a po dvou dorážkách míč skončil v brance. To že toto utkání skončilo pro domácí tímto výsledkem musí hlavně poděkovat Bártlovi, který mužstvo podržel v důležitých momentech tohoto utkání a dobrý výkon podali i Koldovský a Štěpnička.

Branky: 58. J. Matějček, 65. Pumrle, 88. Mrklas. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 1:2. Albrechtice: Bártl - Štěpnička, Pecháček, Rydval (62. Matěcha), Verner - Svoboda, Koldovský, Pipek, Hradecký - Konvalinka, Bělohlávek.  Pěnčín: Pivrnec - Mastník, Nemyrovskyy, J. Matějček, Pleštil - Šupík (54. P. Matějček), Lang, Hušek, Pumrle - Mrklas, Zapadlo.

Rokytnice - Zásada 3:1 (1:1)

Domácí měli špatný začátek, když v 7. minutě zajistil hostům vedení úvodním gólem Srbek. Pak se ale Rokytničtí postupně rozehráli a ve 30. minutě vyrovnal Pičman. V 63. minutě byl po druhé žluté kartě, z nichž jedna byla za nesportovní chování, vyloučen zásadský Mrkvička, což zřejmě ovlivnilo zbytek utkání. Domácí v 70. minutě vstřelili druhý gól díky Treperovi, pak přečkali šance hostů, a definitivně rozhodl o výsledku gólem na 3:1 v 90. minutě Zahradník.

Branky: 30. Pičman, 70. Trepera, 90. Zahradník - 7. Srbek. Rozhodčí: Řeháček - Dörď, Procházka, ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (53. Mrkvička). Diváků: 60. Rokytnice: Vízek - Bogdány, Trepera, Škoda, Havrda, Zahradník, Pičman, P. Vrána, Havlíček (79. Novotný), Brož (10. Ditz, 87. Málek), J. Vrána. Zásada: Kopal - Čurda, Hrnčál, Vaistauer, Mrkvička - Procházka, Honzák, Jiskra (76. Lhota), Srbek - Doležal (16. Loukota), Neumann.

Železný Brod B - Držkov 6:1 (1:0)

Branky: 28. a 58. Frolík, 49., 56. a 89.Kysela, 82. Salaba - 55. Pěnička. Rozhodčí: Blaschke - Pavlů, Mizera, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Železný Brod B: Šverma - Podstavek, Škaloud, Krejčí, Kotlár - Kysela, Holeček (66. Salaba), Drobný, Burkoň - Frolík (82. Plachý), Mařík (89. Javůrek). Držkov: E. Dvořák - Pavlata, J. Dvořák, Holeček, Machula - Tomeš, Batěk, Vágner, Vokáček - Och, Pěnička (61. Fišer).

Harrachov - Roztoky 3:0 (1:0)

V sobotu Roztoky zajížděly do Harrachova, kterému se v úvodu jara výsledkově daří. V 5. minutě se do velké šance dostali domácí, když po akci z pravé strany přišla přihrávka na hranici penalty a Michálek pálil z voleje na dobře postaveného Dlabolu, který šanci domácích zneškodnil. V 10. minutě pronikl na druhé straně Honců, s jeho střelou si brankář Vrána také poradil. Ve 20. minutě zahrávali domácí trestný kop, centrovaný míč hosté odhlavičkovali do prostoru před vápno, kde nechali zcela volného Michálka, který si míč zpracoval a skákavou střelou otevřel skóre. O pět minut později předvedl pěknou individuální akci Jakub Nýdrle. Prokličkoval mezi domácí obranou, jeho střela však skončila na tyči a s dorážkou Honců si Vrána poradil.

Druhý poločas po dešťové přeháňce Roztoky začaly lépe a zatlačily domácí před jejich branku, ale chyběla finální přihrávka a důraz v zakončení. Nejblíže vyrovnání měly v 67. minutě, kdy se Honců uvolnil na levém křídle, na vápně našel Kupkára, který pohotově vystřelil a brankář Vrána se jen díval, jak míč těsně minul jeho pravou tyč. Opět se potvrdilo staré známé, nedáš, dostaneš. O minutu později domácí nakopli míč na naběhnutého Veselého, který první střelou ve druhém poločase Harrachovu zajistil dvoubrankové vedení. V 72. minutě domácí vyhráli hlavičkový souboj před vápnem Roztok a pro Veselého nebyl problém přehodit Dlabolu a zvýšit na 3:0. Roztoky ještě ohrozily branku v 85. minutě, kdy střílel hlavou nad branku Illner a v 88. minutě po trestném kopu Jar. Nýdrleho chytil Tuláčkovu hlavičku zblízka brankář Vrána.

Branky: 20. Michálek, 68. a 72. Veselý. Rozhodčí: Pekař - Diringer, Maňák, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Harrachov: Vrána - Kroupa, Horáček, Michálek, Rieger (62. Vodseďálek), Bergmann, Barbořák, Jech (34. Poselt), Veselý, Tuhela, David. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, Mikolášek - D. David (70. Jar. Nýdrle), Baytalon, Illner, O. David, Honců - Jak. Nýdrle (78. Fischer), Kupkár (70. Tuláček).

Jenišovice - Hrádek n. N. B 4:2 (3:1)

Do Jenišovic přijel remízový král Hrádek B. Jenišovice začaly zápas ve velkém stylu a během deseti minut mohl být zápas rozhodnutý, ale to by se domácí střelci nesměli předhánět ve spalování stoprocentních šancí. A tak proměnování šancí odstartoval Matěj Randák a dvěma krásnými trefami do branky Hrádku dal domacím klid a vedení v zápase. A když přidal třetí gól Poláček zdálo se, že toto utkání má jasného vítěze, ale soupeř to vůbec nevzdával a dal domácímu mužstvu gól do poločasu.

Ve druhém poločase se domácí střelci Míra Vavřich, Matěj Randák, Ladislav Poláček předháněli v zahazování šancí, a to mohlo domácí hodně mrzet. A když Hrádek uštědřil domácím druhou branku a vedení se zúžilo pouze na jedinou branku domácí museli hodně rychle si uvědomit, že vyhraný zápas se slaví po odehraných 90 minutách. A čtvrtou gólovou pojistku dal domácí snajper Míra Vavřich a šlo se v klidu slavit domácí vítězství.

Branky: 18. a 29. Randák Matěj, 36. Poláček, 90. Vavřich. Jenišovice: Cejnar - Rác, Bubák, Dlouhý, Kočí (64. Svoboda) - Hradecký (52. Rosembaum), Randák, Bángha, Poláček - Kalousek(80. Fiala), Vavřich.

Sokol Zákupy - Jiskra Mšeno B 2:5 (1:1)

V sobotu Jiskra B zajížděla na půdu posledního týmu tabulky a povinnost byla přivést tři body. Od začátku začala Jiskra vlažně a bez pohybu. I tak se ujala hned v 5. minutě, po chybě obrany domácích vedení 1:0. Janovský vypíchl obránci míč, postupoval sám na brankáře a chladnokrevně zavěsil. Vedení Mšenu vydrželo pouze dvě minuty, kdy po nakopnutém míči za obranu a zaváhání brankáře hostí, domácí Jakeš vyrovnal. I poté se hrálo nehezké utkání, kdy se hosté vyrovnali domácím, kteří jsou beznadějně poslední. Do konce poločasu se nic zvláštního nestalo,pouze hostující Koudelka pěknou střelou z otočky a zásahu brankáře orazítkoval břevno.

V poločasové přestávce proběhla důrazná debata a Jiskra nastoupila s odhodláním zlepšit výkon a odvézt si všechny body do Mšena. Jenže hned ve 49. minutě napřáhl z přímého kopu, který byl 30 metrů od branky, Březina a trefil šibenici Branišovi svatyně - 2:1 pro domácí. Ani tato komplikace však odhodlání Jiskry nijak nepoznamenala a za sedm minut svítil na ukazateli stav 2:4 pro Mšeno. Nejprve v 52.minutě Janovský dokopl střelu Veselouše do branky, poté Koudelka využil přímý kop Škvora a hlavou přeloboval Kopřivu v brance domácích. Třetí branku vstřelil opět Koudelka do prázdné branky, po nezištné přihrávce Veselouše. V 74.minutě po identické přihrávce opět Veselouše, vstřelil závěrečný gól Pokorný - 2:5.Tento stav vydržel až do konce utkání, ačkoli Jiskra nastřelila další břevno a tyč domácí branky. Domácí se zmohli na jedinou čistou šanci ve druhém poločase,a le Braniš samostatný únik zlikvidoval.

Trenér Braniš st.: „První poločas byl náš výkon katastrofální. Začali jsme bez pohybu a chuti hrát fotbal. Ještěže domácí byli mému mužstvu naprosto vyrovnaným soupeřem. Do druhého poločasu mužstvo nastoupilo již koncentrované a odhodlané zvítězit. Nezastavila nás ani obdržená branka. Toho si cením. Jsem rád, že jsme potvrdili domácí vítězství s Holany a do dalšího domácího zápasu s velmi dobrými Jeníšovicemi, můžeme nastoupit s čistou hlavou. Z hráčů musím poděkovat Jardovi Koudelkovi, který nám velmi pomohl. Odvedl obrovské penzum práce .Ostatní mohu pochválit pouze za druhý poločas."

Branky: Janovský a Koudelka 2, Pokorný. Sestava Jiskry: Braniš ml., Škvor, Vanc, Novotný, Šourek - Hýř, Pešat, Janovský,Veselouš - Koudelka,Pokorný. Střídali: Živěla a Horna.