Dračí skupina opět řádila, tentokrát na přeboru dorostu, juniorů a žactva

25.05.2014 09:47:59 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dračí skupina opět řádila, tentokrát na přeboru dorostu, juniorů a žactva

Žádného draka nerozhodí chladné počasí, naopak, bylo třeba se z minulého týdne trochu zchladit. Patnáct svěřenců z Dračí skupiny trenérky Dany Jandové nastoupilo v 33 disciplínách a přineslo 30 medailí, včetně štafet!!! Průměr tedy dvě medaile na jednoho závodníka, což je úžasný výsledek. 

K nezastavení ve sběru byl Dan Bártič, který si odnesl třikrát zlato - tyč 440 cm, 110 m př. 14,84 s a 300 m př. v osobním rekordu 40,59 s a ještě přidal 2 stříbra ve štafetách 4x 100 m a 4x 400 m.

Další, kdo získal dvě zlata, byla jediná juniorka v týmu Karin Höferová, která si zaběhla letošní nejlepší výkon a osobní rekord na dráze na 400 m za 57,49 s a ještě přidala vítězství a osobák na 200 m časem 25,92 s. Karin pomohla v dlouhé štafetě a bylo z toho třetí zlato!!!

Tereza Vokálová zopakovala limit na 100 m př. do Baku časem 14,05 s a vyhrála ještě v super čase 42,97 s 300 m př. a hned se dostala do čela republikových tabulek. Už se těšíme na konkurenci a přímý souboj na MČR s Domčou, Verunkou a Terezkou.

Peťka Šafaříková byla vystavena velkému tlaku, protože ji Dana Jandová postavila hned na tři sprinterské tratě, vyhrála dvakrát - 100 m 12,42 s, 200 m v osobním rekordu 25,63 s a poprvé si Peťka vyzkoušela 400 m, kde ji pěkně vytáhla Míša Bičianová k osobáku 60,19 s. Peťka ještě přidala stříbro na 4x 100 m.

Nejmladší benjamínek skupiny Verunka Jégrová se zlepšuje každým závodem a startem. Vyhrála dvě disciplíny - dálku za 514 cm a 100 m př. v osobním rekordu 15,46 s. A pro radost z běhu si ještě nečekaně vyzkoušela poprvé v životě 200 m př., zatím jen na 9 kroků, ale do MČR to s Danou ještě vylepší. Přesto dosažený čas 32,45 s je moc hezký začátek.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Další zlato do Dračí sluje přidali: Lada Cermanová v kouli - 14,06 cm, Míša Bičianová na 400 m časem 58,41 s, Míša Barborová na 300 m za 43,36 s. Stříbro: Míša Bičianová na 200 m časem 25,77 s, když super rozběhla začátek, ale čtvrtka v nohách byla znát a Petra Šafaříková ji na šachovnici předběhla. Kačka Zelinková dala unaveně do výšky 160 cm a hned utíkala nastydlá do postele, aby mohla na MČR v Praze zopakovat svůj krásný výkon z kraje 166cm. Největším překvapením byl Tomík Umlauf, který si zaběhl dva osobáky. Nevíme, který je kvalitnější, 100 m za 11,75 s a 400 m za 54,18 s. Tomík se nebál v dešti běžet ještě 200 m za 25,07 s a obě štafety, tedy dost kvalitní trénink!

Pavel Schindlera se pochlapil v tyči, kde překonal 200 cm a získal stříbro, ale hlavně dal 100 m př. za 16,21 s, což je opět osobní rekord. Další stříbro přidala v osobním rekordu Lada Hallmanová, která zaběhla 300 m za 43,79 s a MČR ji určitě nemine. Lada testovala i svoji rychlost na 150 m, ale ani osobní 20,29 s ji nezajistil lepší než 4. místo, tedy pověstnou bramboru.

Ve výškařském sektoru se konečně chytila i Kája Franková, která si dala letošňák 155 cm a získala cennou bronzovou medaili mezi dorostenkami! Další skvělý výkon předvedla Eliška Krajinová, ze které její trenérka Dana Jandová měla opravdu radost, protože se konečně dostala na trati 100 m hluboko pod 14 s a její nový osobní rekord má hodnotu 13,65 s!

Příští týden odlétá Dana Jandová společně s Terezou Vokálovou a Ladou Cermanovou do Baku na Evropskou kvalifikaci mládeže. Určitě budeme držet celé výpravě pěsti, ať se někomu podaří postoupit na Olympijské hry mládeže do daleké Číny. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletky TJ Liaz Jablonec ovládly 1. kolo 1. ligy žen v atletice družstev

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn